Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

lenulienka_m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caterine
30. júl 2015

@lenulienka_m mozem poprosit info o tom colostre dakujem.

elli210286
7. aug 2015

mal niekto toto clolostrum prosim vas? http://www.e-colostrum.sk/product-detail/bio-co...

crazy17
30. sep 2015

Ahojte viem vam objednať aj colostrum z LR kozmetiky- ceny 39.90 125 ml za vodičku,53,9 ze 60g kapsuly a perličky.

jujala
11. okt 2015

dobry den vsetkym, vidim, ze je vas tu vela znalych ohladom kolostra od LR firmy.
Prosim, mam niekolko otazok:
1. z akeho kravskeho mlieka je vyrobene - pasterizovane/nepasterizovane
2. do kolkatych hodin je mledzivo odobrate matke krave na spracovanie
3. kolko vazi 1kapsula u kolostra compact
4. kolko IGG obsahuje 1 kapsula

V pripade odpovedi, potrebujem aj zdroj informacii. Neberem v uvahu informaciu, jedna pani povedala alebo v letaku je napisane /citat viem/. Uvitam aj informaciu o sposobe spracovania kolostra, poprip. studiu. Dakujem za pomoc.

elli210286
11. okt 2015

@jujala Ahoj, od LR neviem, ale ja som sa teda dala na bio tekute colostrum na ktore mam odkaz vyssie v komente a sme s vyskedkami spokojni... mozem len a len odporucat...

jujala
11. okt 2015

@elli210286 dakujem za info. To kolostrum ma svoje pozitiva, ale neviem jeho presne zlozenie, takze nepripada do uvahy.

elli210286
11. okt 2015

@jujala no ale ved tam pisu ze jeho zlozenie je 100% kolostrum... ci ake zlozenie? lebo nerozumiem co presne potrebujete...

jujala
11. okt 2015

@elli210286 potrebujem vediet kolko jednotiek obsahuje IGF-1, kolko obsahuje imunoglobulinu a kolko PRP. Informacia, ze obsahuje 100% kolostrum je zavadzajuca, moze znamenat vela alebo nic.

elli210286
11. okt 2015

tak im tam skuste napisat, velmi dobre sa s nimi komunikuje🙂 mne sa zda ze na flasticke sme to mali napisane, ale zial som ju uz vyhodila a na tablety pozriem rano🙂

jujala
11. okt 2015

@elli210286 vdaka za info. inak uz som im napisala. dobru noc

elli210286
12. okt 2015

@jujala no na tabletach je napisane ze kazda tableta obsahuje IgG 40-400mg

katarinka26
12. okt 2015

@minuskad poradis ? 💙

phillippa
12. okt 2015

@jujala LR kolostrum sa nepasterizuje ale filtruje, je odobrane do 12 h po porode od hovadzieho dobytka z nemeckych a rakuskych chovov a ma cislo sarze a zaklade ktoreho si vies tieto informacie u firmy zistit Ak sa v problematike tak vyznas isto vies ze by bola hlupost pisat na kazdu skatulku presne zlozenie pretoze nie je univerzalne kedze sa jenda a prave tuto surovinu a chovy su vekovo zmiesane cize to co garantuju budes mat isto v kazdej sazi inac by im to asi Institut Fresenius neprepacil 😉 inac jedna kapsula compact vazi priblizne 1 gram. Mozem este ja otazku naco potrebujes tieto informacie ?

phillippa
12. okt 2015

@danielka1982 CISTUS deti nemozu

elli210286
12. okt 2015

@phillippa co je Cistus?

phillippa
12. okt 2015

@elli210286 cistus incanus - skalna ruza, tato stredomorska rastlina ma vysoky obsah polyfenolov- komplex rozne koncentrovanychktore maju dezinfekcne a antioxidacne ucinky. Vhodny na posielnenie imunity a ludi alergickych na mlieko a teda nemozu colostrum. LR ma caj - neodpocuca sa detom - dojcata a male deti nakolko je sypany a neda sa presne stanovit davka teda koncentracia s akou si caj detom pripravime. dalej spray - moze deti od 8 rokov, kapule od 10 rokov a caj od 12 rokov.
Spray je velmi ucinny do hrdla pri zapaloch a bolesti.

