Má malý vetry alebo koliku?

janka07
2. dec 2007

ahojte...mam 6 tyzdnoveho chlapceka, kt. ma od 1.tyzdna zivota bolesti bruska.neviem ci je to kolika alebo zastavene vetry. je krmeni z flase, pri papani sa zvija, akoby tlacil, cely je cerveny v tvari a nechce vobec sat. zijeme v zahranici...vyskusali sme uz rozne kvapky, mamina mi z domu poslala aj kvapky SAB, kt. mu ucinkovali tak tyzden. davam mu aj rascovy vyvar a fenyklovy cajik. celkom pekne z toho poprdkava, ale to je vsetko. poradte, co mam robit. maminu pri sebe nemam a ja som uz fakt zufala!!!!!!DAKUJEM

padix
2. dec 2007

janka, a ako kaka? v pohode, alebo ma s tym problem?

janka07
autor
2. dec 2007

kaka pekne a viackrat denne....ale niekedy je to take do zlto-zelene...

janka07
autor
2. dec 2007

on sa totiz narodil dost velky, cisarskym rezom, mal 62 cm a 4,41O kg...je to velky papkac, ale akonahle mi prilozim flasu k puse, zacne neskutocne tahat a nahlta do seba kopec vzduchu...aj si pocas papania zoparkrat pekne odgrgne....ale ked ma bolesti, tak flasu mu do pusy ani nevopcham....mam strach aby neschudol....tu som sa aj pytala zdravotnych sestier, ze co s tym, ale povedali mi len nadalej mu podavat kvapky, kt.nam tu predpisali. lenze tie kvapky mu vobec nepomahaju....

bubadlo27
2. dec 2007

jani,
vyskusaj to ,ze namiesto babetku, budes ty pit feniklovy caj alebo rascovy vyvar, je to uccinnejsie, ak kojis dostane sa to do mliecka a mohlo by to pomoct
najlepsie by bolo, keby si si kupila fenikel, ten nakrajala a zaliala vriacou vodou a to potom pila

janka07
autor
2. dec 2007

lenze ja ho nekojim, ale je krmeny z flase.... ☹

padix
2. dec 2007

tak je mozno potrebne zmenit mliecko. Ake mu davas? Su take nejake lahsie stravitelne formule, alebo niekedy pomoze len proste zmenit znacku mliecka.

janka07
autor
2. dec 2007

uz som nad tym uvazovala...davam mu znacku Cow & Gate, je to anglicka znacka...aku by si mi odporucala? je to moje prve mimi a fakt uz neviem ako dalej. a kolko by malo papat take 6 tyzdn.miminko?

sorscha
2. dec 2007

Jani ja mám ten isty problém s malým. Má 2tt a tie iste príznaky ako tvoj chlapček. Nám doktorka povedala, že je to kolika a dostali sme kvapky Espumisan. Tiež nekojím, ale pridávam mu ich do mliečka pri každom kŕmení a ešte pijeme feniklový čaj. Neviem či to pomáha, ale zdá sa mi to trošku lepšie.

bubadlo27
2. dec 2007

aj my mame teraz obdobie, ze moc nexce papat flasu az som zistila, ze ma asi zabu, uz mesiac nekojim a papa UM, tak som jej to natrela s gencionom

a asi bude fakt potrebne zmenit mliecko, my sme vyskusali 3 az sme nasli to vhodne 🙂

janka07
autor
2. dec 2007

skusim sa tu na tie kvapky opytat, ale pochybujem. ake mliecko mu davas? a flase ake pouzivas?

janka07
autor
2. dec 2007

to fakt? bojim sa, ze ked mu zmenim mliecko, nebude chapat 😨 ake mlieko pouzivas?

padix
2. dec 2007

no moj maly bol od porodu prikrmovany um a od 1 mesiaca je len na um. My sme davali Nutrilon a potom neskor sme presli na Bebu (od Nestle). A obe znacky pouzivame typ HA1 (teda teraz uz budeme mat 5 mesiacov a presli sme uz na 2). Tvoju znacku nepoznam, myslim, ze na Slovensku sa nepredava. A nas tiez trapili koliky (u chlapcov s tym asi do troch mesiacov treba trochu ratat), davali sme do mliecka kvapky Espumisan-L. Tie nam dost pomohli.
Co sa tyka davky pre 6 tyzdnove babo, nas papal 6x denne (teda za 24hodin), ale velkost davky si presne nepamatam (odporucene davky podla veku boli na krabici).

janka07
autor
2. dec 2007

aj nas drobcek bol od porodu prikrmovany um...skusim sa opytat na ten Nutrilon. ako ho odnaucit tak hltavo papat? normalne ked zacne papat, tak pocujem ako v nom huci ako mu to ide po crevach...a ked si niekedy prdne, tak si az poplace od bolesti...neviem ako mu pomoct, trha mi to srdce ked ho takto vidim....

padix
2. dec 2007

Neviem aky cumlik pouzivas na flasku a aku flasku. Doporucujem protikolikove flase a cumle, mne to dost pomohlo. Nenahltal sa tolko vzduchu a potom nemal take prdy 🙂. A ked strasne rychlo pije, mozno by sa oplatil cumlik s mensim otvorom, aby mu to pomalsie tieklo.

janka07
autor
2. dec 2007

nam tu prave odporucili cumle s vacsim otvorom aby sa tak nenamahal...a pouzivam flase a cumle Avent...

marorlinko
2. dec 2007

aj moj mal take bolesti,ked bol mensi, je to kolika,mlieck smepili zo zaciatku aptamil 1,, neskor aptamil 2, lebo od jednotky maval bolesti a potom aj vracal. od 2bolo lepsie, takze skus vymenit mliecko, kup mu 2.,ale zmen znacku. cow&gate sme neskusali,lebo som pocula,ze aptamil je najlepsi,tak neviem.
dobry je aj harmancekovy caj, tiez je dobry na koliku, pouzivali sme aj infacol pred jedlom,pomahalo,ale nie vzdy, casom to prechadzalo samo,ked maly rastol, mal koliku tak do 4mes., tiez\ mi bolo mizerne a nevedela som co mam robit, ,tak som mu davala to co som pisala, este aj rascovy caj,ale to len prdel, ak ma koliku, tiez je dobre,ked ho nechas co najciac odgrgnut si,mojmu to pomahalo, ked som ho mala aspon 30min na ramene a co najviac ho nechala.

padix
2. dec 2007

Aj ja mam Avent. A preco by sa nemal trosku ponamahat? Zaspava pri papani? Ak nie, nemusis sa bat, nenamaha sa velmi. A aspon by mu to tak rychlo netieklo, takze by tak rychlo nehltal. A mozno by si mu mohla skusit dat papat skor, ked este nie je veeelmi hladny a potom by to spapal mozno trosku pomalsie. A nas si na zaciatku vobec nerobil prestavky pri papani (ze na chvilku prestane tahat a iba si predycha), tak nam doporucili po kazdych 10 glgoch flasku vybrat z pusy na par sekund (staci 2-3).

janka07
autor
2. dec 2007

tak asi fakt skusim zmenit mliecko...dnes papal naposledy o 9.15 a odvtedy nic. akonahle mu dam do pusy flasu, potiahne a zacne plakat. aj zo sna sa strhne a place...ako ho mam prinutit nieco vypit?

janka07
autor
2. dec 2007

dost casto pri papani zaspi...ale tak tuho, ze sa neda vobec zobudit. ani si neodgrgne. preto som zmenila cumel na rychlejsi tok, ale zatial neviem povedat aky to ma ucinok

padix
2. dec 2007

no ak ti do vecera nic nespapa, asi by som zavolala svojej dr, alebo najneskor zajtra isla k nej. Pre malinkeho to moze byt nebezpecne, dehydratacia a pod. Tazko babo prinutis nasilu nieco vypit. Nechce ani cajik?

janka07
autor
2. dec 2007

ale ano, cajik chce. davam mu fenyklovy a rascovy vyvar.

padix
2. dec 2007

Tak potom to vyzera tak, ze mu vyslovene vadi mliecko. Podla mna skus zmenit znacku. Ale nenechaj ho dlho bez papania, aby sa mu daco nestalo. A ked mu mliecko iba trosku nakvapkas do pusy, aj vtedy sa hneva a zacne plakat? Nedala si nahodou na flasku na mlieko novy cumlik, niekedy detom trochu vadi, ze tak vonia a chuti novotou.

susik77
2. dec 2007

ahoj jani, my mame este doteraz podobne problemy.pomahaju nam dost probioticke kvapky pre deti.skus sa na to v lekarni popytat.

kili
2. dec 2007

janka, vážne sa narodil 62cm? nie náhodou 52?

janka07
autor
2. dec 2007

akurat vypil 120 ml mliecka, takze som stastna 😝 aky cajik je este dobry na koliku? a ake su tie probioticke kvapky?
dakujem vam vsetkym za rady a pomoc 🙂

janka07
autor
2. dec 2007

no fakt 62 cm... bol a je strasne dlhy...vobec nevyzera na mesacne babatko...nie je tucny, len dlhy 😀

kili
2. dec 2007

jani, no páni, to je fakt sila, snáď aj na zápis do Guinessovej knihy

ináč, napísala som ti IP, hore, ako je nastavenie. 😉

padix
2. dec 2007

Janka, aj moj je taky dlhan, sice sa narodil ako 53 cm, ale ked mal 4,5 mes uz mal 74cm a 7 kg. V pohode nosi veci velkosti 9-12 mes. Vravia, ze vyzera ako by mal 8 mesiacov 🙂

susik77
2. dec 2007

ja mam probioticke kvapky od firmy bio-gaia, ale neviem, kde byvas, ci to tam vyrabaju...

janka07
autor
2. dec 2007

no nas vazil pred tyzdnom u lekara ako mesacny 5,150 kg. fakt nie je tucny, len je velmi veliky...aj ja uz pouzivam niektore vecicky na 2-3 mesacne babatka 😝