Liečba 6 týždňového dieťaťa antibiotikami

janushks
3. aug 2016

Ahojte chcela by som sa poradit ohladom ATB liecby malicky ma 6 tyzdnov boli sme u lekara a ten naordinoval malemu Zinnat ale nezrobil ziadne vysetrenia ani CRP ani ziadny vyter malicky len teplotuje nadchu nema ani hlieny nic len horucku tak neviem zatial to riesime nurofenovimy capikmi a vlaznymi oblakdmi a vcera moc nepomahalo ale dnes uz je to lepsie tak ci aj bez tych vysetreni naskocit natu ATB liecbu sice si myslim ze to bude skor len viroza lekar povedal ze nema dovod na odbery tak neviem Dakujem za odpovede

maxiva
3. aug 2016

to je fakt divne,dneska uz robia zakazdym CRP vysetrenia....skus skocit na pohotovost,nech mu to CRP urobia.aspon ja by som to tak riesila

janushks
autor
3. aug 2016

@maxiva ved to mi je prave divne ze naordinoval ATB a pritom vysvetlenie len horucka a preto keby som vedela ze ma zvysene to CRP tak hned mu tie ATB dam ale dakujem asi zrobim najskor tak 🙂

janinah
3. aug 2016

aký záver -diagnoza ma napísané v papieroch? dal ti niečo písomne? možno videl zapalené hrdlo,alebo počul horšie dýchanie,ale to by si asi vedela

janushks
autor
3. aug 2016

@janinah tak praveze nic nepovedal len len ze ma horucky tak mu da zinnat len sa mi to nezda lebo vsade kde citam pri predpisani ATB by mal doktor zrobit vysetrenie bud vyter alebo skontrolovat CRP

janinah
3. aug 2016

@janushks nemusí robiť vyšetrenie,ak napr. vidí zapalené hrdlo,tak na základe skúsenosti vie nasadiť liečbu,volá sa to empirická liečba a je plne lege artis / správna/riad sa svojim pocitom a materinským inštinktom a neurobíš chybu