Krvácanie z uška u 2,5 ročného dievčatka.

daniella54
3. mar 2020

Ahojte mamičky. Chcem sa len informovať či ste mali problém s krvácajúcim uškom pri zápale stredného ucha . Dcérka je už síce z najhoršieho vonku a doktori tvrdia, že už to bude len dobre ale aj tak má zaujíma či si s takým niečim prešla aj iná mamička a dieťatko a ako sa liečili. Pre objasnenie dcérka mala soplik a zapálený záder na palčeku na rucicke(hnisajúci) kt si rozskriabala. Po týždni užívania flavamedu čo nám dala pediatrička dcérka dostala horúčku a na druhý deň sa sťažovala na bolesť pri cikani a že ju boli uško tak som s ňou bola u dr poslala nás hneď na krčné tam nám povedala že má zápal stredneho uška antibiotika nám nedali a v noci jej začalo krvácať uško kt ju nebolelo tak crp mala 45 a zobrali vytery z uška a moc na vyšetrenie . Dali nám antibiotika ale večer som s ňou behla na pohotovosť lebo jej to dosť krvácalo a tam jej to vyčistili a dali trifed keďže kaslala a mala soplik. Boli sme aj na kontrole u krčnej povedala že je to už v poriadku a včera u pediatricky vraj mala v usku streptokoka asi z toho palčeKa zapáleného a v moci leukocyty zvýšené.... dala nám ďalšie antibiotika a posledné dni je spáva a dnes jej trosku znovu vyšlo krvicky z uška ale len pár kvapiek... tak sa chcem informovať ako dlho ste s tým bojovali a či aj vaše dieťatko bolo pri cefzile(antibiotikách) ospale ... Prosím nepíšte mamičky alebo nemamicky zakerne komentáre ktoré sa s touto chorobou nestretli ....ďakujem krásne pekny deň

mirkava
3. mar 2020

@daniella54 prekvapilo ma ze vam hned nedali atb na usnom pri zapale stredneho ucha. Nechapem.... teraz uz by sa malo zlepsovat ked beriete. Asi len vydrzat

daniella54
autor
3. mar 2020

@mirkava no ide o to že dneska jej zase tiekla krvicka z uška .... a neviem či ísť zase na pohotovosť predsa zápal mozgových blán alebo strata sluchu nieje len tak.... sedim teraz u pediatricky a nvm či ísť nejakej inej krčnej doktorke aby som počula aj iný názor ....

mirkava
3. mar 2020

@daniella54 drzim palce, nech pediatricka poradi

daniella54
autor
3. mar 2020

@mirkava tak neporadila 🤷🏽‍♀️ Ale ideme zajtr inej krčnej uvidíme

mirkava
3. mar 2020

@daniella54 nezbrala malej krv, vyter???

janinah
3. mar 2020

@daniella54 nebojte sa.viac vecer..zs

daniella54
autor
3. mar 2020
daniella54
autor
3. mar 2020

@mirkava krv nebrala ale z uška jej brala minuly týždeň výter z tej krvicky a krv z prsta to crp a že to má streptokoka v usku a na pohotovosti povedali že tam mala ako keby otlak a ten jej praskol preto ju už uško bolieť nebude a že to môže tiecť aj týždeň ... a že má antibiotíka tak to zabije aj toho streptokoka .... uvidíme zajtra no

janinah
3. mar 2020

@daniella54 pri zapale sa za bubienkom tvori vypotok,ktorý môže byť aj krvaavy,lebo každé tkanivo zapalené je viac prekrvene....bubienok v mieste najväčšieho vyklenutia praskne /alebo tam napichne lekár / a obsah vyteká,čo je dobre....kontrola na orl /pohlad do uška/ potvrdí ,že sa stav zlepšuje ako vo vašom prípade...vypotok sa čistí,ale len pokial vidíte,nič dnu nezatlačať,nijaké vatove tyšinky...NESMIE sa do takeho uška dostať voda....bola som orl sestra

daniella54
autor
4. mar 2020

@janinah ďakujem pekne že ste to takto podrobne napísali no to nám tá prvá doktorka samozrejme nepovedala o tej vodičke .... a dnes nám iná dr v inom meste povedala niečo iné vraj mame zle nadstavené antibiotika slabé kt nezabíjajú tie bacile.... zatiaľ ich mame užívať ďalej dala nám iné kvapky do nosa a uška vraj má dcérka zväčšenú nosnú mandlu ktorá tlači nejakým spôsobom na tie uška .... uvidíme čo povedia vytery v piatok mame výsledky..... je zaujímavé že tri týždne nikdo neriešil nič hlbšie a až keď som sa rozhodla a dotlačila sa k inej ORL tak tá všetko všetko dopodrobna prebrala a aj dcérku prezrela .... a veru myslela som že už je najhoršie za nami a ono to všetko nanovo začína....

radhikaoswaldova
14. nov 2023

@daniella54 dobrý deň, ako ste dopadli vtedy s tým uškom? Pamätáte si?

radhikaoswaldova
14. nov 2023

@janinah môžem písať správu? Potrebujem poradiť. Ďakujem.

janinah
14. nov 2023