Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

eva1979
5. apr 2011

ahoj @irsina83 , ja idem s malou na operáciu teraz v apríli (spodná pera), tiež ju bude robiť Babala. chcela by som sa opýtať, pred operáciou si mala možnosť rozprávať sa s doktorom, alebo až po operácii? To si ma teda nepotešila s tým personálom... 😠

irsina83
5. apr 2011

@eva1979 za nami prisiel aj pred operaciou ale zalezi to na tom kolko ma operacii a pod. ale neboj sa on je strasne zlaty a ochotny, jemu mozes verit. ked budes s malou v predoperacnej miestnosti tak sa porozpravaj aj anesteziologom keby nahodou Babala nemohol,,, lebo to rano pred operaciou som ho nestihla lebo sme sli hned o 7.00 ako prvy a anesteziolog bol strasne zlaty...neboj sa, zvladnete to... vy budete na oddeleni dievcat, tam neviem aky je personal ale oddelenie kojenci je hrozne... a po operaci ti pride povedat co sa robilo a ako to prebehlo 😉

eva1979
5. apr 2011

@irsina83 no, mala som z neho dobrý pocit, keď sme boli u neho. len ja trúba som sa ho poriadne nič nepovypytovala, lebo ma tou operáciou zaskočil. Lebo 4 roky hovorili všetci, že čakať, čakať a nakoniec bum... a operácia. taká som zostala ako nemá 😠 (a to som dosť výrečna)
už nech je to za nami, od septembra čakáme, mali sme ísť v novembri a odvtedy malú stále len preobjednávam, čo vždy zostane chorá ☹
ďakujem za odpoveď.

irsina83
5. apr 2011

@eva1979 aj my sme boli operovany na treti pokus...tak drzim palce a neboj sa, jemu mozes verit 😉 tak urcite to musel byt sok a ked prides na oddelenie tak si povies ze opercia hemangiomu je nic oproti tomu co maju ostatne deticky...fakt nrboj sa, dobre je ze je to povrchova operacia...ono je to tak ze pre kazdu matku je to velmi stresujuce aj ked ide o maly zakrok ale neboj sa, zvladnete to 😉 a dokonca ani ja som sa zabudla opytat na kopec veci co mi vobec nenapadli ked sme sa zhovarali...ale nevadi...dobre sme to zvladli... 😉

eva1979
5. apr 2011

@irsina83 tak super, že to máte za sebou 🙂 u nás je to trošku horšie, malá ho má na spodnej pere, ona má vlastne peru zvnútra aj zvonku akokeby obrastenú tým hemang. nebude to len jedna, ale viac operácií. preto všetci čakali až doteraz , ale ona je silná, zvládne to malinké moje 🙂

mathyasko
5. apr 2011

Moj maly ho ma na hlavicke. Najskor nam rapidne rastol, ale teraz sa zacal vstrebavat. Sme z toho strasne stastny. Mal uz rozmery 2 krat 3 cm, cize som sa zacinala bat. Ma to na hlavicke a uz sa nam patr krat tesne vedla toho buchol, takze samy strach:( Nastastie sa uz vstrebava a teraz uz len dat pozor aby sa neudrel🙂)

janmar
7. apr 2011

@miri3 Ahoj Miri, dakujem za odpoved. Potesilo ma, ze ta podkozna zlozka moze aj zmiznut. Tiez by bolo najlepsie keby sme sa operacii vyhli, uvidime co bude za par mesiacov. Dakujem este raz a prajem nech Vam to laser uplne "vyzmizikuje" z pokozky 🙂

anickaf
12. apr 2011

@irsina83 ďakujem za odpoveď ani som si nemyslela, že sa tam dostanem skor ako som plánovala, ale dcera (6r.) mala úraz a bum ho a boli sme v nemocnici ja teda nie ale manžel musel. Teraz oddelenie malujú a všetky deti sú iba v jednej polovičke a vyzerá to tam ako na bojisku, detúrence spia aj na chodbách. My sme mali "šťastie" že sme prišli skor a tak bola Emmka na izbe a manžel dostal kreslo, lebo rodičia tam spali s detmi na posteliach, alebo na tvrdej stoličke a to sa ťažko povie že to tam tri dni vydržíš, manžel bol dolámaný jak rebrík.

