Má vaše dieťa zdravotné dôsledky po antibiotikách?

kikina84
2. máj 2013

ahojte maminy dievčatiek..mam 2,5 rocnu dcerku a mala teraz anginu..ako zacala uzivat antibiotika,vsimla som si ze ma dole medzi nozkami zacervenane,az do fialova ,hlavne okolo miesta kde sa cika..vyzera to velmi nepekne..boli sme s tym samozrejme hned u lekarky..a povedala mi ze to moze byt dosledok antibiotik..dala nam aj mast ktora ale vobec nezabera..cele sa mi to nejako nezda..nemate niekto prosim podobnu skusenost po antibiotikach?prosim len skusenosti..nie zbytocne komentare..!!!dakujem

ivuska6
2. máj 2013

Davala si probiotika ak nie tak to moze byt preto aj ja som to mala raz z jednych nedala aom si probiotika a svrby suska vtedy

anjelaa
2. máj 2013

velmi casto sa stava, ze antibiotika sposobia kvasinkovu infekciu na pohlavnych organoch u zien, je to vedlajsi neziaduci ucinok.

xlucia
2. máj 2013

ked ma to co pises, nechci vediet co ma v crevkach za chaos. kup jej infandophilus, alebo nutrolin B a davaj tri krat denne. aby sa jej obnovila v crevach aj tam dole spravna mikroflora. ake ma atb.? kolko dni ich ma brat? netrpi aj nechutenstvom teraz, neboli ju brusko?

luciannka83
2. máj 2013

Určite je to z ATB. Môžeš skúsiť kúpeľ v hypermangane. Dáš pár zrniečok do vaničky tak, aby bola voda jemnučko ružová a v tom malú okúpeš. Hypermangán dezinfikuje, malo by to pomôcť. Môžu to aj také malé detičky ako máš ty. Ak problémy neustúpia bude treba ísť na detskú gyndu. Ale to by som riešila až v najhoršom prípade. A probiotiká jej môžeš nasadiť aj teraz. Pokiaľ ju to aj svrbí, tak jej to môžeš preliať roztokom zo sody bykarbony. Štipka sódy do 2dc pohára, najlepšie prevarená voda. Radšej len vonkajšie. Hoc môžu sa s ňou robiť aj výplachy alebo kúpele ale to u dospelých žien. Ale sa skús spýtať v lekárni, čo ti na to povedia. Hlavne neumývaj mydlom.

chichinka
2. máj 2013

ja odporucam linex baby probiotika, su vyborne 🙂 ale teda aj dalsiu liecbu na to zacervenanie, ale to neviem poradit pri takom malom dievcatku. drzim palce!

lubina
2. máj 2013

my sme mali podobnu skusenost po Augmentine.Dr mi poradila davat probitika Nutrolin a kremovat scervenane miesto. Je to narusenie normalne bakterialnej flory v tele. Antibiotika zabijaju bakterie a tieto sirokospektralne zabijaju v podstate aj tie dobre bakterie v tele, preto treba davat probiotika, aby sa obnovila rovnovaha. Ale nasa mala aj ine vedlajsie ucinky, takze augmentin uz nikdy nedostane.....nastastie

beethoven
4. máj 2013

ahoj, mohol by to byt dosledok antibiotik. Po liecbe antibiotikami sa narusa crevna mikroflora, premnozuju sa kvasinky, vznika mykoza na pohlavnom organe. Okrem odporucenej masti od lekarky by dcerka mala jest probiotika, ci uz v mliecnej podobne, ale poradit sa v lekarni, ci moze aj v tabletkovej. Velmi pomaha tiez cesnak alebo vitamin C. Treba tiez upravit stravu. Nejest sladkosti a mucne jedla, uprednostnit zeleninu, mliecne vyrobky, soju, strukoviny, spenat, zemiaky, vajcia, citrusove plody, ryby. O kvasinkovej infekcii sposobenej uzivanim antibiotik si mozes precitat tu http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...