Mám dávať Vigantol kvapky aj po dvoch rokoch dieťaťa?

zaira301
23. máj 2013

Ahojte, prosím o Váš názor, dávate ešte kvapky Vigantol dieťatku, keď už má 2 roky? Doktorka mi tvrdila, že treba dávať do 3 rokoch...zasa iné doktorky tvrdia mojim kamarátkam, že nie je treba, že stačí do dvoch rokoch...ako je to vlastne? poradíte?

danim
23. máj 2013

ja som sa pytala.. a dostala som odpoved, ze 2r dietatu uz netreba, ze ide leto a je slniecko... kt. doda dietatu ten vitamin.

brnka
23. máj 2013

ja som teraz v maji vysadila, naozaj staci v lete slniecko a na jesen to skonzultujem s doktorkou, ale podla mna to nie je na skodu.......

chovancova27
23. máj 2013

@zaira301 ja som dávala pravidelne asi prvý mesiac života a potom už našťastie nie... najskôr som zabúdala a potom som sa na to vykašľala, načo im pchať umeliny, Vigantol je strašné chemické svinstvo, ďalší výtvor farmaceutického biznisu...
http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigant...

gala79
23. máj 2013

@zaira301 mozem sa opytat...a to sy synovi davala doterz ( do 2 rokov) cely cas Vigantol?

gala79
23. máj 2013

gramatika...sorry..

zaira301
autor
23. máj 2013

@chovancova27 ...takže nedávať ? Ale čo ak potom bude mať dieťa nejakú vadu a budem si to ja vyčítať, že som nedávala, však hádam by to lekári nedávali malým babätkám, keby im to škodilo....však tie dve kvapky nemôžu byť jed? No mne mama hovorila, že keď som bola ja malá, že nedávala mi žiadne D-vitamíny ale veru teraz mám problémy, skoliozu a to už od detstva a z toho mám iné zdravotné problémy...však tohoto sa bojím, že čo ak ja nedám niečo a potom bude trpieť dieťa v dospelosti .... samozrejme, že nebola som jediná, ktorej to rodičia nedávali a iné deti zasa skoliozu nemali a tiež im nedávali vit. D....ale možno môj organizmus nedokázal si ten vit. D tak vytvoriť ako iný organizmus...ja som teda poctivo dávala dva roky ale teraz neviem, mne doktorka povedala, že do 3 rokoch a počúvam, že do dvoch odporúčajú všetci doktori...a teda to neviem, čo s tým....????

zaira301
autor
23. máj 2013

@gala79 ..ano každý deň, ani raz som nevynechala....

danim
23. máj 2013

@zaira301 v tom linku co ti tu dali si precitaj aj dole komenty.. ale ja to beriem vsetko jednym uchom dnu druhym von.. nie vsetko na nete je PRAVDA. Doverujem nasej pediatricke, s ktorou mam dobry vztah a nie "objavenym pochybnym clankom na nete"... tvoja dr vam ako odporucila ???

nadula01
23. máj 2013

pokial ma dva roky ,tak v lete by som vysadila a potom by som na zimu este davala do 3.roku zivota 🙂

alabama0011
23. máj 2013

@zaira301 ja davam furt, ale nie pravidelne.. tak 3x do tyzdna asi.. lebo zabudam na to..

zaira301
autor
23. máj 2013

@chovancova27 ...inak som čítala ten článok, ktorý si mi odporúčila a tam dole je ešte diskusia, kde to vyvrátili z dôvodu, že už teraz to je vitamín D3 a vlastne predtým sa to nejak získavali tento vitamín D...takže dnes to nie je škodlivé...

kaja73
23. máj 2013

D vitamin by si v zimnom obdobi mal doplnat aj dospely clovek-nielen dieta.
Ale su aj lepsie volby ako je Vigantol 😉
my mame kvapkovy jamienson a aj cucaci-maly to ma namiesto sladkosti.
A tiez sa da zohnat uplne ciste decko v olivovom oleji.
Pri detoch do roka je to aj prevencia rachitidy,ale clovek decko ptrebuje vzdy-na imunitu,na celkove spravne fungovanie organizmu.
Doplnit ho v zime len stravou je takmer nemozne a potom tu v zimnom obdobi mame chripove epidemie,rozne virozy.......-decko je krasna prevencia pred nimi. 😉
Takze u nas fici decko celu zimu u kazdeho clena rodiny-od trojrocaka po 80 rocneho dedka.

