Kožný problém u 9 mesačnej

dasasze
24. sep 2021

Ahojte mamičky.Prosim Vás neviete mi náhodou poradiť čo to môže byt?mam 9 mesačnú dcérku a má červene malé vyrážky na dotyk draplave na lickach,na vonkajšej strane ramien a stehien a na zadecku😔mliečne som jej ešte nedávala 🤔dávam jej odvar z rumanceka a funguje vysúšali to,vyrážky nie sú už červene,ale na dotyk je koža drapľava.dakujem

ailiba
24. sep 2021

@dasasze nemôžu to byť potnicky? Keď harmanček zaberá, tak super.

dasasze
autor
24. sep 2021

@ailiba to nás tiež napadlo 😊

ailiba
24. sep 2021

@dasasze vyzerá to tak... Najma keď zaberá harmanček... Niekedy to vyzerá dosť divoko, ale nič to nie je, ale svrbí to. Pokračovala by som s harmančekom. Nech to skoro prejde👍. Ak sa to začne rozširovať, tak ísť k lekárovi... Ale bežný ekzém treba premastovat... Skôr to budú potnicky.

andreatytler
25. sep 2021

@dasasze Skus sa opytat koznej lekarky co je tu Dextella14. Ma aj clanky o koznych problemoch na svojej stene.

dasasze
autor
25. sep 2021

@andreatytler presne to takto vyzerá😔nechapem nikto to v rodine nemá píše sa,že je to dedične 🤷🏼‍♀️

andreatytler
26. sep 2021

@dasasze Mozno to preskocilo niekolko generacii, alebo to aj mali ludia v rodine ked boli deti ale z toho vyrastli... tak sa pise v clanku ze to sa stava.
Nas syn to ma na lickach, ramenach a stehnach asi od 6-9 mesiaca. Ale vyrazky su uplne telovejj farby (nie cervene), takze ich nevidno, len na dotyk ich citit. Neriesim to, kedze je to neskodne. Je to lepsie v lete ked nie je sucho. Snazim sa kozu nadmerne nevysusovat a na tvaricku mu davam La Roche-Posay Lipikar