Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

sisamato
11. sep 2010

@stacinka niekde som citala ze je to to iste ako Vigantol u nas...mozem ta poprosit napisat zlozenie z priloz. letaku? a v akej je to forme a baleni? Dakujem 🙂

anjelicek26
11. sep 2010

To s tym hrbom rozosmialo aj mna 😅 Tu v UK ti nikto nic take nepredpise a hrbate deti som tu tiez nevidela 😝 Ja si idem z nemecka objednat florety z vitaminom D a budeme teraz od septembra davat, ked uz neni slniecko...

beruska24.9.
11. sep 2010

Ať si každá maminka dělá podle sebe (dává či nedává). Vím jen, že nedostatek vitaminu D způsobuje křivici. Někdo dává Vigantol, někdo něco jiného, někdo nic, před 15 lety se dával AD vitamin.
Pokud někomu ten příběh vadí, jeho věc. Nemám chuť a ani potřebu to tu nějak obhajovat.

stacinka
11. sep 2010

@sisamato no, neviem, ten pribalovy letak je po nemecky:D a ja po nemecky netusim. doktorka mi povedala, ze je to to iste, ako vigantol. tiez je to vitamin D3. A prekvapilo ma, ze to ma tiez gumene kvapkatko- ale asi z ineho materialu ako nas Vigantol.

jaroe
12. sep 2010

@anjelicek26 to co si ides objednat z DE je nieco prirodne? Nehodila by si sem link? DAkujem.

anjelicek26
12. sep 2010

@jaroe - to neni nic prirodne, normalny vitamin d a fluor... to budem davat, kym nezacneme cistit zubky zubnou pastou..

http://www.medpex.de/zymafluor-d-500-c-c-p14901...

sisamato
13. sep 2010

@stacinka aha...tak ta mozem poprosit aspon o nazov firmy co to vyraba? Dufam ze nie Merck...inac baby my sme od tejto firmy nakupovali chemikalie do labaku...takze ani by som sa necudovala keby tam dali take svinstvo...prachy su prachy... ☹

sisamato
13. sep 2010

@stacinka inac aj my mame malu Simonku...prve babo,ma teraz 4 mesiace... 😉

stacinka
13. sep 2010

@sisamato Nie je to Merck, to som hned kukala. Tu mas pribalovy letak v tej nemcine.... http://www.pharmazie.com/graphic/A/89/0-10989.pdf
A gratulujem k Simonke🙂 som zistila, ze je to teraz celkom caste meno 😉

@jaroe neviem, ci to maju v nemecku. Ja som po to sla len do rakuska- do heinburgu. To je asi 10min od hranice..

vanduska
13. sep 2010

aj mne dnes lekarka povedala, aby som malej Vigantol nedavala. Vraj nahrada je Oleovit, ako pisala stacinka. Sme z BA, dnes malu ockovali, ale zajtra vyrazam tiez do Hainburgu. Len na letaku pisu, ze je viazany na recept, dufam, ze mi ho daju.
Ale tam sa tusim dava iba jedna kvapka denne, ci?

sisamato
14. sep 2010

@stacinka vdaka za info, tak potom by to malo byt OK....uvidime ako dopadneme my ine baby co mame daleko na to aby sme sli do Rakuska...snad dovtedy to i tu dovezu...drzt sa a tiez pozdravuj svoju Simku 😉

kdezee
14. sep 2010

ahojte..maminy z ba ktore chodia k prcuchovej..co ona nato? odporucila nedavat vigantol?

zuzkaaterezka
14. sep 2010

Jedna rada mám tátu ortopeda a ten každé mamince říká že má při každém přebalení mimíska kapnout kapku Vigantolu do třísla a rozetřít to tam, přez kůži se to taky vstřebá. Zuzka

miruska15
14. sep 2010

@zuzkaaterezka Trislo čo to je ?

zuzkaaterezka
14. sep 2010

Do záhybu mezi stehýnkama a kačkou nebo pindulkou. Zuzka

cheerlady
14. sep 2010

baby,ale ved kazdy Vigantol prisiel do styku s tym balonikom,lebo ved ked stlacite balonik este vo flasticke,tak sa ta cast,ktora bola v kvapatku dostane spat do flasticky a naopak,takze sa pomiesaju.
ja mam z toho stale zmiesane pocity-moja dr.kazde davat,druha,co ma ambulanciu hned vedla ma v cakarni vyvesenu velku A4 o tom,ze nebezpecne,neuzivat a predpisuje vitamin D... strasne,neviem co robit,5minut si poviem tak,5minut tak.. ☹ 😠

catharinaa
15. sep 2010

hm je to velmi zaujimave s tym vigantolom....ja som sa bola pytat nato doktorky a povedala ze to vklude mozem davat malemu, ze sa nato boli pytat..ale ja vobec neviem...co vy si myslite? som z toho zmetena...

stacinka
15. sep 2010

@catharinaa ja som toho nazoru, ze SUKL nechce sirit paniku, tak napisali, ze to nie je nebezpecne, ale iba to radsej preventivne stiahnu.... no pravda je niekde inde. Ked si das do vyhladavaca 4-vinylcyklohexan, tak ti to najde stranku o toxickych latkach, ktore sa vylucuju z horiacich pneumatik.... a pochybujem, ze ta ista latka je vo Vigantole uplne neskodna.... ale to je len moj nazor. Presli sme na Oleovit a ziadne experimenty na svojom babatku robit nebudem. Tu tobolku D3 od Slovakofarmy tiez nechceme, lebo je to prilis velka davka na take male telicko... radsej pribezne a po troskach nieco, co nie je na 100% toxicke.

