Liek Atomoxetín - skúsenosti

bembulka
14. mar 2015

Ahojky chcem vas poprosit o skusenosti s tymto liekom,vraj je pre deti co maju poruchy ucenia,poruchy pozornosti? 😒

lejlabea
17. mar 2015

Dobry den. Ano, je to liek pre deti, ktore maju problem sustrediť sa. O ake skusenosti by ste mali konkretne zaujem a prečo?

bembulka
autor
17. mar 2015

@lejlabea Ahoj vsetko by ma zaujimalo ci pomaha,niake vedlajsie ucinky atd........Preto ma to zaujima lebo aj maly ich bude uzivat

lejlabea
17. mar 2015

Mame sedem ročného syna. Doma sme ho ako-tak zvladali, ale v škole boli čoraz väčšie problemy. Prvy ročník sme doslova prebojovali so strasnymi problemami a hromadou poznámok a zlych znamok, ale uspesne vdaka pani učitelke, ktora je momentalne na materskej 🙂 a problemy sa znasobili začiatkom druheho ročníka a zmenou troch učiteliek. Skončili sme v pedagogicko-psychologickej poradni, lebo pani riaditeľka tvrdila, že syn je nevychovaný 😖. Bolo to strašné, každý deň sťažnosti, poznamky, tresty a všetko sa to o to viac zhoršovalo až kým nám v poradni nepovedali, že to je hyperkinetická porucha správania spojená s opozičnou vzdorovou poruchou. Stale som si myslela, ze to musime nejako napraviť výchovou, ale po tom, ako mi psychiatrička dala na vyber, že mi syna umiestni v nejakom sanatoriu bez možnosti chodenia domov ☹ , kde ho budu vedieť lepšie zvladať ako v škole, alebo tieto lieky so strašnou hromadou vedľajších účinkov, tak som po niekolkonasobnom precitaní celeho pribaleného letáku a ten je naozaj velikánsky 🙂 - zvolila som lieky minuly rok november to bol sa mi zda, manžel vytrapeny, ja vytrapena, škola jedno velke zufalstvo a po liekoch sa začali diať ZÁZRAKY 🙂 ale aj do dnes ma trapi myšlienka, či robím správnu vec, že mu tie lieky dávam... Ved preto som zas dnes hladala niečo nové na nete... A aka je vaša cesta k tymto liekom?

bembulka
autor
17. mar 2015

@lejlabea Ja sa tiez bojim tych liekov,hrozne neviem co robit 😒 my sme chodili psychologicke kvoli uceniu lebo ledva prechadza z rocnika do rocnika ma niaku poruchu ucenia a pozornosti,potom nas poslala psychiatricke a ona nam dala tie lieky ale este musime ist na krv a kardiologovi,preto sa tu aj pytam ze ci ma niektora skusenosti s tymito liekmi

lejlabea
17. mar 2015

U nas je problem, ze syn odmieta robiť čokoľvek, čo sa od neho v danom momente žiada, stale na seba pútal pozornosť nevhodným správaním, napríklad doma nikdy nepoužije nadávku a zo školy chodili samé poznámky o jeho nevhodnom slovníku. Z učením problém nie je, čítať sa naučil sám, matematika je pre neho úplná samozrejmosť a intelektuálne testy urobil u psychologičky nadpriemerne a povedala, že sa v škole musí nudiť 🙂. problém je len, že odmieta robiť, písať, nerešpektuje príkazy, ofrfláva všetko a sústavne vyrušoval na hodine, plazil sa pod lavicami, jednoducho des a hrôza, a doma čoraz väčsie zúfalstvo a zákazy, tresty a nikam to neviedlo, len tam že nás doslova začal nenávidieť, lebo nenachádzal nikde pochopenie ☹ u pani psychologičky som prvý krát videla na vlastné oči, ako sa vie rozzúriť a chŕliť nadávky, keď sa uplne prestane ovladať. Potom mi to pani doktorka vysvetlila, že je to všetko spôsobené chemickou nerovnováhou v jeho rozumčeku a treba mu pomôcť, že jej máme dôverovať a sledovať, či bude mať vedľajšie príznaky, ale že vo väčšine prípadov nie sú žiadne nežiaduce príznaky 🙂 a môžem povedať, že žiadne nechutenstvo, žiadny zlý spánok, nevoľnosť, bolesti hlavy... doslova vôbec nič sa nedialo, začína sa s minimálnou dávkou, ktorá za tri týždne naplní tou látkou receptory a takmer hneď sa začali diať zázraky 🙂 keby som to nevidela na vlastné oči tak neverím, že sa takto môže zmeniť moje divoké dieťa 🙂 nie je vôbec utlmený ani zmeny nálad nemá, začal lúštiť bludiská, začal dokonca vymalovávať, čo do teraz zúrivo odmietal, ze niečo má byť vyfarbené určitou farbou, prestali chodiť poznámky zo školy a na hodine začal písať do zošita, čo do teraz robil len s veľkým úsilím pani učiteľky ale väčšinou sme všetko písali doma s veľkým bojom, presviedčaním a vyhrážaním. Prestal zbierať mínusky za neaktivitu na hodine a začal mi nosiť plusky a jednotky za aktivitu na hodine 🙂. Pani učiteľka tiež pochopila, že s ním musí úplne inak a úplne prestali sťažnosti 🙂. Keď som uvažovala nad týmto liekom, tak som tiež hľadala skúsenosti iných rodičov, ale nič pozitívne som nenašla, bola som veľmi vystrašená, preto veľmi rada odpoviem a skúsim poradiť, ak ešte potrebujete niečo 🙂 A hlavne musím povedať, že moje sústavne opozične naladené dieťa samo hovorí o tom, že ako sa mu teraz darí a ako sa lepšie cíti, že samo cíti, že sa vie na niečo sústrediť a zažíva každý deň pozitívnu odozvu na svoje konanie. Je krásne vidieť, že mu to pomáha 🙂

