Liek Amoksiklav

horalka901
26. jan 2013

Baby, mate niektora skusenosti s tymto liekom? Je normalne ze mi polrocna dcerka nechce pri uzivani tohto lieku papat? eraz je to 5 den a vcera na veceru nechcela ani kvapku mieka (SUNAR) ani kasu.... len trosku caju a zaspala. A dnes na ranajky som do nej nasilu nacpala par lyziciek kasicky a na obed to iste.

baby222
22. apr 2014

Ja som teda tento liek znášala veľmi zle ... hnačka , vysoké teploty a nechutenstvo určite je dobré brať aj probiotika 🙂

margitka08
22. apr 2014

aj my berieme amoxiklav ale take hnacky mame ze kazdych par minut stale prebalujeme neprejde ani desat minut a uz sme prebalili maleho tri krat tak neviem ci mam ho vysadit alebo nie ale zacali sme davat Enterol prasok je velmi chutny tak uvidime zajtra cito zaberie 😒

znamia
22. apr 2014

@margitka08 davaj pozr na vysyp, mne sa mala (vtedy 16m) zacala vysypavat najprv okolo konecnika a kedze mala tazke hnacky, tak som myslela, ze z toho. zial, silna alergicka reakcia a odvtedy ma alergiu na vsetky atb penicilinovej a podobnej rady. dr vtedy povedala, ze taku reakciu videla len na oddeleni... ale ked som jej ukazovala 2 dni pred tym stavom vyrazku pri puse, tak posedala, ze je od cumla... takze tak 😖

margitka08
23. apr 2014

dakujem za radu 🙂

mokecajka
13. máj 2014

my akurat dnes koncime s amoksiklavim, tiez mal riedsiu stolicu, a pomenej papal, tak dufam ze to bude ok ....ako tu citam tie hororove scenare sa celkom aj bojim:(

laurajana
24. jún 2014

baby môžem otázku do pléna, syn 7-ročný užíva amoksikláv 2deň a dnes do rána, samý vred - pupák po rukách, bruchu...šli sme k dr. hneď ráno a povedal, že to je reakcia na jedlo, neverím, pri našom nejedlíkovi, dal mu dithiaden... 😒 teraz neviem, či fakt mu ten liek ďalej dávať, ako určite mám pocit, že je to z lieku a nie z jedla...je aj alergik takže berie xyzal, nasonex do nosa...okrem toho mal nasadený calciový sirup na hlasivky, takže vôbec neviem čo je dobré a čo zlé?!

laurajana
24. jún 2014

@znamia no práve preto sa mi tie vyrážky - ako vredy nezdajú, že z jedla...

znamia
25. jún 2014

@laurajana ja by som to uz neriskovala. najma pokial mu nejake dalsie pribudli. a pokial budu pribudat i po vysadeni, tak len dovtedy, kym sa to z tela nevyplavi. nam vtedy dala zodac sirup na tyzden...

laurajana
25. jún 2014

@znamia ideme na alergo dnes to je tretí deň, ak neustúpia, tak ideme na testy, či potravina, či liek to bol príčina, lebo nepribudli, ale predsa len raz "viac vystúpia" raz sa zmenšia a zas naopak, tak aby sme vedeli presne čo a z čoho to je...

trgypadl
25. jún 2014

Ano po atb terapii mozu byt taketo sprivodne priznaky,su tazke na zaludok,ako kazde atb.preto je fajn uzivat spolu s atb aj probiotika

laurajana
5. feb 2015

tak liek amoksiklav baby prosím radu, náš dr. išla som k nemu dnes s malou dal nám Aerius a Amoksilkav, pretože malej od pondelka neustupuje upchatý nos a kašla...tak preto, nevzal nám žiadne stery, odbery krvy, ani CRP...je to normálne? Podotýkam, syn mal na amoksikláv tak silnú alergiu, že sa vyhádzal na brušku a na rukách a mal pluzgiere veľkosti malíčka plné hnisu...tak strašne sa bojím to dávať malej, ako jeden dr. môže z pozretia do hrdla usúdiť, že treba ANT?

zuzka38
23. feb 2015

@laurajana usudit z hrdla atb je fakt sila..dala si jej tie atb nakoniec?
Moj devatmesacny ich akurat berie a zacal mi extremne horuckovat a je to stvrty den co to berieme..nejako sa mi tento fantasticky liek nepozdava..

laurajana
23. feb 2015

@zuzka38 dala...reakcia nebola žiadna, ani teploty ani kašel...ani žiadna vyrážka, našťastie...je to silné ant. ale nám trval dlhšie zápal dýchacích ciest, tak toto usúdil dr. ako správnu cestu...že to bez ATB nepôjde...

zuzka38
27. feb 2015

@laurajana tak napokon takto sme dopadli katastrofalny vysyp po atb ☹

laurajana
28. feb 2015

@zuzka38 ☹ ja tento liek neznášam

maruska1170
24. dec 2015

Ahojte baby moj syn ma 17mesiacov a mame velke horucky doktorka nam predpisala amoksiklav ale troska nerozumiem davkpvaniu predpisala nam 5 ml ale na pribalovom letaku je napisane ze sa ma 20 mg riedit 86ml vodou a rozdelit na tri casti ale vobec sa to ma riedit lebo ani doktorka ani lekarnicka nevravela nic dakujem velmi pekne

yanulkab
26. dec 2015

ale ved v lekarni vam ho uz museli nariedit, nie?

