Kožný výrastok pri konečníku 16 mesačného dievčatka

ee1
19. nov 2013

Ahojte dievcata,
budem rada , ak mi niektora budete vediet poradit. Moja dcerka ma od narodenia problemy so stolicou. Vzdy sa trapi, ked kakava a zadrziava to. Uz papame skoro same polievky len ale stale to iste. Co je problem je, ze posledny mesiac sa jej zacal tvorit pri konecniku kozny vyrastok a s kazdym kakanim sa zvacsuje. Vyzera to, ze na dotyk ju neboli a taktiez nekrvaca. Je to ale stale vacsie a vacsie. Idem k doktorke tuto stredu, ale pomoze mi ak ste niektora nieco take zazila a co nasledovalo dalej. Dakujem velmi pekne!

xlucia
19. nov 2013

@ee1 no asi nie vyrastok ale hemeroid.

marikago
19. nov 2013

Ja mam tri deticky. A starsi dvaja to maju, od asi pol roka som im uz skusala davat papat uz toho viac a tiez mali problem pri kakani aj plakali ked neslo ale potom sa to upravilo ked im aj zubky sli a piju vela tak uz je dobre ale tiez obaja maju taky vyrastok ale to maju ani neviem ako to napisat..akoby tam mali viac pokozky ako ma mat ale nic hrozne, ja som s tym bola ked uz obaja to maju a doktorka mi povedala ze na ritke to nevadi ze horsie by bolo na tvari

yasmine2o11
4. jún 2014

Ahojte! Mi tiež máme výraztok, akoby tam mala viac pokožky. Nám lekárka povedala, že môže biť aj polyp a poslala nás na chirurgiu. Pondelok ideme. 😒 Bojím sa, čo tam nás čaká! ☹

yasmine2o11
4. jún 2014

@ee1 Nám lekárka povedala, že môže biť aj polyp a poslala nás na chirurgiu. Pondelok ideme. Bojím sa, čo tam nás čaká! Vám čo povedali? Aké bolo vyšetrenie? Dakujem za odpoveď!

ee1
autor
4. jún 2014

Ahoj, uprimne uz si to moc nepamatam. boli sme na chirurgii, povedali ze to tak obcas narastie a ze sa mame prist ukazat o pol roka, ale uz som tam nesla. uz to nerastlo, nebolelo, tak som to dalej neriesila, aby som dcerku nestresovala.
ale tej chirurgie sa neboj, iba ti ju prehliadnu a o 10 min si vonku 🙂

miirkka1
11. júl 2018

@yasmine2o11 ahoj...prosim ako ste dopadli....my to mame tiez...lenze nam sa to zvacsilo....

sarianna
20. aug 2018

aj moja dcera to ma... este sme neboli u lekara, ale neminie nas to...

miirkka1
21. aug 2018

@sarianna boli sme na detskej chirurgii...ze to mavaju deti...je to viac koze...lenze u nasej to bolo vacsie z dovodu trhlinky vnutri...ani tu trhlinu nebolo vidiet....liecime kupelmi kremami ale zatial to stale ma...🙂

kejt1109
15. nov 2018

Aj naša malá to má už asi 2 mesiace.lekarka povedala že keď sa to nebude rast tak to necháme tak ale teraz po 2 mesiacoch je to väčšie bojím sa čo to môže byť.tiez má takú kozičku je úplne ako pokožka,už mi začína vadiť.

miirkka1
28. nov 2018

@kejt1109 nemala tvrdsiu stolicu? my vlastne sme mali trhlinku vnutri zadocku,co detska dr.nevidela.Ta nam iba dala nato bepanthen..Uz to ma minimalne,ale musime davat laktulozu nech ma uplne redsiu stolicu,lebo kazdou tvrdou sa to trha....a mame masticku.Radsej by som sla k chirurgovi na vasom mieste

kejt1109
17. feb 2019

@miirkka1
Občas sa stane že má tvrdšiu.
Chodíme ku koženej lekárke ale nič s tým nerobí len to kontroluje,dostali sme na to tinkturu.obcas sa to zmenší trošičku odpadne,a tak zase to narastie.asi vyskúšame ešte chirurgiu uvidíme čo nám tam povedia.a akú masticku používate vy?

