Kúpele na dýchacie cesty

mimimami3
27. nov 2014

Kedze nase obidve dievcata maju naozaj velmi caste infekty dychacich ciest, u obidvoch sme si uz zazili aj dusenie, starsia uz absolvovala aj pobyt v nemocnici atd. (nejdem sa rozpisovat), uvazujeme aj o kupeloch. ake su vase skusenosti s Lucivnou a ake so Starym Smokovcom? resp. ak ste boli v obidvoch, ktore boli lepsie a v com?

lulu525
27. nov 2014

Z osobnej skúsenosti môžem doporučiť Kúpele Horný Smokovec... Pokiaľ nepotrebuješ nejaké vyšetrenia a ide ti len o pobyt vo vysokohorskom prostredí tak vrelo odporúčam.

maca283
27. nov 2014

A co tak skusit doma kupele ???My to tak robime a some zdravý

heni79
27. nov 2014

@maca283 Pri chorobách dýchacích ciest sú prospešné klimatické pobyty - hory, more. To doma nevyrobíš! 😀 Áno, môžeš si doma robiť soľné kúpele, inhalácie, dychové cvičenia. No niekedy to potrebuje oveľa viac.
@mimimami3
Osobnú skúsenosť ešte nemám, iba odporúčania od známej, ktorá s deťmi chváli Lúčivnú.
Ja idem so synom budúci týždeň na pneumológiu na kontrolu, tak sa tiež chcem informovať o možnosti kúpeľov pre neho.

maca283
27. nov 2014

Ano to mas pravdu ale ani jeden pobyt v kupeloch ta vsetkeho nezbavy A nie kazdy moze ist k moru Ale treba robit aj pocas roka prevenciu Ja som sa iba pytala 🙂

vso10
27. nov 2014

@mimimami3 bola som v oboch, dokonca aj v Štóse (Štós je pri KE, ak by si nevedela), keď som bola mladšia. Niektoré veci si až tak nepamätám, tak ak trepnem blbosť vopred sa ospravedlňujem... Píšem to z pohľadu cestujúceho bez auta.

Výhody Lučivnej:
pre malé deti je to raj, veľa preliezok- úplne nové. Ihrisko futbalové, tenisové a tuším aj nejaké ďalšie. Mali tam aj trampolínu. Starostlivosť: napriek môjmu veku som tam bola s mamou a s malým bratom. Myslím, že ísť s rodičom je oveľa lepšie ako sama. Lebo bez rodiča tam deti chodia aspoň 4x do týždňa na prechádzku do najbližšej dediny Lučivná. Brat tam bol toto leto sám a skoro sa unudil. Dedinu Lučivná už pozná odpredu aj odzadu 😀 Taktiež mal dojem, že keď tam bol s mamou, bol dlhšie v bazéne... Ale to ja osobne nemám ako porovnať. Bazén bol tiež novo postavený, pekný, príjemný. Rodičia s deťmi sa kúpali v inom čase ako deti bez rodičov, takže sme to tam mala skoro prázdne. Wellness - text z ich stránky: V budove wellness - Lekno - sa nachádza bazén, parná, bylinková, infra a fínska sauna, floating, masážna vaňa, škótske streky a odpočinková zóna so spoločným hygienickým uzlom a šatňami. Môj názor: wellness bol vynikajúci!!! Sauny zbožňujem, takže som si to tam dosýta užila. Oni tam majú tiež také vajco (floating), v ktorom je slaná voda a tam je človek zatvorený (ak chce) a dýcha slaný vzduch a nadnáša ho to. Pozitívne vplýva na pľúca. To majú tuším jediný na SR v detských kúpeloch, ale nie som si istá. Lučivná ma obrovské vybavenie a si ani neviem spomenúť na všetko. Sú to moderné kúpele, cvičenie bolo fine, bavilo ma to, obsluha a sestričky boli super. Je tam kaviareň, v ktorej je vynikajúca horúca čoko, ktorá je dokonca aj lacná. V lete len 1€. Jedáleň a aj jedlo bolo skvelé.
-dýchanie Sulinky individuálne, aj skupinové (neviem ako sa to odborne volá)
Nevýhody Lučivnej:
-pri ceste, moc moc moc blízko. Avšak vlaková stanica je pre malé dieťa hodne ďaleko (kukni mapu). Ja mám trošku problém s tlakom, aj so slniečkom. A v lete kým som od vlakovej stanici prešlapala až k hlavnej bráne som skoro odpadla. Ale je tam aj skratka... Vlak do Popradu chodí mizerne málo.
-uprostred pola, síce sú v areály stromy, ale tak či tak, keď som vyliezla z areálu som sa za pár minúť spálila.