gala79
23. máj 2013

@zaira301 tak to sa mi zda naozaj prehnane...my sme davali podobne ako @chovancova27 2-3 mesiace ( aj to velmi nepravidelne) a koniec....deti boli kazdy den vonka (odhliadnuc od rocneho obdobia / pocasie)....obe deti boli dostatocne dlho kojene, ja som sa snazila naozaj mat vyvazenu stravu (aby vsetky mozne vitaminy & co. boli v strave pritomne), takze naozaj som nevidela dovod davat ( a uz vobec nie dlhodobo) Vigantol....

zaira301
autor
23. máj 2013

@kaja73 ....súhlasim s tebou....ja inak keď som po pôrode asi tak po 7 mesiacoch mala problémy s vypadávaním vlasov...a to extremne...už som myslela, že budem plešatá...a bola som s tým u kožnej, tá mi predpísala vit. D...nejak inak sa tie tobolky nazývali ale je to v podstate vit. D a to bolo aj z toho, že som bola vyčerpaná, kojila som do toho 7 mesiaca a nechodila som moc vonku a to aj preto, lebo bola zima a takže fakt toho slniečka bolo málo...a po využívaní tých liekov sa mi stav zlepšil ...vlasy prestali padať....

zaira301
autor
23. máj 2013

@gala79 a vaša lekárka Vám to takto povedala, že stačí dávať 2-3 mesiace pre dieťa ten Vigantol?

chovancova27
23. máj 2013

@zaira301
@danim Ja nedávam a nemám obavy že by som malému škodila. Všetko potrebné má v zdravej strave. Ale super Ti to tu napísala @kaja73, s tým plne súhlasím🙂 ja som protii všetkým umelým vitamínom a pod, ale to je len môj názor🙂 každý si musí spraviť svoj názor a robiť podľa seba, aby potom výčitky neboli🙂 ja som sa zamerala na stravu môjho malého a je to takto super. Kojila som ho 18 mesiacov, aj to bolo fajn, vonku sme každý jeden deň doobeda aj poobede, domov sa chodíme len najesť a vyspať, či prší, či sneží, vždy.

danim
23. máj 2013

@gala79
@zaira301 MM ale tento vitamin neobsahuje.. a v zime nie je tolko slnka, aby ho dieta touto formou dostavalo. A napriek tomu ten vitamin dieta potrebuje... cize 1,5 roka minimalne dieta ten vitamin v takejto forme potrebuje, lebo inak ho nevie dostat..

podla mna je rozumne sa poradit s dr. a potom sa aj vlastne aj tak mama zachova tak ako si mysli... ja verim, ze hlavne dobre

zaira301
autor
23. máj 2013

nechápem potom tých lekárov, prečo teda jeden odporúča to a druhý to, je to vec ich vnútorného presvedčenia? Alebo ako?

dejka77
23. máj 2013

@zaira301 Aj ja mam skoliozu, ale je fakt otazne ci je to kvoli nedostatku vitaminu D. Myslim, ze keby to bolo take jednoznacne tak by tu skoliozu mal snad kazdy. Moji rodicia ju nemaju a urcite ziadny vitamin D nedostavali.
Detom som to davala az neskor, nie uplne od narodenia kedze som v zahranici a tu take vobec nedavaju. Vigantol tu nie je tak som kupila inu znacku.
Suhlasim s nazorom - vynechat v lete a podavat este v zime.

gala79
23. máj 2013

@zaira301 no keby som sa radila vsetkym co mi kedy lekar povedal 🙂 obac zapnem aj vlasny sedliacky rozum...🙂 ..nie vazne, byame v zahranici kde mas narok ( prvych 10 tyzdnov) na nieco ako "poporodnu asistentku" ktora dieta & a aj teba chodi kontrolovat rovno domov.....ta, ktoru som si vybrala mala moju 100 % doveru & a aj po diskusii s nou som temu Vigatnol viac neriesila.....vo vseobecnocti tu lekari odporucaju do 1. roku...

zaira301
autor
23. máj 2013

@dejka77 ..ano, počula som, že napr. v Taliansku vôbec nedávajú dieťatu tento Vigantol...ale je to aj logické, tam majú slnka habadej.... ale je to fakt aj o tom, že každý organizmus je iný....niekto potrebuje viac slnka a niekto menej...u mňa zasa je to iné so železom...ja mám železa, že mi to až škodí...takže môj organizmus na rozdiel od iných nepotreboval v tehotenstve dodávať železo v tobolkách či v strave...dokonca si mysleli doktori, že som vegetariánka, že mám toľko železa...ktoré mi vraj môže narobiť šarapaty , že mi vo veľkom množstvo môže rozkladať červené krvinky.... takže ja si musím dávať pozor čo jem...a toto je zasa to isté...jednému sa zasa tvorí D a nepotrebuje a mne zasa Fe...takže tak

