Malá má výtok. Neviete z čoho to može byť?

majula009
22. nov 2008

Čaute kočky,
mám taký problém. Stalo sa to už 3tí krát za posledný mesiac a pol, ked som prebalovala malú- má 4 mesiace tak som si všimla na šuške výtok taký hlienovito šedo zelenkavý, aj na plienke to bolo. Utrela som jej to, umyla v umývadle a odvtedy nič..prešlo pár týždnov a zase... a dnes po nejakých troch týždnoch zase...len tak malinko...neviete čo to može znamenať? Alebo z čoho to má?
Žeby z plienky? Nejaká alergia alebo čo? K doktorke idem až v decembri, chcela som tam isť lenže ono ked je to vždy prejde tak vlastne nemam čo doktorke ukázať.
Inak malú kupem každy večer, umývam ju mydlom z BIODERMY z lekárne...predtym som ju umývala so Sebamedom, už aj vtedy to mala, takže asi to z mydla nebude...
Poraďte.Ďakujem.

audreyd
22. nov 2008

no mydlom by som ju asi neumývala... mydlo dosť vysušuje a ničí prirodzenú mikroflóru na genitáliách. radšej len čistou vodou. ani plienka nerobí dobre - zaparuje a nevetrá (teda aj používaš jednorazovky). môže sa jej tam množiť mikóza. šla by som asi k dr., spraví výter a nasadí krém, ak bude treba. ten výtok z niečoho mať musí a možno ju to aj svrbí 😒 ak to nič nebude, aspoň budeš pokojnejšia 🙂

annag
22. nov 2008

majula, určite k lekárovi ´, môže to byť zápal vnútorných rodidiel, infekcia. Malé dievčatká môžu mať rovnaké problémy ako dospelé ženy a je dôležité to minimálne v záujme ich budúcej plodnosti nezanedbať

danuskam
23. nov 2008

určite k dr.
mohla sa jej tam preniesť napr.infekcia keď kakala..(v tom majú zase chlapi výhodu,že im nič také nehrozí...)

bambusko
23. nov 2008

majula, presne ako pise audrey, umyvat len cistou vodou a urcite ist k dr.

caruzo19
23. nov 2008

majula,mali sme to iste,len tak par krat som to nasla,poslali nas na detsku gynekologiu a spravili jej kultivaciu a mala tam crevne bakterie,zanieslo sa z plienky,ale len na ++,takze doktorka povedala nech sledujeme a kym sa nezhorsi,nebudeme dalej riesit take male dievcatko nejakymi cipkami vaginalnymi,nasa bola vtedy priblizne v rovnakom veku.mydlom ju urcite neumyvaj,ja mam glycerinovy gel na to a upustila som od vseliakych detskych kremikov na ritku a mazem len cistou bielou vazelinou a preslo to same,len okamzite ako sa vykaka,treba dat prec a poriadne poumyvat,ale to robi kazda mamina,len si na to davam este vacsi pozor teraz.

caruzo19
23. nov 2008

este keby ta niekam posialali,chod na kramare,je tam skvela doktorka,len jej neklop,neznasa to 😀

bershka
23. nov 2008

majula: ako tvrdia kočky. navštíviť detského gynekológa. určite to neni nič vážne, možno keď sa pokakala, tak jej niečo behlo dovnútra a možno chytila niečo

bambusko
23. nov 2008

majula, ešte jedna vec ma napadla, nepouzivaj na cistenie pri prebalovani vlhcene obrusky. moze to tiez drazdit

majula009
autor
23. nov 2008

No caute, tak dakujem za rady, vyberiem sa s nou k doktorke nech ma radsej posle k detskej gynekologicke..chuda male...
Ako pise annag nech nema v buducnosti problemy...
Ako tak teraz rozmyslam moze to mat naozaj z tej stolice..Ja ju vzdy prebalujem ked sa pokaka HNED, aj jej umyjem ritku v umyvadle hned ale raz sa stalo ze sa tak pokakala ze to mala hadam za usami, a je mozne ze sa jej tam nieco dostalo...no uvidime... Dam Vám hned vediet ked sa dozviem nieco nove....
Zatial dakujem...Pa

caruzo19
24. nov 2008

vlhcene obrusky a to mydlo vadia hlavne ked je kvasinkova infekcia,tento zeleny vytok poukazuje skor na bakterie.ja som mydlo vyrdila,ale vlhcene obrusky sme pouzivali dalej