1984ivetka
14. okt 2019

@yasmine2o11 dobry vecer ako ste prosim vas dopadli dr. Nas posiela na kramáre chirurgiu a tym mam obavu ...co tam cakat prosim vas vdaka

kejt1109
14. okt 2019

@1984ivetka
No my chodíme každé 3mesiace ku kožnej a len to kontroluje a na chirurgii nám taky starší doktor povedal ze mam to len sledovať a určite nič s tým robiť nebude pokiaľ to neboli, nekrvaca. Ze netreba malú stresovať chodenim po lekároch. A kožná nám odporučila aby som jej dávala sirup na imunitu

maja129
4. nov 2019

@1984ivetka Ako ste dopadli na chirurgii?Dcérke sa tiež spravil taký výrastok,vraj to máme len sledovať.

maja129
4. nov 2019

Dievčatá,neviete či to niekedy zmizne alebo jej to už stále tak ostane?

miirkka1
5. nov 2019

@maja129 ja myslim ze to ostane nam to vraveli na detskej chirurgii...jej sa to zvacsuje alebo opuchne ked ma tvrdsiu stolicu...moja to ma uz asi skoro 2roky...

maja129
5. nov 2019

@miirkka1 nám nevedeli presne povedať či to zmizne alebo nie,že niekomu sa to zmenší, niekomu vstrebe ale keby sa zvacsovalo alebo začalo krvácať tak máme prísť a jej to odstránia...našla som o tom pár článkov,ale v angličtine...vraj sa to zvykne hlavne u dievčat spraviť pri zápche,keď vznikne trhlinka..

miirkka1
8. nov 2019

@maja129 ano moja mava casto tvrdu stolicu,ma tam trhlinku...nam vraveli na chirurgii,ze ked to neprechadza,mozu to zasit,ale ze vacsinou je to zbytocne,lebo akonahle pride tvrdsia stolica,roztrhne sa to...ja dufam,ze to prejde...jej to dlhsie krvacalo...teraz aspon par mesiacov nic

sasenka08
22. feb 2021

My sme boli s 9 mesačnou dcérou dnes na chirurgii s rovnakým problémom ako spomínate aj vy ostatné. Chirurg v Rači nám hneď odporučil odstránenie, vraj je to možno polyp. Odstránenie bude prebiehať v lokálnej anestézii a bude to mať 1 stych. Dosť som na pochybách, či zrovna toto je to jediné možné riešenie. Boli ste niektorá so svojím bábätkom na podobnom zákroku? Ďakujem

maja129
23. feb 2021

@sasenka08 nám to nekazali odstrániť,jedine,žeby jej to viac rástlo....sme to len mastili kalciovou masťou,ako nám kázali....

sonko
24. feb 2021

@sasenka08 dobry den, aj nas tam poslala pediatricka...k mudr.hochelovi? Nas 10mesacny syncek ma tiez taky vyrastok, citala som si o tom nieco, ze trhlinky sa zvyknu hojit s takymto “anal skin tagom” ktory vznikne (ako to nazvat v slovencine neviem)..naozaj Vam chirurg odporucil odstranenie u tak maleho babatka? Ako to diagnostikoval?

miirkka1
26. feb 2021

@sonko moja to ma od 1,5r.uz ma 4,5roka ale nenarastlo to.Ma to z tvrdsej stolice,ona ju ma ale casto,sem tam aj teraz jej ide krv.

sonko
27. feb 2021

@miirkka1 cize neodstranovali vam to ani nic s tym invazivne nerobili, neskumali to? Pediatricka tvrdi ze to polyp ale je otazne co mysli pod polypom..ideme o tyzden na tu chirurgiu to ukazat.