Ktoré meranie teploty je presnejšie?

michalka12
15. sep 2008

Ahojte, prosim vas o radu. Moj syn mal teraz 1 rok. teraz na vecer chytil teplotu 39. Dali sme mu Paralen cipok. teplotu som mu merala s cumlikovym teplomerom. Ktore meranie je presnejsie, v ustach alebo v zadocku? Maly je aj troska malatny.
Mali ste niekto s tymto skusenosti? Kedy treba utekat na pohotovost?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

ashley
15. sep 2008

Ahoj Michalka.
Moj maly ked mal rok, tak tiez vecer dostal teplotu, velmi vysoku. Dala som mu detsky sirup Nurofen, no ten mu nezabral. Volala som preto znamej doktorke a poradila mi, stvrtku paralenu /dospelackeho/ a ze ho mam okupat vo vode, ktora ma teplotu maleho. Cize vo vasom pripade 39 stupnov, a pomalicky ochladovat vodu na 38=37 stupnov. Nam to velmi pomohlo a rano nam uz nebolo nic.
Stalo sa mi to asi 2x Ze mi maly z nicoho nic zacal teplotovat a vzdy mi toto pomohlo.
Drzim palce nech ste rychlo fit.

caruzo19
15. sep 2008

ak merias v zadocku,treba odcitat 0,5stupna.myslim ze je uplne jedno kde merias,pokial dieta akotak spolupracuje.my meriame od asi 8 mesiacov pod pazuchou.ak paralen nezaberie,mozes po 2 hodinach myslim dat nejaky ibuprofenovy sirup,moze sa striedat paracetamol s ibuprofenom,paracetamol sa nesmie dat skor ako po 6 hodinach.pozri tu,michaelaK to velmi dobre rozpisala
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=79789&h...
ak je troska malatny,to nieje nic alarmujuce,ak by sa ti ale zdalo ze moc,radsej zbehni na pohotovost
nech sa maly rychlo uzdravi

michalka12
autor
15. sep 2008

Dakujem za rady.
My mame doma iba paralen cipky a sirup. Skusim aj to kupanie. Snad to zaberie.
Myslite, ze to moze byt zo zubkov?
A po akom case by mala teplota klesnut?

michalka12
autor
15. sep 2008

teda nie paralen, ale panadol baby som mu dala

jaduska
15. sep 2008

Michalka, môže to byť zo zubov, ale aj z hocičoho iného. Diagnózu ti určí iba lekár. Skús ten vlažný kúpeľ a neviem, nám viac zaberal čipok ako sirup. Len to netreba preháňať. Ak teplota neklesne do 3 dní, tak vtedy treba navštíviť lekára. Nám na vysokú teplotu ešte zaberal surový zemiak. Nakrájala som ho na kolieska a priviazala malej na zápästia a členky. Niekto dáva aj cibuľu...Držkajte sa a hlavne zachovaj kľud.... 😉

caruzo19
15. sep 2008

to moze byt naozaj cokolvek.zubky,siesta choroba,viroza.... na zubky sa mi to zda vysoka teplota,ak je to nejaka chripka,alebo ina viroza,tak ju bude mat dnes a mozno aj zajtra,ak siesta choroba,tak take 3 dni nepretrzite.
nemate auto?ak hej,zbehnite do nejakej pohotovostnej lekarne(neviem odkial ste,v poliklinike v ruzinove je napriklad,alebo na dolnych honoch v tescu hore na poschodi je denne do 20,alebo 21)a kupte nejaky ten ibuprofenovy sirup keby daco

caruzo19
15. sep 2008

panadol a paralen je to iste

prvapomoc
15. sep 2008

ak je teplota vysoka nad 39 st,vždy u deti do 5 rokov treba podavať aj diazepam ako prevenciu febrilných krčov.a pri takej vysokej teplote treba striedať v troj hodinových intervaloch paralen(panadol)a ibuprofen(nurofen,brufen).samozrejme vela tekutín,vlažne,nie studene zabaly.

