Krátky rozstup medzi užitím Nurofenu a antibiotík u dieťatka

28. júl 2023

Surne potrebujem radu ,či sa malej niečo stane?
O 6:20 som davala malej nurofen proti horucke ,skocila som si o 10 mon na wc ,mala som pri postielke polozenu odmerku s atb kedze ich mala dostat o 6tej,mama jej teda davku dala ,a teraz som v strese ze co sa jej stane? Vacsinou ma byt rozostup 3hodiny?

tinkavvv
28. júl 2023

Rozostup medzi atb a nurofenom nemusi byt ziadny.

h2
28. júl 2023

A prečo nedostala ATB, keď ich mala dostať o šiestej?

pribinak
28. júl 2023

Daj jej tie ATB a koniec paniky. Nurofen s ATB nepotrebuje rozostup 3 hod

anjelicek26
28. júl 2023

Rozostup musi byt medzi liekmi na teplotu a nie antibiotikami a liekmi na teplotu...davaju sa sice s miernym rozostupom, lebo s toho vie rozboliet zaludok, ak su oba sirupy, ine ale nic... normalne jej daj lieky, ktore potrebuje.

luccija
28. júl 2023

Rozostupy má byť medzi ATB a probiotikami, alebo liekmi proti teplote
Prečo sa Ti stará mama do liekov??

luliu
28. júl 2023

ATB treba dávať v jednu hodinu, nemôžeš si to posúvať, ten čas je dôležitý. A Nurofen môžeš dať aj s ATB, tam žiadny časový posun byť nemusí

autor
28. júl 2023

@h2 dostala hned po nurofene

elanor
28. júl 2023

nestresuj.
Rozostup 3-4 hodiny ma byt medzi roznymi ucinnymi latkami liekov od teploty.
Aspon 2 hodiny rozostup medzi ATB a probiotikami.

Medzi liekami od teploty a ATB rozostup byt nemusi, kludne ich mozno uzivat naraz, ak ma clovek horucku, akurat vtedy ked je cas na ATB.

Takze pohoda, klidek a nohy v teple...

h2
28. júl 2023

Áno, to viem, to si napísala. Ale podľa toho, ako si to napísala, to vyznelo, ako keby si s tým nesúhlasila, že jej tie ATB mama dala, keď sa teraz pýtaš, či jej to nemôže uškodiť. Tak mi nie je jasné, prečo si jej tie antibiotiká nedala ty o 6:00, ako si mala, alebo aspoň o tej 6:20, keď si jej dávala Nurofen. Keby jej ich tvoja mama nedala, ty by si jej ich dala kedy?

melanta
28. júl 2023

Nerozumiem, prečo ak má dostať atb o 6:00, ich nedostala od teba ani o tej 6:20. Atb sa dávajú v presný čas, ostatné lieky môžu počkať. A prečo dávaš dieťaťu lieky aj ty aj mama? Nech to robí jedna, aby vždy vedela čo a kedy dala.

elanor
28. júl 2023

@h2 no cakala by 3 hodiny, ako pise hore. Aj ked teda neviem kde k tomu 3 hodinovemu rozostupu prisla. Musela si to riadne s niecim pomylit.
A keby o 3 hidny malo dieta horucku znova, a musela by podat dalsie od teploty, tak neviem dokedy by s tymi ATB potom cakala...

simca06022011
28. júl 2023

ved atb mala dostat o 6tej, tak by si nemala predsa cakat na 3h rozostup ;) klud, nic sa nedeje.. atb su prvorade, beru sa presne na cas. Lieky od horucky ked treba, odstup ako uz tu pisu netreba. ODstup pri tychto detskych veciach je medzi "rovnakymi" liekmi (ci rozostup medzi atb, alebo antipyretikami,... )