Kravské kolostrum pre dvojročné dieťa

engynka
4. júl 2021

Prosim poradili by ste mi konkretne bio kravske kolostrum pre dvojrocne dieta, sktorym mate dobre skusenosti. Vacsina diskusii o kolostre je tu uz starsia a na trhu je urcite kopa novych vhodnych produktov. Dakujem

vikinka292
4. júl 2021

Ja odporúčam colostrum od LR

engynka
autor
4. júl 2021

@vikinka292 aj pre 2 rocne dieta? Lebo pisu od 3 rokov.

vikinka292
4. júl 2021

@engynka tekuté 100% colostrum od LR môžu už detičky od 6 mesiacov. Spolupracujem s firmou LR.

engynka
autor
4. júl 2021

@vikinka292 cisto teoreticky by som to vedela zohnat este dnes niekde v BA?

vikinka292
4. júl 2021

@engynka skus napísať do nejakých skupín BA, to ma prvé napadlo, možno nejaký LR partner bude mať doma skladové zásoby. Alebo napr na fb, insta si vyhľadaj niekoho a skus sa popýtať. Ja taktiež doma nemám, neobjednávam takto popredu, ale zajtra robím objednávku tak ak by si náhodou, že nezohnala môžeš napísať.. Hlavne aj keď zoženieš pýtaj si dávkovanie, a na skladovanie sa tiež spýtaj, toto je dôležité

nevenka
4. júl 2021

@engynka ja davam kozie kolostrum od Edenpharma 6 mesacnemu 🙃...Dcerke som davala od 6 mesiacov tekute Delta, mala problemy s bruskom a jedine toto jej v kombinacii s probiotikami pomohlo. Ale synceka z toho tekuteho nadrapuje na zvracanie, nechce mi ho, tak som zvolila kozie praskove, normalne vysypem tobolku, odstriekam asi 1 ml materskeho mlieka, rozpustim a striekackou od nurofenu mu to davam. Tiez ma problem s bruskom a k tomu ekzem, ten mu aj tymto natieram tie loziska plus domaci ovseny kremik. Uvidime. Takze kludne dvojrocne moze aj normalne kapslove a vysypat. Vsak je to prve kravske alebo kozie mlieko, ak nie je dieta alergicke na BKM alebo nema lakt. intoleranciu, tak kludne. Ak sa teda bavime o 100% kolostre. Lebo som videla rozne pridavky v tych detskych.

kikuska555
4. júl 2021

@vikinka292 ja osobne by som isla do lekarenskeho kolostra. To podlieha nejakej kontrole aby mohlo byt predajne v lekarni. Edenpharma ma napriklad kvalitne ci delta kolostrum ale sirupove vela deti nedava

deadlylucy
4. júl 2021

Tiez odporucam tekute kolostrum od LR. To je zbavene kazeinu, tak neni problem aj pri laktozovej intolerancii. A navyse je od krav, ktore sa volne pasu v Nemecku a neberu antibiotika.

lrbratislava
29. júl 2021

@engynka Dobrý deň, ak máte stále záujem o produkty LR (napr. aj kolostrum), som stabilne v Bratislave a viem pomôcť. ;)

zuzulienka9863
2. sep 2021

@vikinka292 zdravim vas môžem otázočku? Maly berie od pondelka prvykrat lr colostrum. Zqcali sme hned 3x 3ml nakolko bol nachladeny. No od stredy rana casto kaka, raz hustejsie raz riedsie a dozelena ma stolicu. Dnes som mu dala az naobed colostrum a zas uz kakal 5krat a ritku ma vystipanu. Moze tp byt z toho? Dakujem pekne za odpoved

vikinka292
3. sep 2021

@zuzulienka9863 ahoj. Koľko má synček? Nemá alergiu na BKM, mlieko? Toto môže byť hlavný dôvod a býva to aj častým dôvodom kedy dieťatko ale aj dospelý človek nedokáže úplne prijímať kravské colostrum.

zuzulienka9863
3. sep 2021

@vikinka292 ked mal 1r boli sme na gastre a vysledky vysli negativne.. mlieko a mliecne vyrobky mu davam a neprehana ho

zuzulienka9863
3. sep 2021

@vikinka292 teraz ma 2r

vikinka292
3. sep 2021

@zuzulienka9863 písala si svojmu predajcovi? Určite ho oboznam s touto situáciou. Je dôležité aj aby colostrum hneď po otvorení šlo do chladničky a pokým sa nepotrebuje do cca 15dní stále držať v chlade, zlým skladovaním sa vie rýchlo pokaziť.
Ja by som colostrum na 3dni úplne vysadila a potom keď už by bolo dieťatko v pohode vyskúšala znova. Možno to je len náhoda a dieťatko ma zrovna nejakú virozu 🤷‍♀️

zuzulienka9863
3. sep 2021

@vikinka292 ano upovedomila..ale chcela som vediet ci aj niekto iny nema s tym skusenost..samozrejme.. da sa dokopy a este raz vyskusam..
Hm.. akonahle kurier doniesol domov balicek hned sli veci do chladnicky .