Krém na tvár dojčaťa

gabriela1989
4. máj 2018

Dobrý deň, vedel by mi niekto odporučiť nejaký krém, masť, emulziu, gél, no proste hocičo, čo by som mohla natrieť 1 a pol mesačnému bábätku na tvár proti vyrážkam. Majú podobu krupice a má ich najmä okolo pusinky a na čele. Čítala som, že sa používa Holtov krém, ale ten sa pri dojčatách nemá používať, tak teraz neviem, čo môžem použiť :(

zooeynka
4. máj 2018

Najlepsie nic nepatlat na tak male dieta. Plet sa mu vycisti aj sama, uvidis. Dieta sa cisti, nekomplikuj to nejakymi mastami ktorymi mu budes upchavat pory.

pininka
4. máj 2018

Ja som davala sudocrem a najlepsie pomohol

denka259
4. máj 2018

Tiež by som nič nedávala ale keď už dala by som mast od havlikovej apoteky. Obsahuje len prírodné oleje, levanduľovú silicu a zinok.

jana_eyre
4. máj 2018

nam davala dr kyselinu mliecnu a skoro vzdy pomohla.. na poradni ti doktorka urcite poradi lepsie ako my tu, lebo nevidime o ake vyrazky ide.. takemu babatku davam vzdy po porade s dr..

marika1712
4. máj 2018

Ja som na svojom vyskúšala tiež veľa krémov,tiež mal tvár sama vyrážka, neskôr nábeh na ekzém a najlepšie nam pomohol mixa baby krém...ten teraz používame na tvár a na telo používame Mixa atopience...konečne mame ako sa hovorí pleť ako bábätko...

margaretka_
4. máj 2018

Nas maly bol ako mesacnh tiez na celej tvari vyrazkovy, dr nam kazala holtov krem, ale precitala som si pribalovy letak a ani sme to nekupili. Normalne som ho umyvala cistou vodou a pekne sa mu to vycistili

d_ika
4. máj 2018

@gabriela1989 Ahoj. Skús oplachovanie v repiku, pri kupeli alebo aj cez deň minimálne týždeň. Nám repík pomohol zbaviť sa novorodeneckeho akné aj potniciek, držím palce 👍

tatisna
4. máj 2018

my sme mali excipial H od koznej dr.,boli sme na vyšetrení. Vraj seborea. Ale prešlo to samé za par mesiacov, vraj je to z kojenia...

alobalka
4. máj 2018

Tiež by som to riešila s dr a moc zbytočne nepatlala. Aj prírodná bylinna zložka mu môže nesadnut.

petus2
4. máj 2018

Mne poradila doktorka obycajnu rybiu mast. Tiez sme s tym bojovali, nechcela som dcerke nic davat, ze cistou vodou same to ustupi. No nakoniec po 2 tyzdnoch sa mi zdalo ze to ma este viac, tak nam bolo poradene ze rybiu mast. Vyskusaj😉

simoncelli
4. máj 2018

La roche, cicaplast pomohol aj synovi aj malej na tie vyrazky tiez to mala okolo 2 mesiacov a teraz uz fajn

bucko555
4. máj 2018

Holtov krem

anaibib88
7. máj 2018

Môžem odporúčiť prírodnú kozmetiku, účinnú a overenú už viac ako 25 rokov. V prípade záujmu mi napíšte správu.

carolineanne
7. máj 2018

Topicskin od Kamedis vyrobené z tradičných čínskych bylín.Môžu to deti od narodenia je to bez kortiko,sls,parabénov a farbív.U nás zaberá na všetky kožné problémy a uvšetkych členov rodiny.

gabriela1989
autor
8. máj 2018

Dnes som odfotila, čo má malá na tváričke. Najprv to mala len na brade, tam sa to už upokojilo, ale teraz sa jej to roztiahlo zľava doprava po čele, na ušku a trošku aj na hlavičke. Mali ste to aj vy? viete čo to je? Chystám sa k lekárke, ale neviem či to stihneme ešte v tento týždeň, no keď sa to bude ešte zhoršovať, sme tam ako na koni.

sono2
8. máj 2018

Ak dojciš tak tvoje mlieko mu daj na to. Ináč dcéra mala katastrofalnu tvár do 7,8 týždňa. Dr mi povedala, len mlieko. Ani to som nedávala myslím, ani som si nevšimla, kedy sa to naraz stratilo.
Nedávala by som nič.

sono2
8. máj 2018

Tak takéto to dcéra nemala. Mala to škaredé, ale iného druhu. Veru neviem poradiť. A má to dlho?

