Liečba zápalu nechtového lôžka

mianatalia87
21. jan 2016

Zdravim,mam 20 mesacnu dcerku .Zacala som badat ze nieco nieje s jej prstekom v poriadku,nejako velmi som to neriesila,lebo sa aj udrela tak som pripisovala stav a aj potom zacervenanie tomu ze sa udrela. Lenze miesto okolo nechta a cely ten prvy clanok na prste ostal cerveny a brusko prsta opuchnute.Nepoznala som to predtym lebo som to nemala ani nik z rodiny,tak samozrejme clovek hlada rady na internete a tam som sa docitala ze zrejme ide o zapal nechtoveho lozka.Navstivili sme chirurg.amb. kde som sa lekara musela vsetko vypytovat a v podstate si sama odpovedat na otazky lebo som mala co to nacitane:D Ked som sa opytala ,je to zapal necht.lozka doktor len povedal ano presne to je to . V pondelok sme boli a lekar povedal ze to mame mocit v rumancekovom caji a pozorovat ako sa to bude vyvijat.No konstatujem ze zhorsit sa to nezhorsilo ale neni to ani bohvieake super. Prvykrat sme davali ten rumancek v podstate v pondelok vecer takze neni to dlho ale nemam ani predstavu aky dlhy cas je ok aby sa to vyhojilo. Za aky dlhy cas sa to moze zahojit? myslim ze 2-3dni su malo na zahojenie ale nechcem nic zanedbat a najma chcem predist rezaniu.Aspon lekar sa vyjadril ze nebudeme to este rezat. Nechcem aby mala dcerka traumu z toho,uz ked vidi lekara ma dost a nie aby ju tam "mucili" este. Mate niekto skusenosti s tymto? Ako ste to liecili? My sme dnes okrem toho rumanceka dali ciernu mast ci to zajtra nebude lepsie.Trosku dlhy text ale dakujem kazdemu co si to precita a dako nam poradi lebo ako som pisala nechcem aby ju rezali.Dakujem :D

katrin21
21. jan 2016

ichtyol je dobry na to, ze ak je tam nejaky hnis, tak ho vytiahne a tlmi zapal.. Nic nepokazis asi repikom, podla mna je este ucinnejsi ako harmancek. Drzim palce.
je velmi pravdepodobne, ze tam ma nejaku bakteriu a ta to zapricila, staci zader a dostane sa tam.... na to by ti mohla pomoct biorezonancia ..ale neviem odkial si, ak zapadne SK, tak odporucam BIOHARMONIA.sk. Je to lekar, ziadny sarlatan.
BOla som svedkom toho, ako tam prisiel chalan s brutal, ale brutal zapalenymi palcami na nohach, mal ich cele cervene a raz take napuchnute, aj dotyk ho bolel.. nosil len slapky.. Po par sedeniach to mal ovela krajsie, uz obul aj topanky a do 2-3 mesiacov to mal uplne zhojene a zlikvidovane navzdy... tiez tam mal nejaku bakteriu, mohli mu strhavat nechty a neviem co , rezať kolko chceli, dookola to absolvoval , az prisiel sem a ma pokoj. 🙂
Drzim palce.

mianatalia87
autor
21. jan 2016

Praveze som z vychodneho slovenska:( zatial dam ten repik teda a uvidim zajtra ci nejako pomoze cierna mast. Docitala som sa ze to sposobuje bakteria alebo plesen nejaka,potom by mali vziat ster nejaky aka to je bakteria a cielenie liecit alebo co.Ja sa nevyznam a niesom lekar ale dufam ze to nebude mat dlhodobo :( citala som aj o framykoinovej masti antibiotickej,samozrejme sme boli aj u pediatricky,avsak tam nechcela rypat zdalo sa jej to veli zapalene a neviem co,keby da aj ten framykoin ze ci by to pomohlo..lenze mne to pripada ze tam nema hnis ale skor ako keby jej rastol taky stary necht pod svojim alebo co,mala to vyrastene az tak na brusku,najprs som myslela ze je to taka kozicka skareda,som to trosku podvihla nechtom a ono to mala nechtik,som to odstrihla prec a aj necht ma taky sfarbeny do hneda ako keby nieco pod nim mala...ci to nieje nahodou ako plesen.No ktovie,len nech sa toho nejako zbavime..
Kazdopadne velmi pekne dakujem za radu @katrin21 ..:D 😉

katrin21
21. jan 2016

@mianatalia87 a nemoze tam mat aj nejaku triesku? napriklad...
ale aj na vychode su ludia, co robia biorezonanciu, len musis vygooglit referencie. pozri si napr. Diacom kto ma. Je to lepsie, ako jest ATB na znicenie bakterie.. spravi to rovnaku sluzbu.