junovka
15. sep 2008

a nemali by sa robit uz zabaly??? 😕

michalka12
autor
15. sep 2008

Kupel skusame prave teraz sa kupe, tak uvidime.
Caruzo, myslis, ze to je vysoka teplota na zubky? A co je to ta siesta choroba?
Auto mame a sme z Bratislavy.
Myslite, ze keby sa to zhorsovalo a my by sme isli na pohotovost, tak nas poslu domov, alebo ako?
Lebo niekde som pocula, ze taketo veci neriesia az ked ma dieta teplotu neviem asi niekolko dni.
Vsak keby nam teplota trvala aj zajtra, tak naklusem doktorke.
Dakujem za rady. Dost mi to pomohlo, lebo uz ma fakt chytala celkom dobra panika.

adetka
15. sep 2008

my sme mali tak vysoku teplotu iba raz (39,5)... nedavno... nastastie ustupila uz v priebehu pol dna (na 37,8)... stacil cipok panadol... ale jednej mamicke tu mal syncek zapalene usko a nejaku virozu... teplotu tiez 39,5.... ale on dostal aj krce a zvracal... ostal v nemocnici tri dni... zalezi od spravania...

junovka
15. sep 2008

Samozrejme, ze teploty mozu byt aj zo zubkov, ktore sa mozu prerezat aj tyzden po 😉

prvapomoc
15. sep 2008

šiesta choroba:
http://lesk.zoznam.sk/cl/10193/174540/Lexikon-d...

a na pohotovosť by som zatial nešla ak to nepojde hore ale ten nurofen by bolo dobre striedať s panadolom a diazepam tiež,

zuzume
15. sep 2008

ahojte moj syn mal posledne 4 dni tiez teploty, 39,5 mal najviac ale pod 39 sa vobec nedostala hrozne a nevedeli sme z coho idu mu stolicky ale neviem doktorka nam povedala ze je nieco v ovzdusi... pomohli nam panadol cipky a nurofen a zabali teraz je nam uz dobre

caruzo19
15. sep 2008

ja by som tiez nebezala na pohotovost,pokial mu nic okrem teploty neni a pokial sa nesprava nejak extra cudne.ono,clovek sa zlakne.len mu pocas noci meraj teplotu casto a ponukaj vodicku

baby,ten diazepam nieje na predpis?my sme ho chvalabohu nikdy nepotrebovali,nad 39 sme nesli.ani ho doma nemame.

inak,febrilne krce hrozia hlavne vtedy,ak teplota stupne prilis rychlo.takze ak by si nemala diazepam a bol by na predpis,tak nevesaj hlavu,dostavaj ho pod 38,o moc nizsie sa nesnaz,ta teplota ma svoj vyznam.daj mu pyzamko a neprikryvaj ho a sleduj teplotku
drzte sa

junovka
15. sep 2008

caruzo, Diazepam je na predpis.Je dobre ho mat doma 😉

michalka12
autor
15. sep 2008

tak maly uz zaspal, dufam, ze bude lepsie.
dakujem este raz za pomoc.
Caruzo, pises, ze nemam zakrivat. Neprechladne?

sirinka
15. sep 2008

diazepam ako prevencia je dobra blbost. pokial vase babatko nemalo febrilne krce, je to zbytocne dopovanie liekmi.
treba kazde dve hodinky striedat ibuprofen s paralenom, ak teplota napriek podanemu lieku stupne okupat, resp. dat zabal a ked mate pochybnosti, radsej chodte na pohotovost.

prvapomoc
15. sep 2008

sirinka,nemôžem s tebou suhlasiť že je to zbytočne dopovanie liekmi.pretože prevencia je dôležita a hlavne je to menšie zlo ako febrilný krč.ta polovička tablety nijako neuškodí a zaručene ochráni. 😉

sirinka
15. sep 2008

prvapomoc ved kazdy sa musi rozhodnut sam co vsetko svojmu dietatu poda a co sa mu zda zbytocne...

prvapomoc
15. sep 2008

ok,samozrejme že je to na každom rodičovi,ja ako zdravotník volím radšej prevenciu 😉

sirinka
15. sep 2008

a ja ako zdravotnik dieta liekmi radsej neprepchavam...
pre mna prevencia zacina niekde inde

marika80
15. sep 2008

ked ma dieta teplotu treba vyzliect, neboj neprechladne, az pokial sa neschladi. A davaj Nurofen. Ak by to pretrvavalo, radsej nastev doktora nemusia to byt zuby, ale nejaky zapal.
A urcite by som nemerala teplotu v konecniku ☹

didusa.risulo
15. sep 2008

ahojte marika a kde by si merala teplotu?

