Má môj synček celiakiu?

dibisd
30. jan 2012

Vysledky z krvi mu ukazali hodnoty: IgG tkan. transglutaminázu 49,1 (ref. hodnoty 14-17) a IgA 7,07 (ref.hodnoty 10-13). Mate s podobnymi vysledkami skusenosti. Ide jednoznacne o celiakiu?

henulienka
30. jan 2012

Nechcem strašiť, ale asi áno... ja som mala IgG 29 a doktor mi povedal,že histológia je už len formalita kvôli potvrdeniu diagnózy ☹

Ale veľmi dúfam, že ti niekto napíše opačnú skúsenosť 😖

dibisd
autor
30. jan 2012

ja len nerozumiem tym hodnotam IgA, lebo tie su zase pod referencnymi hodnotami. Budeme to samozrejme riesit s gastro lekarkou, len som netrpezliva a nechce sa mi to verit :(

dibisd
autor
31. jan 2012

Tak, dnes sme boli u gastro lekarky a vysledok je taky, ze vysoka hodnota IgG znamena to, ze dieta je lepok. Keby mal celiakiu, tak by musel mat vysoku aj hodnotu IgA.

lotte1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex1983
31. jan 2012

@dibisd ahoj, smiem sa Ta spytat kolko ma Tvoj syncek mesiacov ze mu robili taketo vysetrenie? Ja totizto mam celiakiu a dcerka ma 16.mesiacov a pre klud duse by som chcela aby aj jej spravili testy ci nedajBoze aj ona ma celiakiu... Inak mne bola zistena pred 2 rokmi, to som mala 26r. A nikto v rodine ju nema ☹

dibisd
autor
31. jan 2012

@lotte1 u nas v rodine celiakiu nikto nema, preto mi to neslo do hlavy a dr nam to dnes potvrdila, ze mozeme byt kludni.

dibisd
autor
31. jan 2012

@alex1983 syncek ma 11 mesiacov. na vysetrenie, resp. odber krvi sme dali robit kvoli problemom s travenim (caste prdkanie, tazko sa vedel vykakat, zapchy, caste grganie, neklud...). Podla vsetkeho bude mat "len" intoleranciu laktozy, kedze po nasadeni bezlaktozoveho mlieka sa mu travenie zlepsilo. este to nie je 100%-ne, ale ta celiakia sa prejavuje problemami, ktore u nas nie su.