Majú všetci chlapci koliky?

moon123
4. jún 2015

Ahojte..chcem sa spytat hlavne mamiciek chlapcekov ako je to s tymi kolikami....maju ich vsetci chlapci? Alebo nemusia mat...a hned od narodenia? Ci v nejakom konkretnom tyzdni? Moj maly bude mat v pondelok 3 tyzdne a mam ztoho strach...co pocuvam mojom okoli to mali fakt vsetci chlapci priblizne od mesiaca do tych 3.mesiacov...davam malemu Nutrilon Profuture a mam uz popredu kupene BioGaia aj PrevColi aj feniklovy caj..dufam ze to mojho drobceka obíde :(

gionella
4. jún 2015

Nemaju to vsetci chlapci a mava to aj vela dievcat ...neries problem kym neexistuje este si to privolas....predchzdzat sa tomu enda tak fatk na to nemysli..... ked to ma prist pride a ked vas to ma obist tak vas to obide aj keby ste mali 10 chlapcov ;) ...u nas zacali v 2 mesiacoch a trvali do 5 mesiacov a nepomahalo nic ziadne geliky, ziadne kvapky, rurka, caje nic....inak feniklovy caj to este len zhorsuje....inak vela kamosiek porodila vtedy ked aj ja a vsetky mame chlapcov a probloem sme mali jedine my...takze fakt neboj a nestresuj vopred

natalushka
4. jún 2015

Ahoj..no je to asi individualne..je pravda,ze nas kolika postihla tiez..ale my sme uz v porodnicimali s tym problem..maly bol kojeny,stale na prsniku,vzduchu nahltany..ked sme prisli domov,trosku to bolo lepsie,ked sa uz aj mlieko spustilo,ze netahal"naprazdno"..ale potom bol stale uplakany,vzdy do pol hodiny od kojenia rev,taky nepokoj stale..masaze,teplo a ine kraviny nepomahali..my sme ficali do 3.mesiacov na Espumisane..a potom sme ho bez akychkolvek problemov vysadili..malemu to velmi pomohlo,uplne ine dieta z neho zrazu bolo..inak,ak mozem odporucit..od Saloos detsky olejcek,priamo na brusko na koliky..to bolo asi jedine,co trosku zaberalo..neboj,zvladnete to..je to blbe obdobie..ale mozno sa vas to ani nebude tykat

sardinka333
4. jún 2015

Rada by som ťa upokojila lebo vidím že už dopredu sa bojíš niečoho čo naozaj nemusí byť. Moj syn nemal žiadnu koliku ani nič podobné, cca 3 mesiace bol na MM a potom postupne zavedený Nutrilon a ak bolo MM tak som mu ešte davala MM. Iba jeden jediný raz plakal asi koli brušku inak sme takýto problém NIKDY nemali. Okrem toho si myslím, že kedže nedojčíš (myslím to v dobrom samozrejme, určite nie ako výčitku) tak nemá ho z čoho ,,zduvať,, lebo zloženie UM je konštantné, žiadne ,,hups, čo som zjedla,, a dnes su už aj antikolikové flaše - minimálna šanca že sa nahltá vzduchu ako pri dojčení...takže ,,no stres,,.
Samozrejme nikto tinedá 100% istotu že tvoje dieta to obíde, ale na druhej strane načo sa dopredu obávať? Okrem toho ja som typ čo si tieto veci proste nepripušťa..pokial sa nevyskytnu (samozrejme že tiež sa občas bojím a premýšam čo ak náhodou) ale svojim sposobom sa snažím presvedčiť že nie, mne sa to nestane - je to taký moj obranný mechanizmus, aj ked to znie naivne, ja viem. Inak mam ešte aj dceru a tiež sa žiadna kolika nekonala.....dcera vyrevavala aj bez koliky...na to sa žial kvapky kupiť nedali 🙂 Takže skus sa upokojiť, užívaj si malinkého a nerieš dopredu niečo čo na koniec ani nebude... 🙂

lubka484
4. jún 2015

my máme dievčatko, je plne kojená a môžem teda povedať, že prvé 3 mesiace boli naozaj šialené! Kto nezažil, nepochopí! Nepomáhalo nič, doslova vrieskala, cca 15-20 minút po každom jedení spustila a s kľudom vydržala aj do ďalšieho jedenia. Večery boli také, že už som sa zakaždým chystala ju zbaliť a zaniesť do hniezda záchrany... Polohovanie na bruško, cvičenie, teplé obklady, vrecúško s kôstkami, Espumissan L, Espumissan comfort, Bio Gaia, SabSimplex, fenikel, rasca, proste nič. A reči všetkých, že to musím takto a takto mi dvíhali tlak na maximum! Jediné, po čom prišla trošku úľava bola rekt. rúrka a probiotika Infant Dophilus. No a potom sa zo dňa na deň začalo moje dieťa po dovŕšení 3.mesiaca usmievať a papať bez problémov. A ja som kukala ako vyoraná myš a bála sa, že ochorela... Takže radím len to, čo vyhlásil náš pediater: Vyskúšať môžete kadečo, ale treba len zaťať zuby a vydržať.

siska53
4. jún 2015

Prvy chlapec- dojceny - bez kolik.
Druhe dievca - dojcena - kolikova do skoro 4m. Pomohol jedine cas.
Ja - na UM od 2.m.,kolikova taktiez.. Tiez pomohol len cas..

