Liečebné kúpele na dýchacie problémy

pepsinka123
28. mar 2014

Ahojt môj syn ma dlhodobe problémy s dychacimi cestami zažiadala som o liečenie ak mi to poistovna schváli. Viete odporucit dobre liecebne kupele na dychacie problémy. Dakujem

alexa21
10. jún 2019

@1natasa1 ahoj.ja sice robim v detskych kupeloch v hornom smokovci ale v dolnom smokovci su kupele pre dospelych.
Nemam nejaku osobnu skusenost,ale nebide velky rozdiel medzi tymi detskymi takze si trufnem povedat ze jednoznacne pomozu.
Existuju rozne procedury na dychadcie tazkosti,ale velmi pomoze aj klimatoterapia-pobyt vonku,v horskom vzduchu.niekedy davno sa liecili na vysnych hagoch 6-8 hod lezenim na balkonoch,teraz uz existuje omnoho viac moznosti.
Ak mas narok,urcite to vyuzi.
Ale treba to opakovat

1natasa1
11. jún 2019

@alexa21 ďakujem ti veľmi za odpoveď. Ešte neviem, či budem mať nárok a preto som sa chcela informovať, či má niekto také problémy a či bol v kúpeľoch. Plánujem sa pri najbližšej návšteve u lekára na to spýtať. A iba v Tatrách sú kúpele na liečbu dýchacích ciest? Či o iných ty nevieš?

sapa20
11. jún 2019

@pepsinka123 za mňa Lučivná 😊

vetva99
11. jún 2019

@1natasa1 ja mam tiez problemy s dychacim ustrojenstvom, som silna astmaticka, nevedela som o takejto moznosti, vies mi viac povedat?

alexa21
11. jún 2019

@1natasa1 ja viem o smokovci ale urcite ich bude viac.
Skus pozriet aj tatransku kotlinu.
Tatry su ale najlepsie koli vysokohorskej klime.
Urcite si treba podat ziadost,bud ju vypise vseobecny lekar alebo odborny(alergolog a pod.)
Drzim palce

nadejna7
12. jún 2019

Zaujimave, co dokaze voda a nejake procedurky a oddych, skoda, ze tak nevieme byt cely zivot, aby sme nemuseli taketo veci riesit 🙂
@1natasa1 ty chodis?

lutomm
12. jún 2019

ja by som tomu až tak neverila.. neviem mne to nepríde, veď tam ideš raz za rok...

tapala
13. jún 2019

ja suhlasim s lutomm, tiez sa mi nezda ked tam ide clovek tak malo, ze to tak pomoze...

1natasa1
14. jún 2019

@vetva99 ešte ti toho moc neviem poradiť, keďže aj ja ešte len zisťujem ale hneď ako na niečo prídem, tak ti dám vedieť. Môžme sa tak dohodnúť?

@alexa21 ďakujem ti veľmi pekne. Vyskúšam pozisťovať a snáď sa mi podarí niečo vybaviť.

@nadejna7 ešte nechodím ale tento rok by som chcela niekam takto aspoň na dva týždne ísť aby mi to pomohlo na moje problémy.

@lutomm čomu by si akože neverila??

alexa21
15. jún 2019

@lutomm
@tapala
Hovorim za detske kupele kedze robim tam.
Uz po prvom absolvovani kupelnej liecby nastava u deti zlepsenie.choroby maju kratsi a lahsi priebeh,imunita silneje.
Maminy Absolvujú s deckami procedury priamo v kupeloch ale sestricky naucia ako s dietatkom pracovat doma .
Napr.Inhalacie sa uz bezne robia aj doma.
Liecenie treba opakovat,mozno problem nevyriesia uplne ale zmysel to ma.
U dospelakov neviem ako to funguje lebo to uz chodia aj vaznejsie diagnózy,ktore kupele mozno nevyliecia ale zjemnia priebeh urcite.

alexa21
15. jún 2019

@1natasa1 nemas za co😘

gabu_lienka
15. jún 2019

@lutomm chodim pravidelne, 7. rok po sebe, 1x som isla iba zo zufalstva co som isla z jednej choroby do druhej. Mam neopisatelne zlepseny stav 🙏
@vetva99 poziadaj lekara ku ktoremu chodis s astmou aby ti vypisal navrh na kupelnu liecbu. Mas narok na 21 dni. Na stranke tvojej poistovne najdes zoznam kupelov, s diagnozami. Na astmu su kupele Nimnica, Štós, Tatranska Kotlina, Tatranska Polianka, T. Zruby, Novy Smokovec (tieto ma napadli). Zda sa mi ze aj Vysne Ruzbachy.