HS výhody:
-železnička rovno pred kúpeľmi.
-výhľad na Tatry
-pekný bazén, avšak musím za ním prejsť cez cestu, ale trvá to možno tak minútu 🙂 ako nevýhodu by som to nebrala.
-tiež sa dá ľahko dostať do Popradu. btw v Poprade môžem odporučiť jednu čokoládovňu asi 10min detského šmrtkania sa od vlak. stanici. Pozor aby si deťom nenechala vybrať si moc veľa čokoládových figúrok, lebo sa nedoplatíš 😀
-starostlivosť super, sestričky milé, mladé.
-škoda, že tam neboli stromy, keď som tam bola.. chýbali tam... Tatry boli docela čerstvo po tej výchrici a bolo to všade prázdne.
-z Lučivnej sa len tak ľahko priamo do Tatier (Hrebienok, turistika, lanovky...) nedostaneš, tuším len cez Poprad. Avšak z HS si priamo tam, máš všetko na skok. aj Poprad
nevýhody:
-menšie ihrisko, preliezka. Mne to nevadilo, ale nechce by som tam ísť s moc malým dieťaťom, lebo neviem, či by sa tam toľko bavilo... No možno tam odvety dačo pribudlo 🙂

štós výhody:
-úžasná príroda, najlepšia zo všetkých. samé stromy, jazierko, v ktorom sú žabky. potôčik. možnosť menšej turistiky... kedysi mi to úplne stačilo, avšak, jeden chodník bol poriadne neudržiavaný, skoro bez značiek (asi zarastené, alebo stromy popadali- popadaných strom bolo viacej...) a poblúdila som tam.
-bowling, v ktorom predajú cigarety hocikomu, aj pod 18 (vtedy to bolo super, teraz už našťastie nefajčím)
-bazén je novo vybudovaný
-sauna bola v rekonštrukcii, keď som tu bola druhý raz. Oni tam tuším všetko rekonštruujú, čo je veľmi dobré.
-jedlo vynikajúce, obsluha skvelá. btw v každých kúpeloch sa dalo dohodnúť, že nám nachystajú suchý obed, alebo nám ho odložia a mohli sme ísť na celodenný výlet

nevýhody:
-dýchanie len individuálne
-sestričky, ktoré strážili dorast chodili fajčiť poza budovu aj so staršími deťmi bez rodičov. PODOTÝKAM NIE VŠETKY. Avšak beriem to ako nevýhodu, že niekto s nejako chorými/špatnými dýchacími cestami sa ide preliečiť a napriek tomu, si ide zapáliť a v prípade dieťaťa to sestričky neustrážia...
-o nejakom wellnesse ako je v Lučivnej by sa nedalo hovoriť. ale bolo to i tak skvelé. možno teraz to už bude ešte lepšie...
-spojenie s civilizáciou: len autobus, ale dá sa to s ním prežiť, mne vyhovovali spoje 🙂

samotné procedúry som neopisovala, lebo s tým som bola vo všetkých kúpeloch spokojná. Dokonca teraz asi už bude v štóse zamestnaný aj taký sexy masér, ktorý v tej dobe ešte len študoval 😉 mamička by si mohla tiež nechať namasírovať chrbát... 😀 odporúčam 😉
ja osobne by som Ti odporúčala štós, kvôli prírode, síce nebudeš mať za rohom Tatry, ale príroda je tam naozaj krásna. procedúry sú rovnaké. a pre deti by podľa mňa bolo lepšie šantiť medzi stromami s pár hojdačkami a chodiť sa prechádzať. tam sa dá chodiť aj ku prameňu, ktorý je v areály. Neviem, či je pitný, ale známa ho pije už od detstva....
V každom prípade odporúčam Ti ísť aj s deťmi. Ak by si mi mala aj Ty nejaký "problém", tak do štósu chodia aj dospelý. takže Ťa tam lekárka v pohode vypíše a budeš mať peknú dovolenku s deťmi. poprípade aj mužíka nech vypíše a budete mať rodinný relax 🙂

v prípade hocijakých otázok napíš 🙂

vso10
27. nov 2014

bože, keď vidím svoju gramatiku a formuláciu niektorých viet sa chytám za hlavu! niektoré slová som ani nedokončila!!!
veľmi sa ospravedlňujem, mala som si to poctivejšie skontrolovať po sebe...

julia283
27. nov 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

My sme bolilen v Lucivnej a tu ti naozaj mozem odporucit - aj aj som si tam oddychla, normalne som neverila aky tam maju perfektny welness (da sa inhalovat aj slana morska voda co je skvele) a ako to tam skvelo zrekonstruovali ... decka sa mozu vysaliet do zblaznenia, ihriska preliezky... personal bol ochotny a mily. Urcite vyskusajte horucu cokoladu v kaviarni 🙂))

kubuliatko
27. nov 2014

my mame super skusenost so starym smokovcom. od vtedy co sme tam boli nas syn 3 , 5 rocny nebol uz 6 mesiacov chory. a to je v skolke.

mimimami3
autor
28. nov 2014

dakujem vsetkym za prispevky, presne to som potrebovala, konkretne skusenosti.