anickaf
12. apr 2011

@mathyasko možem sa spýtať ako si zistila, že sa vstrebáva. A ako dlho sa bude, až sa úplne stratí, lebo mne Bábala povedal, že taký veľký sa nevstrebá. Ď

bobocka
12. apr 2011

baby aj my mame hemangiom na chrbatiku, ale s malym nerastie.teraz to ma velke asi 0,5x0,5cm a vstrebava sa to.takze nie kazdy hemangiom treba aj operativne riesit.mali sme fakt stastie v tomto.ono to vstrebavanie vyzera tak,ze najprv to mal maly jasne cervene a vypukle a ako zacal rast,tak sa to zarovnalo s kozou a nebolo to uz na dotyk citit.a teraz to zacalo blednut.doktorka povedala,ze je to mravorove blednutie.proste sa tam porobili svetlejsie fliaciky v tom a stale to svetlie.pomalinky,no svetlie.teraz to napr vobec nie je hutne.uz to nedrzi ten tvar aky to na zaciatku malo,lebo po okrajoch to je uz niekde uplne vyblednute.velmi ma mrzi,ze niektore deticky koli tomu operacia caka 😢 urcite to nie je lahke pre ne ani pre ich maminky,drzim vam palce kocky a aj vasom drobcom 🙂 nech ste chytro fit 🙂

mathyasko
13. apr 2011

@anickaf Ahoj, nám sa zacal vstrebavat a prisla som na to tak, ze mu zacal akoby praskat stredom. Zacali sa tam pomaly vytvárat biele bodky a malicke biele miesta. A kazdym dnom to ustupuje. Aspon mam taky pocit a vsetci mi to hovoria. Teraz ma len lekarka upozornuje, aby si to maly neudrel, lebo potom by s velmi spomalil proces ustupovania. Maly to ma teraz sice na velkost take iste, ale mizne to od stredu🙂 Pekny dnik

irsina83
20. apr 2011

V piatok ideme na kliniku do brna kvoly hemangiomom pecene. ma z vas niekto skusenost??? dakujem za info a rady...

lukmaj
6. máj 2011

@eva1979 Ahoj boli ste nakoniec uz na tej operacii? Moja mala ma ist na operaciu hem.tiez v juni a ja mam uz teraz stesy..je este malicka...ma 9m a tak dufam, ze to vsetko zvladneme.
Ak ste uz boli, pls. mozes mi napisat ako to prebiehalo? Aky je tam personal? A ako dlho ste boli po operacii v nemocnici? Predpokladam, ze vas tiez operovala Mudr. Babala.
Dakujem krasne, Marianna

lukmaj
6. máj 2011

@irsina83
Ahoj, tvoja malicka je krasne dievcatko...vobec nic jej uz nevidno.
My mame ist tiez na operaciu hm..moja malicka ho ma dost velky pod ruckou a operacia ma byt v juni...to bude mat 10m...a tiez ju bude operovat Mudr. Babala....uz teraz mam stresy...
pls. mozes mi napisat, ci bola mala napojena na infuzie na rucke? ci na hlavke? Kolko mamiciek je na izbe v nemocnici? Je tam moznost aj nadstandartu a byt sama na izbe?
Dakujem krasne.
M

irsina83
6. máj 2011

@lukmaj dakujeme a vobec sa nemusis bat, Mudr. Babala je vyborny odbornik... ja som poprosila nech jej daju infuziu do nozky aby si ju nedocahovala ...ale mala ju len nejake 4 hodiny az do kym nezacala pit a papat... bola som sama na izbe ale klasickej lebo nadstandart sa nam neusiel...ked chces nadstandart tak uz tam teraz volaj nech ti ho objdnaju lebo sa tam caka aj 2 mesiace na tu izbu ( co v nasom pripade som cakat nechcela)....drzim palce a neboj dobre to dopadne 😉

lukmaj
9. máj 2011

@irsina83
Dakujem krasne za info. Pls. co vsetko si si pre malu do nemcky brala? Kolko mala mesiacov, ked ju operovali?
Ako dlho si ju pred a po operaciou nemohla kojit?
Ako dlho ste v sumare v nemocnici boli? Dakujem krasne za info.
Krasny den. M

irsina83
9. máj 2011

@lukmaj zober vsetko co mala potrebuje. eluska mala 11mesiacov ked jej to robili a budes tam tri dni 😉 co sa tyka papania tak ti vsetko povedia. mne sa zda ze materske mlieko som jej davala naposledy o 1.00 a posledny cajik o 3.00 a potom az 4 hodiny po operacii mohla papat ale pit o hod. skor. kolko ma tvoja malicka??? hlavne si prines jedlo pre seba na tie 3 dni a zober si aj ohrievacku flias. niet za co 😉

lukmaj
18. máj 2011

@irsina83
Dakujem krasne za info. Moja malicka bude mat v case operacie 10m.
tvoja mala bola operovana hned skoro rano? kolko hodin pred operaciou nemohla papat cca 4-5 hodin? nebola hladna? ty ako mamicka si teda nedostala vobec nic z nemocky? deticky mali stravu, alebo si vsetko priniesla z domu?
Dakujem krasne za infosky...prajem krasny den.M

