Krv v stolici 12 ročnej dcérky

mokasina
2. jan 2013

Dobrý deň . Mám 12 ročnú dcéru . Dnes sa bola vykakať a keď si vytrela zadok mala krvavý papier . Myslela som si že dostala menzes a tak som jej dala vložku pred pár minútami sme zistili že to nieje menzes pretože keď sme prišli domov tak vložka bola čistá . Vycikala sa aj na návšete tak som pýtala či ani v tedy nemala krvavý papier ale že nie . A teraz bola zase kakať a mala krvavý papier po utretí zadku . Je to niečo vážne ? ☹ Bruško je nebolí . inak je v pohode.

soldi
2. jan 2013

ak to bola cerstva cervena krv, pojde pravdepodobne o ranku v oblasti konecnika.
nemyslim, ze by to malo byt vazne, nedovoli Ti sa pozriet?

mokasina
autor
2. jan 2013

Vieš čo ja to vyskúšam 🙂 ďakujem . 😅

alka221
2. jan 2013

pre istotu zajdi k doktorovi, mozno je to iba nejaka ranka pri konecniku,ale co ak nie?? 😖 radsej stokrat preventivne,ako raz neskoro..

mokasina
autor
2. jan 2013

@alka221 áno už som sa rozhodla pôjdeme pani doktorke . neviete kde by nás mohla poslať ? 😕

enigma7
2. jan 2013

Nemala tvrdu.stolicu mohla jej prasknut nejaka zilka stava sa to ked je tvrda stolica mala vela krvy?.ja by som skor pockala ci sa.to zopakuje nehladala by som za tym nic vazne kedze poznam v moj okoli ludi ktorym sa to stava a aj mne niekedy

mokasina
autor
2. jan 2013

vieš ako dosť krvi ... a sťažovala sa že stolica ide ťažšie von ako obvikle .. a že ju to aj štípalo

enigma7
2. jan 2013

Krv v stolici sa.da zistit odobratim vzorky stolice. Ale ked mala cerstvu krv mohla jej prasknut zilka nepanikar urcite to nieje vazne ..

loxa
2. jan 2013

Ak je to cerstva krv, pravdepodobne to bude len poranenie v oblasti konecnika..zajdite ku Dr. skuste psylium ak ma mala casto problemy so stolicou..urcite to nieje nic vazne🙂

enigma7
2. jan 2013

Mavam to iste stipe ma to a krv mam ked mam tvrdu stolicu takze jej praskla zilka len.neboj nech papa riedke polievky a vela pije aby nemala.tvrde

kaila1
2. jan 2013

Ak stolica išla von ťažšie ako zvyčajne, to musela mať tvrdú stolicu a pravdepodobne má nejakú ranku v oblasti konečníka, tak ako hovoria ostatné baby.Lebo čerstvá krv je z dolného tráviaceho traktu, t.j. hrubé črevo.Ak ju pálilo a bolelo pri druhom kakaní, ked mala opäť krv na papieri, tak to má z tej ranky, ktorá ešte nie je zahojená.Skús gél z dubovej kôry.Držím palce, verím, že to nie je nič vážne. 😉

mokasina
autor
2. jan 2013

ďakujem babi 🙂 upokojili ste ma 😉 ...

sixx
2. jan 2013

Moja dcérka niekedy tiež má krvavý papier po kakaní. A keď som sa pýtala doky z čoho to môže byť povedala pokiaľ ju bruško nebolí je to obyčajná ranka v oblasti konečníka.
@mokasina

sue
2. jan 2013

Hmm, no ja si pamätám presne v tomto veku som mala problém a hneď som si myslela, že sa jedná o hemoroidy - problém so stolicou aj dva dni a potom krv - skúste zmeniť jedálniček, či sa to neupraví...

mokasina
autor
2. jan 2013

v čom by sa mal jedálniček zmeniť ? 🙂 alebo čo by sme mali pridať ?

natal12
2. jan 2013

@mokasina mne sa to stalo dnes bola som na veľkej a po utretí na toaletnom papieri bola cerstvá krv takže može ist to že praskla žilka nejaká, mne sa to stáva niekedy pri velkej potrebe.

sue
2. jan 2013

@mokasina - veľa veľa vlákniny - vločky, ovocie, jogurty, veľa veľa piť, ak čokoláda, tak tmavá...

