Ma niekto skúsenosť s rozšírenými komorami v mozgu u dieťatka?

zuzanka741992
15. jún 2019

Ahojte
Mam synčeka ma 5 mesiacov a v 3 mesiacoch sme boli na sone mozgu a malý ma rozsirene komory v mozgu,
Uz to nieje v norme a musime zistiť príčinu prečo
Ci sa nieco upchava alebo nadmerne hromadi.
Ma niektorá z vás s dieťatkom takúto skúsenosť? Ci sa to vášmu dieťatku ustálilo alebo ste absolvovali nejaké operácie s tým spojené
Čakáme na MR kde sa zistí príčina a už podľa toho sa bude postupovať

Ďakujem za každú skúsenosť

Čakáme na Magneticku rezonanciu

horalka1986
15. jún 2019

@zuzanka741992 ahoj. Nam tieto rozsirene komorky zistili este v brusku. V 24tt. Po narodeni absolvovala MR. Chodime pravidelne na neuro. Nema s tym zatial ziadne problemy. Nestresuj sa. Tam su prognozy rozne a neda sa hned povedat ake to bude mat nasledky. Mozu byt zle alebo ziadne.

deti95060810
15. jún 2019

moja dcéra má...zistili to pri narodení...my sme si to v správe ani nevšimli....po čase sme skončili na neurol., kde nám diagn. DMO...

sisa_s
15. jún 2019

No myslim si, ze je nezmysel pytat sa na skusenosti inych matiek, ak neviete este ani pricinu 🙂 mozem vam sem vymenovat 20 pricin zvacsenych komor a 10 roznych terapii a bude vam to k nicomu 🙂 jedna pricina je lahsie odstranitelna a dalsia zase ma zlu prognozu 🙂 takze vyckajte na vysledky MR najskor a nedeste sa teraz

sintra
15. jún 2019

Moj syn mal asymetriu mozgovych komor, je dost mozne ze ako nasledok porodnej traumy. Bol sledovany na neurologii a casom sa tento nalez upravil. Ale je autista.

lea1234567
25. máj 2020

@zuzanka741992 ahoj mozem sa opytat ako ste dopadli

horalka1986
25. máj 2020

@deti95060810 mozem sa spytat ako ste momentalne na tom? U nas sa tiez riesi DMO. Vyzera to ze ju mame, len nas caka este par vysetreni.

zuzanka741992
autor
25. máj 2020

@lea1234567 ahoj
Tak sleduje sa na neurochyrurgii a sono a neurologii každé tri mesiace
Naposledy to mal lepšie
Neurologicky sa vyvíja ako má ťakze asi tie komory nemajú na neho žiadny vplyv ešte máme poslednú kontrolu pred sebou mala byť v máji tetaz sa nám ale nedarí objednať ale už to berú len preventívne našťastie
Využíva sa len pár % mozgu čiže naozaj tých možnosti je veľa

lea1234567
26. máj 2020

@zuzanka741992 dakujem pekne a ako ste zvladli mr ako to prebiehalo ked mal len 5 mesiacov nejest od pol noci a podobne mali ste aj volaku lecbu v podobe tabletiek? A nemas volakde tu prvu spravu zo sona kde vam to zistili zeby som porovnala s nasou lebo ja iz tyzden nespavam dakujem

zuzanka741992
autor
26. máj 2020

@lea1234567 nemám všetko je v karte
Mal mierne rozšírene komory na začiatku
Neskôr sono ukázalo viac tak nás poslali na MR preistotu ak by bol náhodou tlak v mozgu, mysleli si ze mu hrozí hidrocefalus
No MR ukázalo kortikalnu atrofiu menší mozog a oproti nemu su tie komory väčšie
Preto sa sledoval ci to na neho bude mať nejaký vplyv, našťastie nie a vyvyja sa ako ma chodí, je šikovný
Uz naposledy všade ze zdravý chlapec ale ze ešte preistotu ho skontrolujú
Ale prešli sme si stresom strašným
Mohol papať naposledy o 4 ráno myslím ze okolo 9 sme šli na to MR
Uspali ho len mierne do nožičky nebola to úplná narkoza tak MR zvládol super
Asi po 30 min od MR sa prebral a bol úplne ok akoby nič
V ten deň nás aj pustili domov

lea1234567
27. máj 2020

@zuzanka741992 dakujem budem dufat ze bude vsetko ok aj u nas ja som z toho uplne mimo

zuzanka741992
autor
27. máj 2020

@lea1234567 a u vás mate aký prípad?

lea1234567
28. máj 2020

@zuzanka741992 tak ako u vas presne vcera nam povedal ze o dva tyzdne skontroluje sono ale ze to moze byt normalny nalez tak ako u vas a bude sa to kontrolovat zatial magneticku povedal ze neda pokial to nebude rast vam sa to kolko krat zvacsilo od prveho nalezu moj maly ma 6 mesiacov a je sikovny nic mu nieje este by som povedla ze je vzdy napred tak ja len dufam ze to bude zdrave chlapciatko

barborkapechova
14. sep 2022

Dobrý večer prajem prosím vás je tu niekto kto mi poradí moja malá má zväčšene komorky ...strašne sa bojim ľavá strana je na Tom horšie je to už po 10cm či že to je už pre doktoroch vraj nedobre ... Bojíme sa ..som v 22tt ...