sotia
23. máj 2013

baby Vigantol sa odjakživa dával deťom do dvoch rokov.Robím takmer 20 rokov na detskom oddelení. Mám dve deti, jednu veľkú a jednu mala. Vitamín D som dávkovala rovnako aj jednej aj druhej s odstupom 12 rokov. Nechceli by ste vidieť deti trpiace nedostatkom vit.D. Deťom, ktorým nebola zabezpečená pravidelná dávka sa 4x do roka pichali injekcie tohoto vitamínu. Pozor však nebezpečné je aj predávkovanie týmto vitamínom. Nie všetky články na nete sú pravdivé. To by už ani lekári nemuseli existovať, stačí google a hotovo. Ja viem v tomto svete je veľa zloby a lobizmu, len ho však netreba hľadať vždy a všade. To by sme si ani Ibalgin od bolesti nemohli dať.Je tu kopu článkov o jeho škodlivosti, ale ani jedna z nás nebude trpieť napr. bolesť hlavy a pomôže si. Každý z nás je zodpovedný za svoje dieťa, ale treba si uvedomiť, že ma dostať, aj to čo potrebuje. Nie za všetkým hľadať skorumpovaného lekára, aj keď netrvdím, že takí nie sú.

zaira301
autor
23. máj 2013

@sotia ....díky moc za Vás názor...takže toto som potrebovala počuť...takže stačí ak do dvoch rokoch budem dávať...ešte raz díky...

sotia
23. máj 2013

@zaira301 do dvoch rokov stačí

gala79
23. máj 2013

@danim no nastastie nebyvame na severnom pole 🙂 aj v zime je mozne aby dieta malo dostatok slnka. a ako vravis, kazda matka sa zariadi tak ako si mysli ze je spravne...

danim
23. máj 2013

@gala79 tak tuto zimu sme mali slnka ako safranu... najmenej slnecnych dni za zimu za poslednych X rokov

milota164
23. máj 2013

Ahoj, my sme davali do roka jednu kvapku denne, snazila som sa to davat poctivo kedze sme mali problem s klbikmi . Ale po roku lekarka povedala ze bude stacit davat az dalsiu zimu preventivne.D vitaminom sa da aj predavkovat takze v lete ked je dieta obcas na slniecku urcite podla mna netreba davat.

kakajka
24. máj 2013

ahojte, nedá mi nereagovať - ja som bola teraz u svojej obvodnej doktorky a tá mne naordinovala 8 kvapiek vigantolu denne, pretože som vyčerpaná a tď a povedala mi, že bolo celú zimu a stále je strašne málo slniečka a telo nemá ako inak získať vit. D, dá sa získať iba iba zo slniečka.. takže ja som začala dávať po jednej - dvoch kvapkách denne teraz aj deťom a bude im dávať kým sa počasie neumúdri a nezačnú naozaj pekné slnečné dni.. nedostatok vit. D spôsobuje únavu, malátnosť, nervozitu a pri malých deťoch aj nesprávny vývin, ale teraz neviem či kostí, či chrupaviek alebo čoho, to si už presne nepamätám.. takže určite im s tým neublížite..

surriana
24. máj 2013

Ahojte.ja som dávala vigantol 2kv denne do jedného roka tak ako mi kázala doktorka.Ostatným mojím známim kázala doktorka tiež len do jedného roka.

ttimma
1. aug 2013

Vigantol by sa mal davat do 2 rokov, jedna kvapka denne. Vitamin D je pre dieta, ale aj pre dospeleho velmi dolezity, a telo si ho neviem vytvorit same. Od 2 rokov ja davam dcerke Kvalitny rybi olej z trescej pecene, z Norska. Je to prirodny produkt, a musim povedat, ze dcerke sa velmi zlepsila imunita. Olej pozivam aj ja, je dobry na kosti a svaly, na plet a vlasy pre maminky🙂 Mam znameho co mi nosi olej priamo z Norska za zvyhodnemu cenu, nie taku vysoku ako sa predava na SR, ak by mal niekto zaujem..Nasa doktorka mi odporucila prave ten, aj ked je trosku drahsi, ale ze vraj je najkvalitnejsi, a okrem D obsahuje aj vitamin A. Takze moj nazor je, treba dodavat vitamin D takouto formou, detickam to neublizi, iba prospeje. Podotknem este, ze preferujem alternativnejsie formy vsetkeho co sa dietatka tyka. Som proti ATB a vsetkych moznych "liekov"...