jujala
12. okt 2015

@phillippa Dakujem za odpoved. Tieto info potrebujem na to, aby som vedela za co platim. Nechcem platit za "dobre mlieko" ale za skutocne kolostrum. ok
Na obale Colostra compact je pisane, ze: Obsah 30,9g/ 60 kapsuli/30 davok. Tak neviem odkial mate zdroj ze kapsula ma cca 1g. Podla ich info kapsula ma cca 1,94g a ked ju fyzicky odvazim tak kapsula ma 0,5g. Ok tieto hmotntostne info su irelevantne. Potrebujem vediet kolko jednotiek kapsula obsahuje IGF-1, kolko obsahuje imunoglobulinu a kolko PRP. Vdaka

phillippa
12. okt 2015

@jujala samozrejme mate pravdu s tou vahou, je tam preklep je to okolo pol gramu nie gram 🙂 na kapsulu. Jedna kapsula obsahuje 400mg cisteho praskoveho kolostra ( vyroba praskoveho kolostra prebieha nie teplom ale mrazom a naslednou sublimaciou preva pre zachovanie cennych latok v nom). Hodnoty IGF-1 280mcg/l IgG - 60mg/l, IgA - 6mg/l, IgM - 12mg/l obsah prolinu je 8.84 mg/l. Tieto udaje sa vztahuju na jednu sarzu. Cez cislo sarze sa viete dopatrat ku konkretnej varke colostra ako som pisala vyssie. Myslim ze ak naozaj chcete uplne presne udaje o konkretnej flasticke a skontaktujete sa s firmou dopatrate sa k nim.

phillippa
12. okt 2015

@jujala a mimichodom nasli ste uz na trhu aj "skutocne " colostrum ktore ma vami pozadovane hodnoty ?

jujala
12. okt 2015

@phillippa nasla /link dolu/ ale na jednej strane raw colostrum je maxi zdrave ale na druhej strane je riziko Ecoli a salmonela. takze hladam colostrum do 6hod s co najvacsim podielom imunoglobulinov a setrnim spracovanim, bojim sa raw.. Potrebujem to aplikovat pre onko dieta na posilnenie imunity a nie som ochotna vyhadzovat peniaze za slaby odvar, kedze tych veci co bereme je vela a vsetko spolu to stoji velky peniaz.

https://immunetree.com/shop/colostrum-kilo-powder/

elli210286
12. okt 2015

no ja co kupujem to kolostrum tak pisu ze je odoberane do 6 hodin... no jednoznacne vysledok vidno, takze som spokojna zatial...

phillippa
12. okt 2015

@elli210286 no ak kupujes LR tak do 12 h

matusiatko
12. okt 2015

ja kupujem tiež kolostrum pre deti. Malý mal plánovaný výber krčných mandlí, časté angíny - 7x ročne, po 3 mesiacoch užívania sme boli u dr. urobila mu kontrolné vyšetrenia, krv a pod. a keď prišli výsledky mi hovorí: neviem, čo ste s ním urobili, ale buď sa zmýlilo laboratórium alebo ste našli niečo, čo mu zabralo. Na žiadny výber sme nešli, chorobnosť podstatne ustúpila (klop-klop 🙂 ), angínu mal už len 1x odvtedy ( za 9 mesiacov)

zuzka98
12. okt 2015

@matusiatko a aku znacku si kupila? Dakujem.

matusiatko
12. okt 2015
elli210286
12. okt 2015

@phillippa nie nie ja kupujem to, co som odkaz dala vyssie...

elli210286
12. okt 2015

@matusiatko tekute alebo tabletkove?

matusiatko
12. okt 2015

@elli210286 tekuté