Krvné výsledky

kepassa
24. aug 2012

moja mala prekonala infekciu boli sme nasledne hospitalizovane, objavila sa jej krv v stolici, brala len hylak a ostali sme na novom bezlaktozovom mliecku kedze nasledne gastroenter. potvrdila aj intoleranciu laktozy. To vsetko sa odohralo v juni. 3.7 robila dr /gastro/ odbery a malej vysly znizene erytrocyty 2.99 10x12/1 norma je od 3.1-4.5 /uvadza papier/ tiez jej vysiel hematokrit 0.28 norma je 0.30-0.46 lymfocyty 61.3 % norma je vsak od 20-40, sivetia jej aj neutrofily 23.3 % a eozinofily 6.9 % /norma je 0-5/ MPV:0.44 fl /norma je 5.7-9/ CRP - reakt.protein v sere 7.19 mg/l norma je 0-5
Doktorka sa k tomu vyjadrila ze je to anemia a malej nasadili pyridoxin a acidum foliculum. Tento tyzden sme vsak mali poradnu u detskej a ta si pozerala krvne vysledky a vraj zelezo ma uplne v poriadku to ani v sprave nesvieti to je pravda. Zelezo ma 14.4 umol/1 a norma je od 8.8 -27 nezdali sa jej tie lymfocyty ale ked som sa pytala cim to je nepovedala miv podstate nic...moze byt teda mala anemicka aj napriek tomu, ze ma dostatok zeleza? krvne vysledky jej budu robit opat na gastre koncom septembra. Samozrejme ze mam o malu strach najma ak som nedostala v podstate riadne vysvetlenie co to vlastne je. Je inak pravda, ze je mala bledsia.Dakujem za rady

sisaha
24. aug 2012

@kepassa je mozne, ze ked jej telicko bojovalo s infekciou, tak este nejake stopy po nej môžu byť v krvi. Telu chvilu trva, kym sa zotavi. Ja by som o mesiac trvala na zopakovani krvneho obrazu a podla toho nech sa dalej rozhodne. Pripadne ak nie si spokojna so svojou gastr dr., tak ju vymen

astika
24. aug 2012

@kepassa neviem, ci Ti moja rada pomoze, som sice dospela, ale s krvou chodim pravidelne na kontroly, tiez som anemik od svojich 16- tich. Mne vzdy lekarka kontroluje aj zelezo, ale aj hemoglobin- to je krvne farbivo, ktoreho tvorbu podmienuju erytrocyty a retikulocyty, hodnota zeleza je sice fajn, ale dolezitejsie su aj tieto dva faktory, preto moze byt hodnotena ako lahko anemicka, co ale vzhladom na prekonanu infekciu nie je nic zvlastne. Nasadene lieky su spravne, podavaju sa pri anemii, ale pokial jej nenasadili priamo nejaky druh zeleza, nepanikarila by som, vsetko sa upravi. Neviem kolko ma mala rokov, ci jej mozes obohatit stravu , v ktorej je dostatok zeleza- treba si to vygooglit. Do konca septembra je cas na upravu vysledkov. Tak neviem, ci som pomohla- tot moja skusenost.

kepassa
autor
24. aug 2012

@astika dakujem, mala ma 3.5 mesiaca este je drobunka, beriem to, ze je to nasledok prekonanej infkecie, mala dve bakterie a tazko sa ich zbavovala....

adinka003
29. júl 2020

Dobrý deň, ahojte prosim vás je tu z vas nejaká sestrička, ktorá by mi pozrela krvné výsledky?len pre moju istotu,čo koľvek tam mam či nízke alebo nad hranicov tak vždy mi povie dr. že to je ok,teraz som bola koli tomu ze byvam strašne unavená, tak len či by sa mi na to niekto nepozrel, kto sa tomu rozumie,ďakujem 🙏