irsina83
18. máj 2011

@lukmaj vsak s tym papanim som ti pisala 😉 a na predoperacne sme isli o 7.00 a o pol deviatrej som uz mala malu na izbe...cela operacie trvala cca hodinku...stravu - prikrm, ak davas umele mlieko tak vsetko ti daju v nemocnici pre malu, ja som pre istotu zobrala malej hippkove maskove a aj ovocne vyzivky lebo som si nebola ista ci bude to bude papat. no a pre seba si budes musiet zobrat lebo ty si ako doprovod k dietatu 😉

lukmaj
19. máj 2011

@irsina83
jasne, precitala som si to naraz..prepac. dakujem krasne za vsetky info. ja stale kojim a mala mi strasne zle papa prikrmy...tak si doniesiem asi svoje aj pre nu. Nech to uz je za nami...dost sa toho obavam..mala je strasne zly spac a bojim sa ze mi tam 3 dni vlastne len preplace...no budeme to musiet zvladnut. Dakujem este raz a prajem krasny den s malickou 🙂

irsina83
19. máj 2011

@lukmaj drzim vam palce velmi 😉 neboj zvladnete to na vybornu 😉 vsak uvidis ako to bude zo spankom, hadam dobre, ku podivu mala mi tam velmi dobre spala 😉 kazdu jednu vizitu prespala 😀

fliacik0103
23. máj 2011

Ahojte, chcela by som Vam poradit jedneho odbornika na hemngiomy v Budapesti, je to sukromna klinika Kelen korhaz, Mudr. Tasnadi Geza. http://www.kelen.hu/menu3-labamb.html. Dcerka ma maly hmg na chrbatiku a tzv. ohen na pravej strane tvaricky, boli sme unho na konzultacii. Hmg na chrbatiku ma asi 0,6x0,6cm. Mudr. Tasnadi jej ho schladil, nie som si ista ako sa to vola (zeby nieco ako kryoterapia??), trvalo to tri sekundy, zevraj by uz nemal rast a postupne by sa mal zacat vstrebavat. Nasla som nanho mnoho odporucani na nete, tak posuvam dalej,mozno niekomu pomoze...Zaroven sa chcem opytat na skusenosti s Mudr Remlovou v Olomouci, mame u nej termin kvoli ohnu na tvaricke, ktory by sa mal odstranovat laserom, tak budem rada, ak sa najde niekto, kto by mi napisal, ake ma s nou skusenosti....

monika2101
3. jún 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať či môžem ísť s dcérkou na kúpaliská sa kúpať kedže má hemangiom na ľavom stehienku.Chodili sme na laserovú terapiu, sa jej to zmenšilo, nieje to až také vypuklé a vybledlo to 🙂 chcem vedieť či jej nemôže uškodiť tá chlórová voda v bazénoch a či jej to nemám niečim prelepiť? Ďakujem Monika

laura101
5. jún 2011

@miri3 Prosím Ťa, akú mastičku ste dostali? Ja som vydupala vo februári injekciu Diprophosu a konečne zázrak! Hemangióm pod kožou viditeľne mizol. Po druhej injekcii úplná paráda, už máme len na koži. Ďalšiu nám už pichnúť necheli, ale budem na nej trvať, nech sa pohne aj ten fľak na koži. Na Inderale sme stále.

laura101
5. jún 2011

@monika2101 Chlórová voda neviem, ale my máme zakázané slnko. Aby na koži miesto hemangiómu nezostal pigmentový fľak. Mažeme UV50 a nosíme šiltovky aj pod mrakom 😀

miri3
5. jún 2011

@laura101 no nam to namiesali na kramaroch z kvapiek timolol. a vy ku komu chodíte?

laura101
5. jún 2011

@miri3 waw! Dačo som vygooglila 🙂 No super, ďaľšia možnosť, dobre vedieť. Zatiaľ som na Kramároch o nikom nepočula, čo by dostal lokálne Timolol. Aj badať nejaký účinok? Pozrela som fotky, vídavali sme sa na očnom. Malého si pamätám. Chodíme na očné aj onko. Na najbližšej kontrole sa popýtam aj ja na tú mastičku, ďakujem za info.

miri3
6. jún 2011

Nam to dala namiešať naša doktorka na očnom, malemu to po vysadení inderalu trošku stmavlo ale nič viac to nerobilo tak nam dala tu mastičku a teraz to ma pekné bledé, natierame to rano a večer, my chodíme na kontroly už len raz za čas, tak Vám držíme päste 🙂

anickaf
7. jún 2011

AHojte maminky už máme za sebou operáciu hemang. 🙂 dopadla super akurát Martin má asi 5cm jazvu. Zvonka mal hem priemer 2,5x2,5, ale pod kožou bol roztiahnutý. Teraz už len počkať až vytiahnu stehy a bude frajer 😎 . Držíme všetkým palce.

mata92
7. jún 2011

O týždeň sa chystám na konzultáciu pánovi doktorovi Brozmanovi🙂 Operoval hemangiom už niekomu od Vás alebo vašim detičkám ??? 🙂) Dúfam, že všetko dopadne dobre🙂