Kto bol hospitalizovaný s dieťaťom do troch rokov v nemocnici v Martine?

evatm
12. aug 2013

Najde sa tu niekto, kto bol hospitalizovany s dietatom do troch rokov v nemocnici v Martine? Zaciatkom septembra idem so synom na operaciu, chcela by som vediet, na co sa mam pripravit, ako to tam vyzera, ci mozem spat pri nom atd.

katrinka8
12. aug 2013

Ja som bola hospitalizovana pred 3 rokmi (resp. v decembri tomu budu 3 roky) s vtedy polrocnou dcerkou. Kede dcerka bola este kojena, tak som bola hospitalizovana s nou, ale boli tam aj 2-rocne deticky s maminkami v pohode - teda maminky tam spali. Neviem, ako to mali so stravou.
Nechcem Ta strasit, ale priprav sa na hrozne podmienky, ak sa to nezmenilo. Vsade "zuril" rotavirus, bolo tam niekolko mamiciek, ktore tam boli uz predtym s detickami s uplne inymi diagnozami a vratili sa do 2 tyzdnov s rotavirom. Co sa tyka prostredia, tak neboli tam vymenene okna, stare drevene okna sa nedali otvarat, ked sa otvorili, nedali sa zavriet, ale kurenie slo naplno, bolo tam nesmierne horuco a vetranie takmer nemozne ☹ Tym, ze bola plna chodba tych rotavirovych deti, nemohla som ja s dcerkou, ktora tam bola s obstrukcnou bronchitidou, ist ani do herne - aby sme to nechytili, ALE hlavne, ze sestricky, az na 1 - 2 vynimky si vobec nedezinfikovali ruky a behali s pristrojmi od rotavirovych deti k nasim nerotavirovym... Co sa lekarov tyka, bol tam 1 prijemny mlady doktor, meno neviem, potom 1 perfektna pani doktorka Krystofova - mladucka, uplne skvela, velmi ludsky pristup, ochotna, mila, ustretova, proste taky skutocny anjel na tom oddeleni - profesional na svojom mieste, este po prepusteni nam na Stedry vecer volala domov vysledky, ktore jej prave prisli z labaku. Potom 1 naozaj neprijemna (tiez mlada) - doktorka, arogantnta, nezaujem, prisla rano do sluzby a prvykrat sme ju videli vsetci na izbach vecer - cely den sedela vraj v ambulancii a "pracovala", a ked prisla, ani sa na tie deti riadne nepozrela. Osobne mne predtym 2 doktori nezavisle od seba povedali, ze v den xz (uz si nepamatam datum) nas mozu prepustit, ze je to v poriadku. Malo to byt v den, ked nastupila do sluzby tato dotycna (meno, bohuzial, neviem, nezapamatala som si, ale mala take tmave vlasy a bola vraj dcera prednostu). Ked som sa jej vo vecernych hodinach v ten den pytala, ci teda domov ideme alebo nie, tak sa konecne pozrela na dcerku, popocuvala ju fonendoskopom a nahucala na mna, ze dieta ma tachykardiu 😕 a ci ju chcem doma zabit. Podotykam, ze sme boli hospitalizovani s obstrukcnu bronchitidou na inhalovanie ventolinu 3x denne. predtym ju pocuvali na prijme a aj ten doktor, co tam bol po nasom prijati, vsetko bolo v poriadku, okrem teda tej obstrukcie. Ked na 4. den dosla pani doktorka, co nas prijimala, cudovala sa, co tam este robime. Hned ju pozerala (vlastne vsetky deticky hned pozerala, kontrolovala, pytala sa), povedala, ze ta tachykardia je "blbost" a ze to ako na to pani xy prisla? Ze naco nas tak vystrasila, ze malej nic nie je a isli sme domov. Nevyjadrujem sa uz ani k tomu, ze hned pri prijme malej napichli do hlavy infuziu, resp. tu kanylu. Ked jej na izbu sestricka prisla zaviest do nej infuzku, pytam sa, co jej to davaju. Vraj vyzivu, kedze nepapa. Otvorila som oci jak puk a vravim, ze ved ona je kojena a normalne je! Tak jej ju nezaviedli, a po 1 dni, ked jej to nik nedaval dole, sa pytam, ze preco tam tu kanylu stale musi mat. Tak sestricka povedala, ze nevie, ze sa opyta. Az na dalsi den rano jej ju prisla druha sestricka dat prec a zhrozena, ze preco nechali dietatu napichnutu hlavicku bez infuzie, ze ved mohla dostat infekciu z toho... Ze vlastne jej to tam ani nemali vobec davat, nik si neoveril, ci je, ci neje, ci co... asi ju autmaticky zaradili do radu k dehydrovanym detickam s rotavirom ☹ No a co sa tyka sestriciek, bola tam 1, co makala ako fretka od rana do vecera, fakt mila a usilovna,a boli tam take, co ich clvoek celu noc a cely den videl 3x, ked doniesli detom lieky a tie sme im aj tak museli podavat my. Ked sme potrebovali detom odsat nos (doma by som jej ho odsala uz 5x), tak som ich musela volat aj 3 - 4x zo sesterskej izby, prisli mnohokrat za vyse hodinu, ked uz deti ledva dychali ☹ Asi 2x som ich "vyrusila" v noci na druhom trakte (su tam 2 chodby) v sesterskej izbe pri pozerani TV serialu - potrebovala som odsat dcerke nos (to msueli oni speci odsavackou), prisli asi po 3/4 hodine, ked mi dieta uz chrcalo tak, ze som myslela, ze sa nacisto zadusi...
Ale maju novu kupelnu zase, prerobenu. Co sa teda toho vybavenia tyka. V herni bol TV a kopec hraciek, k dispozicii kuchynka s mikrovlnkou. Tak neviem, naozaj Ta nechcem zastrasit, podla mna je to vsetko hlavne o ludoch, a mozno my sme naozaj natrafili na mnohych nespravnych a iba par velmi prijemnych. Mozno to bolo aj tym, ze boli Vianoce a bolo tam uplne plne oddelenie, ale tak keby som to mala zhodnotit, bolo to naozaj velmi, velmi neprijemne, mnoho veci podla mna je hlavne o prisutpe k praci (nedezinfikovanie ruk, neochota niektorych sestriciek, aroganca jednej pani doktorky) - stacilo malo a mohli zmiernit ludom ten hrozny pocit bezradnosti. Az na tu jednu doktorku vsak boli vsetci doktori, s ktorymi sme prisli do styku, velmi mili a ochotni, prijemni. Drzim paste, nech to mate co najskor za sebou a ste v poriadku.