zooeynka
9. máj 2018

@gabriela1989 to je nic, to je novorodenecke akne, ona sa cisti, za cca 4 tyzdne jej to zmizne same. Dcera mala to iste, dr.mi vravela ze to ma z mojich hormonov, ze to je normalne a nic na to netreba patlat. Zeny natieraju rozne hovadiny a ajtak to zmizne same a zeny dakuju kremom! Uvidis sama, len vydrzat a zmizne to same.

gabriela1989
autor
9. máj 2018

@zooeynka aj ja som si myslela, že je to novorodenecké akné, ale nikdy som to nevidela, tak som nemala istotu. Len som sa zľakla, minuly týžden to nemala a prišlo to odrazu. Jeden deň čistá tvárička a na druhý deň sa vysypala a postupne sa to každým dňom zhoršovalo. Tak si to este odsledujem, či sa to nebude zhoršovať, dúfam že nie 🙂

pilippon
22. máj 2018

@gabriela1989 nic na to prosim ta nedavaj. Tvaricka sa cisti, je to uplne normalne, neboj to zmizne. Uplne kazda jedna vyražka zmizne a ani si nespomenies na to. Naozaj nenatieraj nicim, pokozku zbytocne zatazis a oddialis vycistenie. Dietatko je prepchate tvojimi hormonami, aj toto je sposob ako sa ich zbavit.

luba_buba
22. máj 2018

@gabriela1989 skus vydrzat a nic nedavat. Ja som tiez najprv chcela malej nieco napatlat, lebo sa mi to nepacilo vizualne...Ale pravdepodobne ide o to novorodenecke akne...uplne samo sa to stratilo za nejaky mesiac.

gabriela1989
autor
24. máj 2018

@tatisna ahoj, tak boli sme už u dr. 2x a teraz to je vraj seborea, prvýkrát si dr. myslela, že alergia či potničky, akné ani nespomenula.. Som rada, že to nie je ekzém, ale o seboree neviem nič :( ako dlho ste to mali vy a čo ste na to používali? Nám dala olejček na "zoškrabávanie" a olejček do kúpeľa. Ja si aj tak myslím, že pôvodne sme mali to akné. Dr. si myslí, že je to z nutritonu, toho géliku na zahusťenie materského mlieka, ktorý nám predpísala :(

piacere
24. máj 2018

Nesúhlasím s názormi, že nemáš na to nič dávať, riaď sa odporúčaniami lekára, popr. pretieraj tampónom namočeným v prevarenej vode aspoň. Mladší syn mal rovnako "škaredú" tváričku, tiež mi bolo povedané, že nič na to nemám dávať... áno, samozrejme, že sa to časom stratilo, tvár sa vyčistila, ale ostali mu na líčkach škaredo roztiahnuté póry a toho sa nezbaví už do konca života.... ako po akné.... Takže určite to rieš.

luba_buba
24. máj 2018

@piacere
@gabriela1989
pripadne s repíkom teda potierať, to je taky všeliek, minimálne neuškodí, ak aj nepomôže. A nám ešte dr. - pediatrička radila kúpať v ovsenom kúpeli...Žiaľ s kožnou lekárkou som dobrú skúsenosť nemala, vyšetrenie bolo totálne chaotické, mala som pocit, že s bábätkami to vôbec nevie a ani nevedela, čo sú to za vyrážky...Takže som mala z vyšetrenia total nepríjemné pocity a aj preto som mastičku, ktorú mi predpísala, dcérke nedávala. Zmizlo to cca po tom mesiaci, možno mesiac aj kúsok.
Takže áno, som za to, aby sme poslúchali lekárov, ale nie za každú cenu...
@piacere mrzí ma, že malému ostali "následky", ale nemôžeš vedieť, či by mu neostali aj po piplaní masťami...

tatisna
24. máj 2018

@gabriela1989 mali sme to asi 3 mesiace a viacmenej len na lícach, dávala som ten excipial H, a predtým poutierat jarischom, dr. kázala aj 5 a viackrát za deň, reálne som zvládala 3x alebo 2x, babo sa bránilo... a myslím ze som ďalej dávala bepanten po kúpaní, lebo ten excipial bol iba hydratačný...

ludkakrsna
6. jún 2018

Odporucila by som calmapherol baby.. je to krem.. da sa pouzit aj na ploenkove dermatitidy alebo stipance.. upokojuje pokozku ama protizapalovy antibareialny ucinok... a krasne sa rozotiera.. nezostava biely flak