jankamichelova
4. jún 2015

Určite sa bojíš zbytočne. Ja som mala podobné obavy pred narodením synčeka. Teraz už máme 11 mesiacov a nemal koliku ani jeden jediný raz, je to spokojné dieťa. Poradím ti, najlepšie nepočúvať rečí okolia, zbytočne potom stresujeme.

terezka1947
5. jún 2015

moj starsi syn mal ?asi? koliku mozno dva tyzdne okolo 3mesiacov....druhy ma 4mesiace,ale nebadam nic ...max,ked zjem cerstve pecivo,tak ho pobolieva brusko
sestrenica mala s kolikami pri synovi problem do 1,5roka(vraj)
takze tazko povedat....urcite sa dopredu neboj 😉
to je ako so zubkami,niektorym detom vyjdu vsetky a nikto nevie ako a kedy a niektore deti si kazdy zubok odteplotuju a odplacu

nikenzi
5. jún 2015

Moj prve dva tyzdne dojceny, potom uz len na UM, a nema 🙂

katyt
5. jún 2015

Ja mám dvoch synov, ani jeden koliky nemal, to záleží od dieťaťa a podľa mňa aj od stravy mamičky, aspoň čiastočne. Ja som jedla síce skoro všetko, ale pijem denno denne feniklový čaj, aj teraz pri dcére a zatiaľ ani jedno dieťa nemalo s bruškom problémy.

mircalla
5. jún 2015

@moon123 Moj syn koliky nikdy nemal, ani reflux

snopkulka
5. jún 2015

mám dvoch synov a koliky nemal ani jeden 🙂

lenuskajn
5. jún 2015

Moj prvý mal a to poriadne,druhy vôbec 🙂

malabiba
5. jún 2015

nemajú 🙂

zanin
5. jún 2015

Pri prvom synovi som si myslela ze nebude mat a dostavili sa po 3 mesiaci trvali presne 2 tyzdne a potom to same odislo tak ako prislo. Druhy syn nemal vobec nic a sestra ma tiez chlapceka ma 7 mesiacov a koliky tiez nemal. Je to individualne. Vsetky deticky boli a sestrin teda este stale je kojeny.

kacatko
5. jún 2015

Určite nie, mám troch chlapcov ale iba jeden z nich mal koliky 😉

ivuska6
5. jún 2015

nemaju moj nemal a ani brusko ho nebolievalo vôbec ked bol mimi

maruska.s
5. jún 2015

Nas prvy nemal vobec a druhy aj za neho 🙂 a inak, ten feniklovy caj to iba zhorsoval, som zistila casom...vraj niektorym detom to nesedi.???

martina833
5. jún 2015

moj vobec nemal, bol kojeny do 8. mesiaca

jatulka
5. jún 2015

to je individualne, moje obe deti dojcene a dcera mavala do 3. mesiaca koliky, nepomahalo nic, aj keby som len cistu vodu pila a syn nemal vobec

destra
5. jún 2015

Ja mam dvoch chlapcov,ani jeden nemal.

ajkava
5. jún 2015

Koliky nie sú o chlapcoch.... Dávaj malého čo najviac na bruško, keď si pri ňom. Keď sa bude mrviť, pomasíruje si tak bruško. Tiež je to veľmi dobré na spevnenie chrbátika.

lulabelka
5. jún 2015

Dcérka mala, synček nemal. Odporúčam fľašu Dr.Brown's, ma super antikolikovy systém abmalinky prietok, babo sa nenahlce vzduchu. Držím palce nech to drobca obíde 😊

bonaqa2013
5. jún 2015

Moje deti - nemalo ani jedno. Podľa mamy ani ja. Ale trpel tým môj najstarší brat, a aj jeho dcéra - syn už nie. Žeby to bola nejaká genetická predíspozícia? Možno....

evittam
5. jún 2015

@moon123 Ahoj, aj syn aj dcéra dojčení 10 mesiacov, aj dokrmovaní a príkrmy syn cca od 5,5 mesiaca dcérka od 5.mesiaca. Ani jeden nemal nikdy žiadne koliky. 😉 🙂

berus222
5. jún 2015

nemaju. prvy syn mal, druhy nie. ale mne sa skor zdalo ze to mal z vigantolu. prvemu som ho davala poctivo, druhemu nie. aj kamaratkyn syn to mal z vigantolu.

titkovamiriam
5. jún 2015

ja mam troch synov a nemal ani jeden pili popri kojeniu po lyžičkach odvar z feniklu 😀

sisa_h
5. jún 2015

ja mam syna starsieho a dceru... syn bol ukazkove dieta ani sme nevedeli ze ho mame... zato dcera nam prve 4 mesiace dala zabrat poriadne 🙂

fra
5. jún 2015

moji dvaja synovia nemali ani jeden koliku (nepili žiaden čaj, boli plne dojčení) ... nerozumiem, načo sa zbytočne bojíš dopredu 🙂

tiumen
5. jún 2015

Ano môj malý nemal absolútne žiadne koliky a to som jedla skoro všetko -narodil sa týždeň pred Vianocami takže šalát a všetko zdravé sviatočné 😀 ja som dávala malému preventívne espumisan L a pupíka na brucho..

jasminet
5. jún 2015

nie, moj nemal...