slunce3
3. jan 2013

, krv v stolici nieje bežná vec, a ak teda pri bežnej stolici (nemyslým po takej zapekačke) krv bola viac krát asi by som išla na stery.
Ale ak sa vám to stane občas, čo sa občas stane asi každému je dobré mať poruke nejký krém - takto vlastne začínajú. skúste gél z dubovej kôry. Ten gél mám doma je dobrý aj na popáleniny, štipnutia hmyzom... stojí do 2€ takže sa doma aj zúžitkuje.

enigma7
3. jan 2013

@sue cokolada zapeka! Cokoladu by sm vylucila uplne. Ovsene vlocky vlaknina cestoviny

mokasina
autor
3. jan 2013

dnesko som bola v lekárni a kúpila som jej to Psylium . A uvidíme čo to spravý . Pani doktorka mala akurát dnes dovolenku ! Takže sme nezistili či jej praskla žilka alebo či sa nedrapla alebo či to nieje nič vážne .

slava76
4. jan 2013

Moja 3 ročná dcéra mala ten istý problém.. NIeje to nič vážne, lebo ak je to len na toaletnom papieri tak, vraj ako už píšu maminy si poranila konečník tlačením stolice.
my sme s tým boli aj u lekára lebo som sa tiež zľakla tak nam kazala dietu - no taku aby tam bolo čo najmenej takých potravín čo zapeká a jesť veľa kompótov, čierny chlieb atd.. aby sa jej stolica upravila a aby nebola tvrdá ... a potom to v pohode prešlo...
este zistí či nemá niekde vyrážky... lebo u nás bol aj ten problém že malej sa práve v tom čase vyhodili na lýtkach vyrážky.... že ak su vyrážky a krv v stolici tak vtedy to niečo znamená.. ináč ak nemá nič podobné tak môžeš bud kľudná len jej uprav stravu....

monita662
3. mar 2014

@slava76 ahoj ...ja mam momentlane tiez taky problem podobny a neviem ci mam zajst k lekarovy snou ..vcera vecer bola na wc predtym nez isla spinkat ...a z nicoho nic zacala plakat az kricat a nasilu to vytlacitla von ...potom sa uz usmiala a povedala "hotovo" ...ale ked som jej utrela zadok tak papier bol trochu od krvy ...nebola to syta cervena krv ale taka ruzova ...ale bola to krv....a neviem ci to nebolo tym ze nasilu zatlacila a praskla jej zilka alebo tym zze mala tvrdu stolicu ....neviem....ma 2,5 roka....som zvedava sko to bude dneska ...sledujem ju uz od rana kedy pojde na wc na velku ...predtyzdnom jej skoncili osypky...este stale ma vyrazky ....ale uz jejj to opadava mizne....moze to byt aj tym? vcera tiez niekolkokrat povedala ze ju boli brusko ...ale som si myslela ze si iba vymysla lebo bola v pohode ....k doktorke snou velmi nechcem ist lebo su tu vselijaky doktory a bojim sa ze by mi ju zobrali nieco si vymysleli namna kedze som v UK ...no neviem ....

adrianka92
9. jún 2016

Dnes som bola na WC a po stolici a po utratí cely papier bol červený od keby stalo sa to po prvý krát bojím sa ist ku doktorke prosím vas poraďte mi

sense
9. jún 2016

@adrianka92 treba pridat vlakninu do stravy plus viac tekutin, pokial je krv cerstva cervena tak mas podrazdeny konecnik zrejme z tuhej stolice....alebo hemoroidy...pripadne prasknuta cievka

slavomiralessova
25. okt 2016

podla mna ma dedske mrmle to sa aj mojej dcere stalo liecili sme to kapustovo 😉

katka1981
25. okt 2016

@mokasina, zavisi od toho aka je to krv. Moze mat kvasinky v stolici, poranenie od tvrdej stolice. Ked tak dajte na rozbor stolicu. V tomto veku nemysli na najhorsie, to je velmimalo pravdepodobne.

kapetra
24. apr 2017

Ahojte maminy, neviem či mi tu ešte niekto poradí odstupom času, ale možno ano. Môj 7 ročný syn má včera zavolal nech sa idem pozrieť ako kakal. Stolica normál, ale okolo ako keby ste to zaliala fialovou vodou ( cvikla, čučoriedky nič čo by sfarbilo stolicu nebolo) . O chvíľku na to ze si trosku s prepáčením padol a mu ušlo. Už riedsia stolica s krvavymi hlienmi. Bolesť žiadna, akurát brucho ho pobolieva. Ale to od malička ma s bruškom problémy, tak neviem ak môžete poraďte. Dnes zatial nekakal tak uvidím.....Ďakujem