bembulka
autor
18. mar 2015

@lejlabea A predtym nez ste mu tie lieky zacla davat absolvovali ste aj niake vysetrenia?

lejlabea
18. mar 2015

Presne to ma napadlo, že sa hneď musím spýtať pani doktorky, prečo nás na žiadne vyšetrenia neposlala...

bembulka
autor
18. mar 2015

@lejlabea lebo mi mame ist na odber krvi a kardiologovi tak preto sa pytam lebo ste nic nespominala

lejlabea
18. mar 2015

@bembulka Nás sa len pýtala, či sa syn na niečo nelieči a či neberie lieky a nechcela ani žiadne krvné testy... Včera som sa tu zas podozvedala všeličo, tak som zostala zas na pochybách, či svojmu dieťaťu takto pomáham ☹

bembulka
autor
18. mar 2015

@lejlabea a kde? ja by som si to tiez rada precitala?

lejlabea
18. mar 2015

@bembulka tu v pravo od textu som sa preklikala cez detské choroby na poruchy pozornosti a učenia a ADHD na ostatné diskusie tu.

bembulka
autor
18. mar 2015

@lejlabea super dakujem uz som to nasla aj som sa pridala do tej skupiny s poruchami ucenia,zatial pekny den prajem 🙂

lejlabea
18. mar 2015

Pripadne hľadajte liek Strattera, toto je názov lieku - lebo atomoxetín je účinná látka v ňom. Pekný deň 🙂

ghaneska
20. feb 2017

@lejlabea Dobrý deń, chcela som sa Vás opýtať či stále berie Váš synček lieky a či sa tým zlepšil v škole? Maju podla Vás pozitivny vplyv?

bella5
19. dec 2018

Dobrý deň, smiem. Sa opatat ako sa ma syn dnes?

haanovajana
4. nov 2019

@lejlabea Dobry den,mame taketo lieky tiez naordinovane ako dalej u vas zaberali?

lenkahanuskova
24. jan 2021

Môj syn užíva lieky atomexin kôli Adhd a ma poruchy učenia. Prvy mesiac pohoda keďže účinok sa prejavuje po niekoľkých týždňoch. Zlepšilo samu samostatné správanie aj učenie. Sústredenosť o niečo lepšia. Po pol roku užívania vo vyššej dávke začal syn strácať váhu a nechce mi jest. Vyzerá hrozne schudol kruhy pod očami. Povedala som dosť. Prestal užívať tieto lieky. A vrátila sa mu aj farba. Bol biely ako stena.

dada52
24. mar 2021

Adhd

sugi81
7. apr 2021

@lenkahanuskova ahoj, ked ste vysadili lieky, vratil sa ten "povodny stav", alebo sa vidis aj nejaky posun k lepsiemu aj bez liekov? pripadne pls. SS, dakujem

viva13
28. dec 2022

@lejlabea mozme si popisat sukromne?