drnda37
30. dec 2015

Kocky mam problem.Moj 8rocny syn dobral amoksiklav a strašne sa vychádzal.Komplet celé nohy a ťahá sa mu to na brucho a chrbát.Doktorka mu vypočítala na jeho váhu 30kg brat 8,4ml.Davam mu excipial,modrú indulonu a teraz na noc ditiaden.Mate skúsenosti?Kolko to trvalo a co zabralo?Dakujem za každú radu.

mirkaninka
21. okt 2016

Podobne sme dopadli...mala brala tieto antibiotika amoklisav...pri poslednej davke.komplet vyhadzana...hnacky nechutenstvo...humus prvej triedy...odmietaj tento liek...male deti by ho ani nemali uzivat...fuj...

mirkaninka
30. okt 2016

Prosim vas viete mi poradit co nato dat a kedy to asi prejde...moja mala sa neskutocne vysipala vyzerala ako keby mala obareniny...ma to uz 10 den...lezali sme az styri dni.na infekcnom...nic nezistili...a este nemame vsetky vysledky...co.nato aby to uz uplne zmizlo ta hnusoba...prosim o radu..dakujem

kakake
30. okt 2016

Ahojte.Moj syncek ked mal 2tyzdne dostala som zapal prsnika.Lekarka mi predpisala prave tento liek.Vraj je to bezpecne aj pre mna aj pre maleho,som kojila.Syncek dostal krvave hnacky,nemocnica,vysetrenia a nakoniec sa potvrdilo ze to bolo naozaj stohto lieku.

nherry
13. apr 2017

@zuzka38 prosim ta a bola si v nemocnici ked sa takto vysypal?
Moja berie liek dnes 6 den. Hnackuje, nic neje ani probiotika nepomahaju. Na 5 den v noci horuckovala. Dnes som bola u dr ze jej opuchlo ocko. A som povedala ze ATB zle znasa... A ona nic , to ze je vyhadzana som netusila som zistila az doma ☹. Ked pojdem na pohotovost tak si na tam nechaju... Dcerka ma chore srdiecko a caka na operaciu ☹

zuzka38
13. apr 2017

@nherry nie nastastie nie, riesili sme to domacou liecbou..drzim palce..a hlavne nech operacia dopadne v poriadku 🙏

nherry
14. apr 2017

@zuzka38 dakujem ❤. Z najhorsieho je snad vonku. Aj sme isli na Kramare ale tam bolo tak vela ludi ze sme sa rovno otocili. A Misku by museli hospitalizovat a to by som uz nezvladla. Boli sme tam pred 2 mes. a stacilo mi... Dala som jej 2 kv. fenistilu aby kludnejsie spala a bolo fajn. Kojila sa kazde 2 hod ale o 100% lepsie ako minula noc.

aktiz
14. apr 2017

Aj môj 7 ročný syn dostal amoksiklav na zuby, lebo opuchol. Bral ho asi 2 dni, keď sa začal sťažovať, že ho bolí brucho a nakoniec aj vracal. Najskôr som nevedela, či mu je zle z antibiotík, alebo má virózu. Ale po vysadení mu už zle nebolo. Takže myslím, že to bolo z tých tabletiek.

mimi7473
17. mar 2018

Ahojte čítam vaše komentárea neviem ci mám ďalej podávať toto antibiotikum mala ma 9 mesiacov a začala hnackovat tiez, nechuti jej jest nic len kojim, viac sa poti, ale hlavne sa osypala okolo konečníka asi ju to aj boli ked jej davam sudokrem tak mrnči, plače, a vrti sa. Najradsej by som jej ich vysadila. Ako ste to riešili museli ste ich dobrať?

nherry
17. mar 2018

@mimi7473 mne sa dcerka vyhadzala az na 8 den cize uz sme boli na konci. Nedala som asi 1-2 davky. Od kedy ich berie dcerka?

mimi7473
19. mar 2018

Brala ich od stvrtka 14stej v sobotu som jej dala poslednu davku o 14stej. Zadocek ma hrozny uz som volala aj na dovera linka doktor 24 hodin a tam mi doktorka poradila urcite vysadit. Dnes som uz volala s nasim lekarom jeho odpoved bola : ze to sa stava :( Teraz berie len od kaslu tak uvidime dufam ze nam to prejde

luciapelakova
19. mar 2018

Ahojte, my tento lieky berieme a nemame ziadne neziaduce ucinky, maly to ma brat 10 dni, vyberali mu krcne mandle. Mame tri roky.

terez26
19. mar 2018

Ja som ako dospela uzivala amoksiklav pri angine a nikdy viac....curala som z nich krv a mudr ze kde som sedela na muriku!a ja v posteli.....