lenkadlo
21. jan 2016

Nam pomohla mast bactroban je to ABT a je na predpis.

janinah
21. jan 2016

V každej domácnosti by mal byť roztok Betadine,je to na dezinfekciu...a potom nacapkať n apalček Framykoin mastičku /alebo inú atb/ zabaliť dobre do gazičky a nechať pôsobiť....najrýchlejšia liečba,odskúšané,najskôr to má z miniporanenia,ked si strihala jej nechtíky

mianatalia87
autor
22. jan 2016

lenkadlo atb nam nedali....betadine mame a to aj na chirurgii lekar dal betadine obvili to a druhyden som to dala dole...@janinah aj a myslim ze zo strihania.teraz pekne drzi nozku aj ruku ked striham.donedavna sa vrtela a to clovek ledva odstrihol.ta framykoinova masticka sa da volne kupit?su dve?obycajna a atb?nevyznam sa len som nieco zahliadla.kazdopadne dakujem za rady.v lekarni sa podrobnejsie popytam

onikaa
16. júl 2017

@mianatalia87 ahoj, ako ste potom dopadli s tým prštekom? práve riešime to isté :( zajtra nás čaká prvé očkovanie a bojím sa, aby to dáko nezareagovalo.

danusskaaa
16. júl 2017

Moja skúsenosť... nepomahali ziadne maste či vodičky ☹ skoncila som na chirurgii, kde mi strhli cely necht a liecilo sa to zas. Bohuzial zase zapal (strhavanie i zapal riadne bolestivý 😐) a potom mi jedneho pekneho vecera bolavy palec olyzal moj pes (bolo to neprijemne, kedze to velmi bolelo) ale zabralo to. Asi tyzden som si to nechala kazdy den olyzat a prst je super. Asi predsa len maju tie psiky nieco "liecive" na tych jazykoch.

lucia_089
24. aug 2019

@onikaa prosím Ťa ako ste to nakoniec vyliečil?

lucia_089
24. aug 2019

@onikaa prosím Ťa ako ste to nakoniec vyliečili?

onikaa
25. aug 2019

@lucia_089 ahoj Luci, maličká dostala ATB. Nechtík jej pomaličky schádzal dolu a pod ním rástol nový. Kým to mala na pršteku zahnisané, tak som jej na to prikladala dužinu s paradajky, to jej s toho krásne vytiahlo hnis (naozaj, aj ja som tomu neverila ale perfektne jej to zabralo). Držte sa ♥

lucia_089
25. aug 2019

@onikaa ďakujem krásne, Malý to (zatiaľ) chvála Bohu nemá zahnisané, iba červené a dezinfikujeme, mocime v harmanceku a repiku plus z lekárne masticka (nie atb) a uvidíme hádam sa to zlepší no ak by nie ďakujem veľmi za radu, držte sa, všetko dobré 😉

emka13
18. jún 2020

@onikaa ahojky ako ste dopadli s tym nechtikom? A dali ste očkovať? Všetko v pohode? Aj nás čaká očkovanie a mame zapálený necht

onikaa
18. jún 2020

@emka13 píšem ti správu

kvikina087
13. sep 2020

@danusskaaa aaaach mňa asi tiež čaká ta chirurgia...
Prosím to strhávanie nechtu..... Moc to boli? Úmrtia to úplne, či akú máš skúsenosť?

danusskaaa
14. sep 2020

@kvikina087 prvýkrát mi to umrtvoval lebo mi vytlacal aj hnis co som tam mala. Kedze to bolo aj na dotyk bolestive, bolela aj injekcia aj to strhavanie (najprv to tak obstikaval). Ked prestala ucinkovat injekcia, bol to des - fakt bolesť riadna. 3 dnisom poriadne ani nechodila. Prevaz tiez bolel lebo mi to akoby zarástlo do rany. A potom druhýkrát mi to neumrtvoval a sice bolelo, ale menej kedze som tam uz nemala zapal. Liecenie cca mesiac len v sandaloch som chodila keďže ma topanky tlacili. Ale zarastalo mi to znova a preto som isla na pedikuru, kde mi to podlozili a urobili umely necht - aj to trosku bolelo, ale ovela menej ako u dr.

kvikina087
14. sep 2020

@danusskaaa ďakujem... Nakoniec som to prežívala bez strhávania..... Ale práve malému chlapcovi vedľa strhávali...
Jooj. Veľa zdravia prajem 😊

danusskaaa
14. sep 2020

@kvikina087 tak super, len veľký pozor treba dávať, veľmi citlivý je ten palec este. Chvalabohu, mam to uz za a nic sa nevratilo, ale dodnes si pamatam na tu bolest...