zlatica99
17. jún 2019

Ahojte žienky😉 Dýchacie problémy, konkrétne alergické nádchy trápia dlhú dobu aj mňa. V tomto období, to býva hrozné a ledva dýcham😕 No odkedy chodím každý rok do kúpeľov Lúčky, kde tieto problémy liečia mi je o dosť lepšie. Preto ak máte podobné problémy, tak odporúčam. Tieto kúpele sú úžasné a nachádzajú sa v krásnom prostredí Liptova😍

1natasa1
18. jún 2019

@zlatica99 aj tam liečia dýchacie problémy? Tak to som vôbec netušila. Sestra tam chodí sem-tam sa okúpať, keďže to má blízko a volala už aj mňa, ale nejako si neviem nájsť čas na to. Idem si pozrieť stránku a pozisťovať aj nejaké bližšie info. Ďakujem ti!

zlatica99
19. jún 2019

@1natasa1 áno liečia! Už aspoň budeš vedieť🙂 Áno chodí sa k ním kúpať?? Vidíš, tak sa môžeš aj jej spýtať, ako to tam vyzerá a tak🙂😉

nadejna7
19. jún 2019

@1natasa1 tak to je potom fajn a uz si to aj hovorila lekarovi?

tapala
20. jún 2019

@alexa21 v poriadku u deti, ale nemyslim, ze by to malo take ucinky na dospelych ludi 🙂

vierka_z
24. jún 2019

A to co toto baby? To do kupelov chodite taketo veci riesit? Vie mi niekto viac povedat?

1natasa1
25. jún 2019

@zlatica99 už som sa jej aj spýtala a ona len samé chvály mi hovorila. Som jej ale trochu aj vynadala, či mi nevie povedať, že tam liečia aj dýchacie problémy. Veď už som tam dávnejšie mohla ísť a nemusela som sa takto trápiť.
@nadejna7 nie, lebo ešte som u neho nebola. Budúci týždeň som ale objednaná na kontrolu, tak sa rovno poinformujem.

misinka26
25. jún 2019

Dievčatá za mňa jednoznačne Lučivná... malý ta chodí už tretí rok kôli zápalom horných dýchacích ciest a nevieme si vynachváliť 🙂 ale sú to len detské kúpele, no my chodíme ako doprovod takže sa liečime spolu s drobcom .-)

flofli
26. jún 2019

Ja som tiež pár krát bola v kúpeloch a bolo to super, pomohlo mi to a oddýchla som si 🙂 Môžem len odporúčať!

wikisara
26. jún 2019

Ja som ešte nebola, ale starká a aj mamina chodia každý rok im to prepláca poisťovňa. Sú spokojné a je im lepšie.

zlatica99
27. jún 2019

@tapala prečo si to myslíš? Čo dospelí sú niečo iné ako deti? Oni sa nemôžu liečiť? Veď liečivá voda a procedúry sú predsa aj pre dospelých aj pre deti prospešné.

zlatica99
27. jún 2019

@1natasa1 no veď zle by som ti neporadila😉🙂 Si jej pekne dala😅 Dúfam, že si jej nepovedala, že to máš odo mňa, ešte na mňa bude nahnevaná😀 A aj si si pozerala nejaký pobyt na stránke? Vyhovuje ti nejaký?

1natasa1
28. jún 2019

@flofli a v ktorých si bola ak smiem vedieť?
@zlatica99 niee neboj, nebude na teba nahnevaná! Veď ťa ani nepozná:D Pozerala som si stránku a majú to tam rôzne rozdelené. Ako keby si to platím sama, tak si vyberiem ten pobyt liečebný pobyt klasik ale najprv chcem skúsiť cez doktora a poisťovňu a keď sa mi to nepodarí, tak si to zaplatím. No majú super spravenú stránku, všetko možné som sa dozvedela.

tapala
28. jún 2019

@zlatica99 ale nemyslim, ano urcite su, len si myslim, ze raz do roka mi to a ani nikomu inemu nepomoze.

tapala
28. jún 2019

@zlatica99 ale nemyslim, ano urcite su, len si myslim, ze raz do roka mi to a ani nikomu inemu nepomoze.

flofli
28. jún 2019

@1natasa1 joj to ja som bola viac x ale posledné tri roky som bola v Lučivnej, pred tým som bola v Turčianskych, na Sliači🙂

gabu_lienka
28. jún 2019

@tapala ty si to myslis ... ale ti co na liecenie chodia, tak tam chodia preto ze im to pomaha 😃

tapala
1. júl 2019

@gabu_lienka no skor to funguje ako placebo alebo si riadne clovek oddychne vypne tak jasne, ze sa citi lepsie 🙂