Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zunolu
19. apr 2012

Ahoj moja dcérka mala niečo podobné z materské mlieka a doktorka nám odporučila Holtov krém a musím povedať že s ním som nadmieru spokojná vyrážky zmizli hneď po prvom použití. Sesternicina dcérka mala tiež vyrážky a tak isto hneď zabral. Dá sa volne kúpiť v lekárni cca za 5,- eur. Helianthi pastu nepoznám.

renatka100
19. apr 2012

My to mame tiez vzdy ked jej rastie nejaky zubok takze teraz takmer non stop uzasne na to zabera krem cicatridina stoji sice 17eur ale vydrzi dlho treba ho objednavat v lekarni.

janka_pn
19. apr 2012

moja to mala asi do 2,5 roka. raz viac, inokedy mene... skusali sme vselico, nieco zabralo ine nie.... teraz ma 3,5 licka sa jej pekne vycistili... akoby to same preslo. obcas, ked je chora, ma zapal niekde v tele, tak jej licka zcerveneju, objavia sa dake tie vyrazky, ale inak je pokozka pekna a hladka 🙂. myslim, ze skusanie roznych kremov ti nepomoze, skus npr. dubovu koru, cierny caj, repik.... do kupela. a hlavne to chce asi cas, ak teda tvoje dieta nema zistenu daku alergiu na potraviny a ma to z toho....

k_atka
19. apr 2012

Ahoj, aj nam sa to z casu na cas objavi, dcera ma 2,5 a mam pocit, ze je to z nejakeho jedla alebo ovocia, len som este nevystopovala z akeho... 🙂

tinki
19. apr 2012

je to alergia, treba skusiť vynechať mlieko a výrobky z neho aspoň na dva až tri týždne.

lenkax7
19. apr 2012

Tak my mame podobny problem,tiez sme mali suche licka,celo aj bradu.U nas je podozrenie na atopicky ekzem,nieje to na 100%,ale kozna povedala,ze pravdepodobne to tak bude,takze z toho aj ta sucha tvaricka.Predpisala nam robenu mast na premastenie tusim kyselinu mliecnu a pouzivame A-dermu Exomega.Ale vysadili sme aj vsetky mliecne vyrobky a tvaricka sa pekne vycistila. 😉

caterine
19. apr 2012

Aj naša mala ma tiež take drsnejšie lička akokeby krupičku, niekedy to ma červene niekedy nie... chodili sme aj kožnej vyskušali sme všelijake kremy na premastovanie a nič nezabera, kožna hovorila, že može z toho vyrast alebo ked nie, že ked bude staršia tak je nato mastička, ktora to ako keby zbrusi. V lete jej to vidno menej, ked je trochu opalena, ale na jesen a v zime to mava najhoršie.

anasstazia
19. apr 2012

Ahoj, ja súhlasím so zunolu. Nám tiež úžasne zabral Holtov krém, predpísala nám ho lekárka. Natierala som ho 2x denne veľmi tenkou vrstvou. Má taký nepríjemný zápach a dávaj pozor, aby si ho dieťatko nedalo do očiek. Na premastenie nám lekárka poradila modrú Biodermu ABC a tak je fakt dobrá. Je trošku drahšia, ale ako som ju začala používať, vyrážky sa nám už nevrátili. A teraz preventívne niekedy natriem tváričku po kúpaní. Držím palčeky a verím, že všetko bude dobré.

magali
14. máj 2012

tak toto by aj mna zaujimalo, maly to ma asi odkedy sme zacali davat prikrmy, neskor sa to rozsirilo na rucicky (od pliecka po laket) dnes som zrovna pozerala ze sa mu to akosi na telicku rozsirilo, najviac to ma na tych rukach a na nozickach, tam ako mu plienka ide na bokoch na stehna, sem tam to ma na chrbte a na lytkach.. nezda sa mi zeby to bol ekzem, je to fakt taka krupica.. neviem bud to bude nejaka alergia, mozno to moze byt aj zo zubov, v zime to mal lepsie, teraz ked sa viac potil sa to zhorsilo, asi s tym pojdem k Dr ale u nas je na prd kozna aj alergologicka, takze ak ma pediater odporuci tam tak urcite budem musiet riesit odbornikov niekde inde ☹ ☹

lubicakovac
14. máj 2012

my sme také niečo mali tiež a naša detská nám dala bactroban a prešlo, aj ked sem tam sa niečo objaví dajaká bodka, ale ja to neriešim, nechcem ho zbytočne dopovať, ale myslím si že sa mu to vyhodí ked niečo zje, ale pri tom všetkom čo on spapá je to ťažké odsledovať, nakoľko sa to neobjaví hneď

ducci
15. máj 2012

nam pomohol na take cervene vyrazky na tvaricke krem bepanthen, len tenku vrstvu som natierala, kedze sa dobre rozotiera..

