Má aj vaše dieťa ploché nohy?

atuska1
13. júl 2014

má vaše dieťa ploche nohy a je to problém u polročného dieťaťa?robíte nejaké cviky?

monicm
13. júl 2014

ploché nohy má asi každé polročné dieťa.ved ešte nechodí,tak z čoho ich má mať vyformované?toto sa začína riešiť podstatne neskôr,ak nie sú iné problémy pri chôdzi,tak dokonca až okolo 4 rokov,resp. v 5

mimik79
13. júl 2014

ci má alebo nemá dietatko ploché nožicky sa neriesi do cca 3 rokov, ta priehlbinka sa tvaruje chodenim, dovtedy ju vyplna taky tukovy vankusik, preto sa ti to mozno zda ale je to v poriadku, vsetko je tak ako ma byt, netrap sa tym este

simca06022011
13. júl 2014

V pol roku? ;) jasne, aj priehlbinku na hlavicke sme mali, si predstav 🙂))) Nozicky sme masirovali, kremovali po kupani tak ako nam to ukazala pediatricka ale nic extra sa nerobi. klenba sa vytvaruje neskor.

ellca123
13. júl 2014

pol rocne dieta nema ploche nohy ,je to taka tukova vypln
to zmyzne,rieste az v skolke

lulu369
13. júl 2014

Ahoj, ako píšu baby vyššie u polročného dieťaťa by som to neriešila.To či má dieťatko ploché nohy alebo nie sa ukáže až neskôr...Moja dcérka má ploché nohy, chodím s ňou aj k ortopédovi. No naša detská doktorka nás poslala k ortopédovi až po preventívnej prehliadke po 5. narodeninách. Doktor nám predpísal ortopedické vložky do topánok, ukázal cviky, ktoré doma cvičíme a tiež máme aj ortézy.

lienocka1212
13. júl 2014

tak nakolko moj syn,ma take ploche nohy ze az ☹ zbadali sme to okolo 10 mesiace ,ked sme zacali postupne stavat na nozicky a obojstranna plochost bola vidiet tak,ze katastrofa podla doktora ort s cca50 rocnou praxou je ok a mam prist ,ked bude mat 2 roky a to by vobec nechodil ☹ .som sa nahnevala zobrala kartu a na odporucani mojej pediatricky sme isli na vysetrenie do BA a doktorka ,ked nas videla tak sa zhrozila,ze ako je to mozme,ze to takto chcel nechat tak teraz mame 2 a pol roka syn krasne beha klemba sa tvaruje a nie ,ze sama ale za pomoci topanok a vloziek do topanok ...
nam sa to nezdalo hnet na zaciatku a riesila som to skor ako by moje dieta malo chybou lekara trpiet,nakolko sme prisli skoro o neho len vinou lekara ☹ a to viac nedovolim

krtko76
13. júl 2014

ahoj,moje dcéry majú ploché nohy, staršia nosí vložky od cca dvoch rokov-mladšia od troch rokov.

anjelik2509
13. júl 2014

ja keď som sa pýtala dr., či má moja dcéra (vtedy mala niekoľko mesiacov), ploché nožičky, povedala mi, že deti majú ploché nohy do 3 rokov....Na nete som čítala, že dokonca do 4 rokov, že majú na chodidle tukové vankúšiky, ktoré im majú nohu chrániť a po dovŕšení tých 4 rokov sa dieťaťu začína formovať noha.
Nás lekárka na 3-ročnej prehliadke poslala na ortopédiu kvôli plochým nohám, tam nám predpísali vložky do topánočiek a tie nosíme a aj ako máme s nožkami cvičiť. A keď kupujeme napr. sandáločky, tak len s klenbou...Už je tomu pol roka, zdá sami, že sa jej noha začína tvarovať...Tento mesiac ideme na kontrolu, tak som zvedavá, čo nám dr. povie..
Inak, ja mám tiež ploché nohy, možno to malá zdedila po mne. Ale u mňa to nerobí žiadne problémy, existujem s tým 27 rokov.

pribinak
13. júl 2014

10 mesačne dieťa nemôže mat ploche nozicky, lebo este nemá vytvorenu klembu nohy, ma tam akurát tukovu výplň

Ako prevenciu môžeš nechať dieťa chodit bosé po trávičke, piesku a kamienkoch, nie po rovnom a tvrdom povrchu! Nerovny terén masíruje nozicku a dráždi nervové zakončenia