@vso10 wow, tak to je uplne super report a dokonaly prehlad!!! nase su este male, Zuzanka bude mat v januari 4 a Terezka mala v septembri 2, takze ja by som urcite isla s nimi. nudit sa urcite nebudu, nase take slovo ani v slovniku nemaju, aj keby nebolo vonku celkom nic, len jedna obrovska luka, im staci ked zoberieme lego, rozlozime si ho vonku na deke a maju na cele poobedia zabavu 😀
vkladam velku nadej v kupele, lebo tie ich dychacie cesty ma dost stresuju, mladsia uz brala dva razy kvoli nim aj kortikoidy, starsia 3x a teraz este len dobrali ATB na anginu a este pocas uzivania to mladsej opat zliezlo na priedusky (to je u nas klasicky scenar) a ma take zachvaty kasla, ze som z toho zufala, nie a nie sa dokaslat, uz uziva aj Zodac kvapky, inhaluje Ambrobene (uz sme si kupili aj inhalator, aby nemuseli vsetky lieky na priedusky uzivat vo forme sirupov, lebo chuda mensie mala uz beztak zle pecenove testy), dostava Ventolin spray... dufam, ze to zaberie, ak nie, budeme musiet zase k lekarke a bojim sa, ze zase skonci s kortikoidmi... ako doteraz vzdy pri takejto chorobe, bezne sa nam to vlecie aj tri tyzdne... pritom kym nenastupila starsia do skolky, nemali ani jedna nikdy antibiotika, boli uplne zdrave az na par soplikov, ktore sme zvladli i bez liekov... po nastupe starsej do skolky sa im totalne zosypala imunita, obidvom... uvidime, co vybavime na imuno... prinajhorsom by este mohla starsia rok byt doma, no o rok bude aj mensia mat 3 a ja budem musiet spat do prace... i ked zvazujem i predlzenu rodicovsku zo zdravotnych dovodov... uvidime, co lekari povedia...

vso10
30. nov 2014

@mimimami3
tak pre také malé detičky by som skôr odporúčala Lučivnú. je tam predsalen lepšie vybavenie pre detskú zábavu. v areály je viacero druhov stromov, areál je pekný. sú tam také milé chodníčky, na ktorých sme sa bicyklovali (bicyklov tam bolo pomenej, doniesli sme si vlastné). takže ak dcérky jazdia na nejakej trojkolke a pod. odporúčam zobrať to so sebou. ak máš auto, tak odtiaľ nebudeš mať problém dostať sa hocikam. V Poprade odporúčam čokoládovňu Bon Bon In, adresu nájdeš na internete.

mimimami3
autor
30. nov 2014

@vso10 auto mam, len vodicak nie 😅 Manzel by nas tam doviezol, i vyzdvihol, cize doniest si mozeme co chceme, len uz priamo na mieste budem bez auta... odrazadla musia byt, na tom chodi starsia i do skolky, co je 200 m od domu 😉 este mi napadlo: hracky a knizky si asi treba doniest svoje? alebo je tam nejaka herna, z ktorej sa da eventualne co-to i pozicat si na izbu? a ked tam ide maminka s dvomi detmi, tak je na izbe sama alebo este s inou maminkou a jej detmi? a nejaky obchod tam v dedine je (kde kupit potraviny, drogeriu...)?

jankapo
30. nov 2014

@mimimami3 my sme boli v Lucivnej, zober co sa da, vyzitie je tam super, plus ak vezmes odrazadlo, parada...na izbe budes len ty so svojimi detickami, obchod je daleko, ale tam je kopec maminiek s autami, a urcite nebudu mat problem ti kupit nieco...v najhorsom sadnut na vlacik, 1 zastavka do Svitu, tam kupis co treba...pre viac info pozri tuto diskusiu o Lucivnej... 😉

vso10
1. dec 2014

@mimimami3 posielam Ti taký veľmi vtipný obrázok ako sa dá dostať ku vlaku, google earth povedal, že to je 611m 😀 je to hrozne vtipný obrázok-teda aspoň pre mňa, lebo priateľ študuje kartografiu a ja niečo podobné a s mapkami robíme iné veci, ale nechce sa mi a bol by to moc veľký súbor, ktorý by sa na internet dlho načítaval 😀 označila som Ti na obr.1 tri body, btw ak si stiahneš google earth, tak tam budeš pekne vidieť vzdialenosti. a ešte mám jeden obrázok. tam máš vlak. stanicu Poprad-Tatry a odtiaľ 500m Billa a necelých 400m čokoládovňa. vo Svite neviem kde sú potraviny, my sme vždy chodievali takto. my sme chodievali len na otočku s tým, že sme mali na nákup tuším niečo okolo polhodiny (vlakom to je len 10min do Lučivnej) 🙂 alebo sme sa zviezli s nejakou kamoškou 🙂
inak s jankapo súhlasím. hlavne s tým, že ber čo môžeš 😀

hamca
17. apr 2016

@mimimami3 ahoj, teraz som nasla tvoju diskusiu a zajima ma, ako to s vami skoncilo? My sme na tom podobne, baby boli az do nastupu starsej do skolky zdrave a teraz sme uz polroka zavrete doma kvoli chorobam. mladsia je na tom uplne zle, uz ma za sebou 5 antibiotik a aj sme si v nemocnici uz polezali, i zapal pluc uz mala a stale je chora. Uz neviem ako dalej.
Ako to riesila vasa doktorka? Ak vysetrenia ste absolvovali? Nas caka imunologicke vysetrenie, tak som zvedava, ako tam dopadneme.