moj syn mal pred casom 40 a v konecniku som namerala taku ako mal v skutocnosri, preto sa odratava 5 dielikov a pod pazuchov som namerala ledva 37

caruzo19
16. sep 2008

michalka,neprechladne.male dieta sa totuz nevie vypotit ako dospely clovek,moze sa praveze prehriat.preto ani ziadne horuce napoje,len take vlazne,az chladne.dufam ze uz ste lepsie 😉

trixi
16. sep 2008

ahojky, niekde som citala, ze detom do troch rokov by sa mala teplota merat v konecniku. Od dosiahnutej teploty odratat 0,5 st. Tiez lekari neodporucaju davat preventivne diazepam. Asi vedia preco je na predpis. Ako tu mamicky pisali, pri teplote 38,5 treba davat vlazne zabaly, ale ako to vysvetlit rocnemu dietatu. Ja som volila kupel, kupala som sa s malym, najprv som zacala napustat teplu vodu a postupne som presla na vlaznu cca 32-34 st. Nam sa to osvedcilo a teplota isla dolu, maly nebol stresovany zabalmi a potom krasne zaspal. Odporuca sa zrazat teplotu panadolom v striedani s nurofenom alebo inymi liekmi, mozne kombinovat liek s paracetamolom a liek s ibuprofenom, na nazve lieku nezalezi. Mozu sa kombinovat.

Ja som utekala k doktorke na druhy den rano, ked maly mal od vecera teplotu 39st. a rano o siestej som mu zasa namerala 39. Vyrazne ma upozornila, ze k doktorovi sa chodi az ked je teplota 48 hodin v kuse. Oponovala som jej, ze tak vysoka teplota rano je podla mna dostatocna k vysetreniu u lekara. "Preventivne" nam nasadila antibiotika a ked som ju upozornila na to, ze by to mohla byt siesta choroba, tak mi povedala, ze to pozna az ked sa maly na stvrty den vysype. Nakoniec sme mali tu potvoru 6.

prvapomoc
16. sep 2008

sirinka kolko ludí tolko názorov.ani ja deti neprepchávam liekmi a nebežím zakaždým po antibiotiká preto si myslím že ta polka diazepamu je na mieste.su horšie veci ktore môžu deťom ublížiť ako niečo čo keby som nepodala a niečo sa stalo tak si to vyčítam do konca života.aby sme sa pochopili ja niesom typ ktorý nadopuje deti liekmi len aby sa nič nestalo ale toto je dosť dôležitá vec na to aby som volila takuto formu prevencie.a myslím si že vyjadrenie že je to blbosť je trocha silne,lebo žiaden z lekarov nema za potreby pchať dieťa takými silnými lieknmi ako je diazepam len tak pre srandu kralikov.všetko ma svoj význam a ja sa riadim tým čo som sa naučila a tým čo mi odporuča moja na 100% spolahliva pediatrička.

michalka12
autor
16. sep 2008

takze my sme teplotovali celu noc. Rano uz bolo lepsie. Mal iba 37,5. Okolo 10 sa nam ale teplota znova vratila na skoro 39.
Takze idem preventivne k doktorke, dufam, ze ma neposle domov ako pise trixi. nemozem predsa cakat kym bude mat 2 dni taku vysoku teplotu.
Tak som zvedava, co nam poviem.
Drzte nam palce a dik za zaujmave nazory.

sjuzi
16. sep 2008

Ahojte, tak my sme takto teplotovali pred 2 týždňami... 😅
Malému šli 2 zúbky naraz a k tomu dokina povedala, že chytil nejakú virózu. Plus príšerne hnačkoval. Tak sme nasadili Panadol sirup (lebo čípky kvôli kakaniu chudáčik nemohol) a striedali sme s Nurofenom. Pil iba ryžový odvar, postupne sme do neho zarábali UM...
V noci sme dávali okolo trupu vlažnú plienku a poprikrývali sme ho dekami. A to niekoľkokrát zopakovali, kým mu teplota neklesla z 39...
Našťastie je to za nami... ufff

sjuzi
16. sep 2008

Michalka, radšej k doktorke teraz ako v noci... My sme tak totiž šli na pohotovosť do nemocky... 😒