jankula
30. jún 2013

@anasstazia chcela by som sa spýtať, ako dlho Vás trápili tie krupičkovité vyrážtičky? Dcérku trápia už vyše 4 mesiace a trápi ma to. Vyskúšali sme už všeličo, postupne sme vyraďovali niektoré zložky v strave ... no bez výsledku. Na odporúčanie alergologičky sme skúšali biodermu atoderm ... Nezabrala. Máme vraj nasadiť "na skúšku" sirup pre alergikov Aerius. Vyhýbam sa tomu ... doposiaľ sme skúsili aj bepanthen, modrú idulonu, vyradila som aviváž - aj v našom prádle, ... líčka som jej oplachovala odvarom zo slezu, teraz skúšam harmanček. Nemyslím si, že je to alergia. Môj šiesty zmysel mi vraví, že je to niečo zo stravy. Jediné, čo ešte zostáva ... a čo je pravidelne je pečivo a to obsahuje zväčša pšenicu, vajíčka ... Skúsim teda ešte vysadiť pečivo a tým pádom aj detské sušienky, piškótky ... Už som zúfalá. Nerada by som niečo podcenila a zároveň sa neviem zmieriť s tým, že "z toho raz vyrastie". Tvár odzrkadluje niečo, čo sa v tele deje, s čím organizmus zápasí a ja by som rada vedela, ako dcérke pomôcť. Ďakujem, že som sa tu mohla vyrozprávať 🙂 Skúsim teda ešte ten Holtov krém a uvidíme.
@magali Vy ste vyhrali boj s krupičkovými vyrážkami Vášho synčeka? Popíšeš mi prosím, ako sa to u Vás ďalej vyvíjalo a či už je Oliverko chlapček s hladučkými líčkami? 🙂 Ďakujem vopred. @lubicakovac a ako je na tom Matúško? Dúfam, že drapľavé líčka sú u Vás už minulosťou. Maminky, ďakujem az akúkoľvek radu :*

lubolenka
27. apr 2014

Ahojte ja mam 9mesacnu dcerku a uz asi 4 dni ma na lickach cervene viraski moze mi niekto poradit prosim co to moze bit a zda sa mi ze ma jedno lico opuchnute moze to bit zo zubkou ona nema este ani jeden zubok prosim poradte dakujem

zuzanah8
4. júl 2014

Ahojte, ma niekto podobnu skusenost s krupickou na tvari? zabralo Vam nieco na to? Mam 16M dceru, ma na lickach krupicku, casto az cervene, zacala sa jej robit aj na ramienkach a stehnach. Boli sme u koznej, ze je to porucha mazovych zliaz, ktora je dedicna, v podstate, ze sa s tym neda nic robit, len zmiernit premastovanim. Vyskusali sme viacero kremov, momentalne mlieko Eucerin s ureou. Budem rada, ak napisete svoje skusenosti, poradite. dakujem

milota164
4. máj 2015

moja mala mala suche cervene flaky na tvaricke a pomohol nam Bepanthen, dobre jej to premastil

simculllka
25. aug 2015

Ahojte dievčatá, ďakujem za túto tému, aj keď je už staršieho dáta.. My máme presne tento problém, dcérka má vyše dvoch týždňov vyhadzanu celú tváričku, každý tvrdí, že to je asi atopicky ekzem, ale ju to vôbec nesvrbi, niekedy to je lepšie, niekedy horšie..Ideme dnes ku kožnej konečne, tak som zvedavá, čo na to povie, ale nerada by som dcérke dávala nejaké kortikoidy a podobne. Spomínate tu hodne Holtov krém, tak to skúsim asi aj ja kúpiť. Tiež som presvedčená, že to má z nejakého jedla, ale za toho pána neviem zistiť, z ktorého. Pretože to isté, čo papá teraz, papala aj pred mesiacom.. Dcérka má takmer rok, tak dúfam, že čoskoro odhalíme príčinu a bude to mať vyliecene. Držím palce aj vašim deťom 😉

