Krv v stolici u skoro 5-mesačnej slečny

domi51714
21. okt 2022

Ahojte je mi hlupe to riesit tu ale mozno ma niekto skusenost, mala je plne kojena, ma presne 19 dni krvave hlieniky v stolici - stolica bola najprv prazenickova s krvou, teraz je roznej farby od hnedej, zltohnedej, zltej niekedy az hnedocervenkavej - je riedka, vodnata, su v nej pritomne hlieny, aj krvave hlieniky - vid foto - stolica asi pred 5 min., u lekarky vysla stolica negativna, odbery ma vsetky OK, koagulaciu sa nepodarilo vysetrit kedze je mala kojena ( dla slov sestricky), prvotne sme mysleli ze ide o alergiu na kravske mlieko - mliecne vyrobky mam vysadene uz 12 dni - bez efektu - vysledky na alergiu stale nemame ( cakame )
V pondelok znova nesieme vzorky stolice a riesime usg…
Prosim nestretol sa niekto s niecim podobnym ? Uvazujem ci nejde o alergiu na nieco ine ako kravske mlieko, skusala som vyradit uz aj paradajky - tiez bez efektu…
S manzelom sa strasne bojime o dceru - aby neslo o nieco vazne :( :( Dakujem

doriiis
21. okt 2022

Nehnackuje?

domi51714
autor
21. okt 2022

@doriiis stolice mame tak 4 krat, mnozstvo normalne, len konzistencia nie …

domi51714
autor
21. okt 2022

@doriiis Ale stolicu na rotavirusy a pod mame negativnu… nic v nej nenasli

pampeli
21. okt 2022

Nemala predtym dlhsie antibiotika alebo neboli ste v nemocnici?

tinkavvv
21. okt 2022

@domi51714 a vysadila si komplet mlieko? Aj ako sucast jedal?

domi51714
autor
21. okt 2022

@pampeli nie v nemocnici sme vobec nelezali, ani ziadne atb
@tinkavvv samozrejme, uplne vsetko jem veganske produkty, davam si velky pozor na jedlo

natalia1619
21. okt 2022

@domi51714 mali sme v podstate to iste. Mala som ist na detsku gastro s nou ale termin mi dali az niekedy o pol roka. Tiez som vynechala vsetko mliecne ale bez zmeny. Mam otca co robi v nemocnici kde je aj detska gastro a zbehol sa tam spytat ze co a ako, ci to je vazne. Vraj to nieje take zriedkave a ze deti z toho vyrastu. Pokial dieta prospieva, nema problemy/ bolesti, a mala pravdu. Ako to zacalo tak to preslo. Tak sa daj do kludu, uvidite co vam vyjde na sone a mozno je to take iste ako u nas 😉

domi51714
autor
21. okt 2022

@natalia1619 bodaj by si mala pravdu 🙂 verim ze to tak aj bude - mala prospieva - za mesiac pribrala 900g co je uplne super 🙂 okrem toho jej nic nie je, ani ju brusko neboli, je spokojna, usmievava… neplace ani ked kaka…

mmoonna
21. okt 2022

Môj syn to mal a bola to alergia na BIELKOVINU kravského mlieka

mamkalentedkova
21. okt 2022

Ahoj aj u malého synovca sa takto prejavili potravinové alergie ,tiež bielkovina kravského mlieka ale mal problém ešte aj s vajíčkom,tiež bola na vegánskej strave ,po čase sa to upravilo .Treba dať vyšetriť alergie ,ale aj i tolerancie ,lebo to nie je jedno a to isté

domi51714
autor
21. okt 2022

@mmoonna mlieko mam ale vysadene 12 dni a stolica sa len zhorsuje, vysledok ale z krvicky este nemame :( davam si velky pozor na stravu, jem veganske produkty

Vam to po kolkych dnoch preslo od vysadenia mlieka ?

domi51714
autor
21. okt 2022

@mamkalentedkova dakujem za tip - skusim to este lekarke navrhnut ci nevieme aj ine alergie povysetrovat 🙂

mmoonna
21. okt 2022

@domi51714 moj syn bol na UM, najprv mu predpísala nejaké mlieko, to mu nepomohlo. Poslala nás na gastro, tam mu predpísala nejaké špeciálne mlieko a to mu pomohlo v priebehu pár dní

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e3v3a3
21. okt 2022

@domi51714 môjmu synovi to začalo už v pôrodnici. Do roka musel piť neocate, potom už bolo dobre. Teraz môže jesť vsetko

domi51714
autor
22. okt 2022

@karola987 pecivo si peciem doma, aj kolace - davam si pozor aj na stopy, dokonca aj korenie kontrolujem, no ja mam tiez pocit ze je to horsie a horsie :(

domi51714
autor
22. okt 2022

Ked ja ju nechcem prestat kojit, strasne som po tom tuzila cele tehotenstvo, aby nam to slo :( ale mam pocit ze ked sa to nezlepsi nebude ina volba :(

maru987
11. feb 2023

@domi51714 Dobrý deň, môžem sa spýtať, ako sa ste dopadli? Ja sa s dcérou trápim už 4mesiace, raz do týždňa má krv v stolici. Držím prísnu diétu - nejem ani sóju, vyradila som aj vajíčka, koreniny, horčicu... je zatiaľ plne kojená, prešlo vám to?
Vďaka 🙂

domi51714
autor
13. feb 2023

@maru987 nas hospitalizovali, na nic neprisli, vsetko negativne, vysadili sme aj vajicka a preslo to, uplne sa krv z jedneho dna na druhy vytratila, ale zas sa nam vyhodil ekzem a to udrzujem prisnu eliminacnu dietu… testy na alergie mame takisto negat.

maru987
13. feb 2023

@domi51714 ďakujem. Ja som už neviem, čo vyradiť. Ekzemy má tiež, ale to aj ja :(
A ako ste to zvládali so zavádzaním príkrmov?

domi51714
autor
14. feb 2023

@maru987 ss 🙂

luciapav
8. mar 2024

@domi51714 dobrý deň takze prejav krvi v stolici bola alergia na vajíčka?

luciapav
8. mar 2024

@maru987 prosím vás vy ste prišli na niečo iné, že drobcovi vadí?

domi51714
autor
9. mar 2024

@luciapav vraj ano, popravde neviem, uvazovala som uz aj o kremiku pupik, ci jej nerobil zle… ale uz mame zavedene aj vajicko aj mlieko a je vse OK

maru987
10. mar 2024

@luciapav u dcéry to bola zelenina. Prišli sme na to až pri zavádzaní príkrmov, krv spôsobovala najmä mrkva, zvyšok zeleniny jej zhoršuje ekzém...

domi51714
autor
11. mar 2024

@maru987 panecky, to by ma ani nenapadlo

maru987
21. mar 2024

@domi51714 veru, ale aspoň sme na to prišli 🙂 Zatiaľ sa to nezlepšilo, ale snáď čoskoro...