catharinaa
15. sep 2010

@stacinka hm ☹ je to inak strasne...vies ze Ti nepovedia ze ano pre istotu to vysadte....a ten oleovit je na predpis?

stacinka
15. sep 2010

@catharinaa mne doktorka najskor povedala, ze Vigantol stahuju z trhu, ale ze ho mame brat aj nadalej. Ked som si zistila, ze o co sa vlastne jedna, tak som jej volala, ze to odmietame brat, nech nam da nejaku nahradu. Vtedy povedala, ze ona by na mojom mieste spravila to iste, hoci SUKL tvrdi, ze je to neskodne. Tak mi napisala recept na Oleovit a sla som do Heinburgu. Tam som im ten recept ukazala a bez problemov mi dali Oleovit. ALe recept si neponechali.
Doktorka je tu pre teba a nie ty pre nu. Ak jej povies, ze mas o Vigantole pochybnosti a chces, aby ti napisala Oleovit D3, tak by to mala urobit. Mas na to pravo...

catharinaa
15. sep 2010

@stacinka dobre, no tak ja to uz vobec nedam malemu, doktorka ma dovolenku ale uz v pondelok tam bude tak sa snou musim porozpravat..lebo som z toho naozaj zmetena ze davali to aj v spravach a tak aaa tu ked sa nato pytas Ti povedia kludne to mozete dalej uzivat to sa jednalo o stare vigantoly...ach jaj...tak snad Oleovit bude neskodny..

markettka
15. sep 2010

Zdravím. Dnes jsem byla u Dr. a ona vůbec neví nic o tom, že by se Vigantol stahoval a že prý jí to ani nevolali z lékárny.
Děje se něco ohledně Vigantolu i v Čechách? Šlo taky něco ve zprávách? Že nikdo nic neví.... 🙄

murkaa
15. sep 2010

Vigantol - mne Dr. povedala, ze to sťahujú z výroby a z lekárni. Čo je doma je doma a ak to nezapácha tak je to O.K. Ale pre istotu sa dá v lekárni kúpiť flaštička na kvapky a z nej dávať len jednu kvapku, lebo je tam väčšia dierka. Tak dávať.

stacinka
15. sep 2010

@catharinaa je to strasne, to mas pravdu. babatka potrebuju ten vitamin, pretoze im mozu zacat maknut kosti..:( ale rob tak, ako povazujes za najlepsie pre svojho drobceka. potom mozes kludne spavat s vedomim, ze mu davas to najlepsie 😎 ale ak chces skusit ten oleovit, tak zbehni do heinburgu- je to vazne naskok. 10min od hranic.. podla mna tam bolo uz vela mamin a daju ti to aj bez receptu. a ak nie, aspon sa prejdete a do pondelka uz vydrzite.

heni79
15. sep 2010

http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...

Z lekární sa Vigantol nesťahuje, ani z domácností.

To len pre doplnenie informácií. Aby sa každý mohol rozhodnúť.

katka888
15. sep 2010

@murkaa
vid prispevok vyssie, stahovanie na urovni distribucie vo vsetkych statoch kde blabla

wewe4
16. sep 2010

baby, tak ja som teraz prišla od dr a predpísala mi infantol (tuším tak sa to volá), čo sme dostávali mi ako malý, nie denne ale jednorazovo a lekarnička mi povedala, že to sa už nevyrába 😠 tak ja už naozaj nechápem!!! čo mu mám teda dávať??

suninka
16. sep 2010

Kočky, nečítala som celú diskusiu, neviem, či ste tam písali aké je dávkovanie na oleovit. Nám lekárka doporučila iba cebion multi, o tom oleovite nič nehovorila. Radšej skočím do Rakúska. Dávajú sa 2 kvapky?

wewe4
16. sep 2010

ten oleovit má byť namiesto vigantolu? alebo cebion multi? ja som o tom zatial nič nepočula 😕 volne sa predávajú v lekárni?

stacinka
16. sep 2010

@suninka Ten cebion multi su multivitaminove kvapky. obsahuje to aj potrebny vitamin D-okrem inych. Teraz na zimu sa ti to zide🙂 Ale neviem, kolko Dcka obsahuje a ci to plnohodnotne nahradi ten Vigantol.
Oleovit ti nadavkuje lekarka- a je k dostaniu IBA V RAKUSKU- oplati sa precitat o par stran dozadu.
@wewe4 vola sa to Infadonal. A obsahuje Vitamin D2. Oleovit a Vigantol obsahuju D3. Pytala som sa na rozdiel svojej lekarky a povedala, ze ak zjeme D2, nase telo si ho musi premenit na D3 a nikdy nevieme, ci si ho premeni vsetok, alebo len cast. Tym padom nevieme, ci babatko dostava dostatocne mnozstvo toho vitaminu. Ten D2 je aj v tej velkej tobolke od Slovakofarmy.