stafilan
31. mar 2017

@simculllka ahoj,moj 5,5rocny syn ma presne toto iste, prosim daj info ako si dopadla u kozenj, my sme uz tiez objednany , ak by si mala info od tvojej, prosim daj mi vediet.
ja prave neviem ci to ma z jedla - mne sa zda ze mu to prave vychaza bud ked je veterno alebo moc slnecno. ale inak priznaky uplne orvnake- tvar akoby krupickou posiata cela, behom par hodin sa to ale aj vysusi, ale je taka hrbolata ale maleho to nesvrbi ani nic, nevie o tom ale je to dost vidno. velmi pekne ti dakujem

betunka39
31. mar 2017

prečitajte si niečo o Histaminovej intolerancii u malých deti a askuste aspon 2-3 týždne držať eliminačnu dietu a potom postupne nasadiť potraviny. Jednoznačne vylučiť citrusy, kysle veci, čokolady a možno aj menej mliečných vyrobkov. Mojim deťom to pomohlo, bohužial u všetkých staršich 3 ,sa taketo prejavy v detstve enskor prejavili v puberte ako alergia. U najmenšej sme začali s HIT dietou už pred 1,5 rokom a dostali sme to pod kontrolu, nema žiadne vyražky, uvidime čo povedia testy, ktore sme robili teraz u alergologičky, ten enzym ktorí brzdi histamin sa vyvjia v detskom organizme do 5 veku ,vtedy to može sposobovať problemy hlavne vyražky. Skuste, uvidite, nič to nestoji, akurat vydržať.

stafilan
31. mar 2017

@betunka39 maly prave okrem trosku cokoladky a obcasneho mlieka ci jogurtu ani nic taketo neje a nic kysle. a zacalo mu to prave az po 5 roku, spozorovala som skor ze ked je bud velmi zima, veterno alebo velmi slnecno - vtedy sa to tak nejak extremnejsie vyhodi. ak je "normalne" pocasie, tak to ani nema. tak premyslam po vselijakom citani ci to nebude suchostou pokozky, ci treba neprehydratovat. do 5 rokov od malicka mal prave ukazkovu plet, pokozku- dokonca ako dieta nam doktorka kazala NENATIERAT ze on vobec nepotrebuje. tak neviem ci to nebude vplyvmi pocasia nejak -nejake reakcie a treba ju natierat niecim ochrannym docitala som sa na ten bepanthe, biodermu, vyskusame, holtov krem by som az nakoniec asi skusila. dakujem

betunka39
31. mar 2017

@stafilan mojej malej na suchu pokožku na brušku zabera najlepšie excipial ,ale modrý ,čo ma staršia dcera. Moja mala ma teraz v jari a na jesen strašne popukane ručky zhora. Až do krvi, hlavne ked je prechodne obdobie, tak natierame aloe vera kremom, tiež pomaha. Tak treba skusiť aj s aloe vera, je taky jemnejšia a hydratuje pokožku,. Zaujimave, že moja napr. celu zimu nenosi rukavice a nič, no ked pride jar a jesen, tak cele ručky dopukane.

lilu74
15. máj 2017

Na suche miesta na tele pri detoch aj mne sa mi osvedcil klasicky bepanthen care ktory pouzivam na zadocek. V tenkej vrstve natierat pravidelne. Hydratuje a premasti a obsahuje aj olivovy olej co je skvele.

autumn11
9. júl 2017

nám sa robí takýto výsyp pri prerezávaní zúbkov. Synovi to natieram bepanthenom care. Za pár dní je po výsype.

lubka3232
11. júl 2017

Ja mám veľmi dobru skúsenosť s bepanthenom používame ho od zadocka cez pazusky až po licka."vyliečil" malemu zapareniny ale aj začervenanie a suchu pokožku.tiez mal problém s tzv krupickou ale keď ho ponatieram bepanthenom tak to do pár dni zmizne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli