Zastavené vetry

monicka8
4. dec 2015

ahojte,moje dve dcérky majú zastavené vetry,nemôžu si prdnúť vôbec a majú krče bruška obidve.neviem či to je kolika alebo nie.ako im mám pomôcť?

limetka69
4. dec 2015

@monicka8 feniklovy čaj, alebo acidko na trávenie, laktobacily, kyslá kapusta, jogurt....

monicka8
autor
4. dec 2015

a mohla by som aj zaviesť rektálnú rúrku alebo teplomer?

limetka69
4. dec 2015

@monicka8 tak s tým ja skúsenosti nemám, žiaľ 🙂

katrin21
4. dec 2015

@monicka8 pomasirovat do kruhu brusko v smere hodinovych ruciciek nejakou mastickou, kludne aj 5 minut, feniklovy cajik ...

bosoriak
4. dec 2015

@monicka8 A nejaky vek tych deti? 🙂

monicka8
autor
4. dec 2015

1 rok majú.

juhseverzapad
4. dec 2015

Najlepšie čo existuje je rektálna trubička.

bonaqa2013
4. dec 2015

na vyprdenie je Espumisan. Presne tak mi to povedal lekár. Predpísal liek mojej dcére, ja sa ho pýtam a načo je ten liek a jeho odpoveď. Na vyprdenie.

bosoriak
4. dec 2015

@monicka8 Tak jednorocnym uz urcite nie rektalnu rurku, to nema zmysel. Skus im dat na brusko nieco teple. A dat ich do polohy ritkou hore: polozit na chrbat, nohy dvihnut ako keby robili sviecku a potom co najviac k hlave. Chvilku pockat v tejto polohe, ak su to vetry, v takejto polohe vyjdu von vsetky.
U nas to funguje vzdy.

monicka8
autor
4. dec 2015

a ked to nebude fungovať tak čo potom?

certi
4. dec 2015

chytit za nozky a pritlacat k brusku, proste cvicit a kvapky....espumisan a aj ine su...

bosoriak
4. dec 2015

@monicka8 Tak do lekarne po ten Espumisan. Ak to nepomoze, tak by som uvazila, ci ide naozaj len o vetry alebo je to nieco ine. Nemozu mat napr. zapchu?

monicka8
autor
4. dec 2015

Môžu,ale neviem či je to ono.

janickadr
4. dec 2015

@monicka8 To je velmi divne, ked maju tazkosti obe naraz, a doteraz asi taketo tazkosti nemavali. Co dnes jedli? A uz im je od 17.30h lepsie?

monicka8
autor
4. dec 2015

dnes mali mäsové pyré,a večera bola ovocné jablkové pyré.ešte im nie je dobre.

janickadr
4. dec 2015

@monicka8 A to masko Jedol to este niekto iny? A ked im neni dobre, je im aspon lespie, ci rovnako? A placu ci mrncia.., ci su nepokojne? Nezvracali? Teplotu nemaju? A mas pocit, ze im tie vetry stale neodchadzaju, uz vyse 3h?

monicka8
autor
4. dec 2015

to mäsko jedli iba oni,trošku lepšie sa to zdá.plačú,nevracali,teplotu nemajú,áno mám ten pocit.

monicka8
autor
4. dec 2015

už im je dobre teraz.použila som rektálnu rúrku.vyšli všetky vetry preč.už je dobre.

janickadr
4. dec 2015

@monicka8 Tak super. Ale je to zvlastne, ze to chytilo obe naraz. Hlavne teda, ze im to preslo. 🙂

monicka8
autor
4. dec 2015

to je fakt zvláštne.ale už im je dobre.

kvetinkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juhseverzapad
4. dec 2019

@kvetinkaba ?? 🧐🤔

kvetinkaba
6. dec 2019

@juhseverzapad to asi omylom 😀