Mali ste takúto alergickú reakciu?

sisiska
5. mar 2013

mamicky, mali vasi drobci niekedy takuto alergicku reakciu? ide mi o to, ci naozaj presne takuto...teda zliatu do cervenych nevystupenych flakov na tele...lebo vacsinou som tu nasla, ze maju vase deticky iba zihlavku...teda vystupene pupence....ale taketo ploche nevystupene cervene flaky som nikde nenasla....

ludka140281
21. máj 2013

@sisiska boli to take fliačiky,,ak som ich skušala hmatom,nič som necítila,,a nedostali sme od lekarky nič,,mali sme len sledovat,či pri nejakej strave sa to nezhoršuje,,,zmyzlo to same asi do 5dní,,teda boli to len škvrny,nie vyrážky ani pluzgieriky

tanina1505
29. máj 2013

ahojte 🙂 nasla som tuto temu a ,,zaujala,, ma fotka fliacikov - dcerka mala presne toto iste po dobrati antib - ospamox - po dobrati poslednej -ale nebolo to ani 24 hod po...sa zacala vysypavat - sli sme k dr, ta povedala aby sme ju sledovali, ze to mozu byt kiahne...tak sme sledovali do vecera, az sme isli na pohotovost, lebo sa jej to zacalo rozlievat po celom tele...pichli nam kortikoidnu inj do obidvoch noh...a trochu to ustupilo....rano.....este horsie..hospitalizacia v nemocnici....boli sme tam sice len 2 dni, ale davali jej infuzie alieky - nieco ako kortikoidy.....flaky rychlo zmizli..ale teraz chodime po testoch ci nie je alergicka na penicilin, lebo už raz sa nam takto vyhodila a tiez po penicilinvej rade antibiotik....

9mirec9
29. aug 2013

zdravim poculi ste uz niekedy o 7 infekcnej chorobe.nas maly sa nam obsipal od hlavy az k patam a detska lekarka nam povedala ze je to vraj siedma infekcna choroba.tak neviem

ujo2013
4. nov 2013

99% to sposobuju crevne parazity, ma to najpestrejsie prejavy, vyzerat to moze ako stipance dokaze sa to v priebehu par desiatok minut zmenit, cestova a posuvat po tele, moze to svrbiet, ak je dieta skolkar je to skoro iste, vacsinou na to okamzite zaberie nejake lahke histaminikum, tym sa ale nic nvylieci, doporucujem navstivit kozneho obvodaka, ak vas to chyti na vikend okamzite odobrat 3x vzorku stolice a odovzdat doktorovi pre presnu identifikaciu parazita a neraz aj viacerych.

lucianka01
29. jún 2014

@sisiska júúj, my sme s týmto boli v nemocnici 10 dní a nezistili z čoho to mal. Po 2r sa mu to vrátilo, na alergologii nám bolo povedané, že to má príznaky na angínu. Aj to tak bolo, práve vtedy nám zostal chorý a hned nás na to upozornil doktor, že aby sme sa nezlakli, že sa mu možu vytvárat červené flaky. Ked sme boli vtedy v nemocnici,malý nemal doliečený kašel a k tomu sa pridružil rotavírus, tak sme vydedukovali, že to bolo z toho. 😉

silvia_nemethova
10. máj 2015

@ludka140281 Dobry vecer, po dlhom googleni sa mi podarilo najst presne take flaky, ako ma moje trojrocne dievcatko. Vidim, ze je to rok 2013. Mohla by som vas poprosit, na co ste odvtedy prisli, co to bolo a akekolvek info o tom, nech viem, coho sa asi chytit? Velmi pekne dakujem, Silvia

ludka140281
11. máj 2015

@silvia_nemethova nijako sa to neriešilo,prešlo to asi po tyždni,len sme mali dietku a nechodili sme von,,,doteraz nevieme čo a prečo to bolo,ale vraj nejaka vyroza,niekedy telo takto reaguje..podavala som po štvrtinke dythiaden a nič viac :(

silvia_nemethova
11. máj 2015

@ludka140281 Velmi pekne dakujem, uz 6 tyzdnov sa takto sype moja mala, raz via, raz menej a mizne to do takych malinkych bodiek. Dnes ideme na alergologiu. Este raz dakujem!

ludka140281
11. máj 2015

@silvia_nemethova držím prsty... 😉

katkastupicka
11. dec 2015

@silvia_nemethova dobrý deň, chcem sa spýtať, ako ste vtedy dopadli, čo vám zistili. našej alej to začalo výsypom na jednom boku chrbta, no postupuje to po celom tele. absolvujeme teraz kopec vyšetrení, kožné, alergologické, infektologické zatiaľ máme len potvrdenú hemofila a moraxelu v nose. na ostatné výsledky čakáme. zajtra to budú dva týždne, čo sa malá vysypala

silvia_nemethova
11. dec 2015

Dobry vecer, viete co, nam nezistili nikdy nic. Anilen to, co vam. Mala je odvtedy na liekoch a sem tam sa takto vysype. Povedali mi, ze je mozne pocitat s autoimunitnym ochorenim do buducna, co si momentalne vobec nepripustam...:( Drzim vam velmi palce, keby ste mali cokolvek nove, budem rada, ked napisete. Silvia

mirkapsnupydog
11. dec 2015

Áno na lieky, červené jednoliate fľaky

lindda
20. sep 2016

U nás to bol streptokok zistili to až po 3 mesiacoch z krvi na antidnazu

gergeja
16. okt 2017

@katkastupicka Dobrý deň, viem, že Váš príspevok je staršieho dáta, ale chcem sa spýtať, ako ste nakoniec dopadli? Lebo náš syn má veľmi podobné vyrážky, má to cca už vyše 2 týždňov a jediné, čo nám doktorka dáva, sú fenistilové kvapky a rôzne mastičky, ale nič zatiaľ nezaberá. Ďakujem

silvia_nemethova
16. okt 2017

Dobry den, ako som pisala tri prispevky nad vami, nikdy nic nezistili. Uzavreli to ako parainfekcnu zihlavku. Ze ked je v tele virus, alebo infekcia, sposobi tuto reakciu. Sem tam sa mierne vysype, ale uz to nastastie nie je take strasne. Dufam, ze ako prislo, caom sa vytrati. Drzim palce!

mon0404
Autor odpoveď zmazal
Zobraz