Má aj vaše dieťa teraz horúčku?

xlucia
28. jan 2013

ak ano, ake vysoke teploty ma a ako postupujete?
moj starsi syn, 6r, mal dnes cely den 38, malo jedol, ale dost pil. hovorim si asi chripka je toho plno.vcera bol v pohode, ani nekaslala. okolo obeda aj mladsi, ten vcera vecer zacal kaslat. o piatej mal stale 38,1.o pol siestej prestal starsi normalne reagovat, meram teplotu a on mal 39,9. som tomu neverila tri rozne teplomery ukazali to iste. sused je lekar, tiez len pozeral...
takze aj ked nerada, prisli na rad aj lieky, panadol, a tepla az postupne vlazna sprcha. teraz mu to lieta medzi 38,5 a 39,6. mladsi ho evidentne dobieha... 😒
ako ste na tom vy? dalsie tri mamicky mi dnes volali, ze vsetky ich deturence teplotuju aspon tych 38. fakt teraz nie je zdrave dieta??

strakoova
28. jan 2013

maja mala sa zacala prehadzovat,ja že ju idem prikryt,chytila som ju za ručku a ona hori....cely den ok,ani kasel,ani nic podobne,len na vecer nechcela jest...takže mam postarane o krasny tyžden..

zuzanat
28. jan 2013

mne zacal mladsi horuckovat stvrtok a piatok, potom prestal a cez vikend mal horucky starsi..tak isto nic nejedli, ale aspon pili, mladsi uz je celkom ok, ale so starsim som bola dnes u doktora, lebo strasne kasle, vracia z toho, takze mam tiez veselo 😔

awika
28. jan 2013

No my tiež marodujeme:( Včera sme boli na pohotovosti,dostali sme stv.,teplota 39,5.Dnes bol syn na tom už lepšie,teplota "len" 38,5-poobede,večer už bez horúčky.No začal zasa kaslat.A dcéra soplit...A do toho najmenší navecer 38-no u neho to bude asi zo zubkov-práve nám vychádzajú.No aj tak som v strehu... 😕

marionmarion
29. jan 2013

Aj my sme mali dva dni horucky 38,5 - 39,5, dnes je to uz iba 37,8 😉 maminy nebojte sa horucky a nesnazte sa ju hned zrazat, ved teplota je dokazom, ze imunitny system bojuje proti chrobe. Ak sa teplota hned zrazi, prerusite tento boj a umoznite mikrobom aby zvitazli, co nie je dobre. kym je to pod 39, nezrazat, davat dietatu vela pit, vodu, cajik, cerstvo lisovane stavy (nevhodne pri hnacke ) a tie co este kojite, prikladat tak casto, ako sa len da.
ked horucka vystupi nad 39, su vhodne vlazne sprchy alebo umyvanie dietatka spongiou po celom telicku. Obliekat lahko, zakryvat iba dekou aby sa telicko neprehrialo moc. ( v pripade ze ma dieta triasku ho samozrejme zakryt treba). teplota v miestnosti ma byt primerana, skor nizsia ( cca. 18 stupnov ). Po liekoch siahnut iba ak sa tymto sposobom horucka neda zrazit ani po 4 hodinach. my sme to takto zvladli uz dvakrat, uplne bez liekov. da sa to 🙂

slady
29. jan 2013

moji su zdravi 🙂

rena28
29. jan 2013

ahojte, mi sa tiez trapime s teplotami od piatka.cely piatok mal 38,5 nic nejedol iba pil,v sobotu bol bez teploty, potom v noci mal 39. neprestajne sa nam teplota vracia po jednom dni. zacalal kaslat aj soplit uz mame zelene sopliky. dnes me boli u lekarky nakolko maly ma opakovane v nose bakteriu moraxella . skoncili sme znova na atb, uz troje od novembra. ☹ nemam chut mu ich ani dat uz som z toho nestastna v kuse je na atb mesic je pokoj a potom znova ochorie.uz sme vykusali posilnovanie imunity asi vsetkym dostupnym co je na trhu ale bez vysledku. nakolko je skolkar pravdepodobne vsetko nosi odtadial. uvidime ako sa vyvinie tento stav ak sa to bude znova opakovat tak pravdepodobne mu vyberu nosnu mandlu.este ideme vyskusat niake pripravky s koloidnym striebrom. uz som z toho naozaj zufala ☹ popripade ak mate ete niake tipy ktore vam pomohli prosim napiste. 🙂

rena28
29. jan 2013

@marionmarion ani ja netahujem teplotu do 38,5 ale je zvlastne ze potom je cely den bez teploty a na druhy den znova teplota 39. pravdepodobne nam to asi sposobuje ta moraxella akomsom pisala v prispevku vyssie.

marionmarion
29. jan 2013

@rena28 to nebude moraxellou, ale nevhodnou liečbou. brať tretie atb od novembra ja sialenstvo! ved takto sa tej choroby nezbavite nikdy...atb vysad a zober dieta k homeopatovi. homeopatika podnecuju vlastnu imunitu aby si s chrobou poradilo samo, nie je to chemia a hlavne nevytvara u bacilov rezistenciu. a ked sa z toho vylieci zacnite posilnovat imunitu, nie pripravkami z lekarne, lebo to je iba biznis nic viac. je vela ucinnych metod, ako sa imunita da posilnit, hlavne otuzovanim, spravnou stravou a cvicenim. ak ches napis mi IP, poradim ti aj viac