jatinka34
12. aug 2013

Ahoj, ja som tam bola pred 4 rokmi s vtedy dvojročným synom kvôli vyberaniu nosnej mandle a zavedeniu stipuliek do uší. Bola som dosť otrasená prostredím a prístupom.
Ak nie si z Martina alebo blízkeho okolia tak ako ja, nastúpiš asi deň vopred. Okrem toho, že ráno niečo vypísali o nás do druhého rána nikto ani nezakopol. Doniesť si musíš všetko potrebné, nedostaneš asi nič okrem postele. Ja som bola s malým na hromadnej izbe, v deň operácie tam bolo plno iných detí s rodičmi. Na jedlo som nemala nárok, aj keď som si ju chcela zaplatiť, neobjednali mi ju. Bufet bol dosť ďaleko, s malým po operácii som tam nemohla ísť. Radšej si niečo vezmi so sebou. O rok som sa tam s ním musela vrátiť, Dúfam, že naposledy.

cikyta
12. aug 2013

Len doplním, že do 3 rokov si neplatíš lôžko za seba. Inak by si musela. A stravu budeš mať iba ak by si kojila.
K personálu len tolko, že každý dr. a každá sestra boli "iní" ...
(Boli sme tam 4 krát)
a @katrinka8 s bronchitidou by ťa do herne aj tak nepustili.