Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

ddelfinn
27. mar 2016

@mircalla nasej kontrolovali na koznom ci to nema aj inde nastastie nemala. mne povedali ze sa to moze moze stat ze to bude mat na viacerych miestach. neboj sa neni to nic strasne, hlavne pozitivne myslenie, ja viem ze sa to lahko hovori tiez som si tym presla a trvalo kym som zacala pozitivne mysliet

mircalla
11. máj 2016

Ahojte mamicky - zatial sme boli na sono brucha a ocnom - vsetko v poriadku. Zajtra nas caka neurologia na kramaroch, vie mi niekto prosim povedat, co konkretne sa tam vysetruje?

ddelfinn
11. máj 2016

@mircalla budu robit sono hlavicky, a nam rovno urobila neurologicka aj komplet vysetrenie, pomerals ju skusala reflexy atd nic strasne, pre nasu bolo najhorsie ocne

mazecek
22. jún 2016

Ahojte baby ..ja som zufala.. nam sa vytvoril hemangiom az po narodeni asi taky 5den sa jej zacal tvorit pri usku..teraz mame 2 mesiace a on stale rastie a rastie. Pred 3 tyzdnami sme boli u koznej premerala si to je to vo velkosti 2,5 x 1,5 cm...z vonku a vnutro mame 38 x 33 mm , a hrubka 18 mm ..som z toho nestastna lebo este 1.6. 2016 to nemala take velke...len to vnutro zacalo rast...a neviem si to predstavi ako pisu tu niektore baby ze to rastie do pol roka..neviem si moju malu ani predstavit uz teraz ma to skarede :( akoby jej rasto tretie licko na boku :(

nika_13
22. jún 2016

@mazecek Ahoj, neboj vsetko bude dobre, postupne si pozistujete možnosti liečby a vsetko bude dobré. Podla opisu máte asi iný typ ako my, my máme ten ktorému sa hovorí "malina", bordový na povrchu kože.Mame ho velký 4x4 cm a do výšky pred liečbou mal 1cm. Od 5 mesiaca berieme lieky a je to ovela ovela lepsie.

mazecek
23. jún 2016

nika_13 dakujem, ved som zvedava co mi povie na koznom ...na tyzden tam ideme. No ona to ma tiez na povrchu koze bordovy flak a zaroven aj vo vnutri rastie...

nika_13
23. jún 2016

@mazecek ked to rýchlo rastie tak sa nedaj odbiť tým, že to časom zmizne....to áno,ale do roka to može narást este viac. My sme na kožné s tým ani nechodili, rovno na onko hematologiu kde s tým maju skusenosti.

mazecek
23. jún 2016

nika_13 ja zvedava..lebo na 2mesacnu by som povedala ze je to dost velke...a narastlo to behom 20 dni neurekom :(

ddelfinn
23. jún 2016

@mazecek neviem odkial si ale urcite na onkologiu a nech nasadia liecbu, odporucam dr. Sejnovu v BA, po prvej navsteve som sice na nu nemala dobry nazor ale zistila som ze len nemala svoj den, je vyborna odbornicka. nasa mala ma sice iny typ a uz sa nam aj straca a to mame pol roka. a tiez sa objavil 5 dni od narodenia. hlavu hore bude to dobre, ja viem ze je to tazke a kazdy to hovoril aj mne a som si myslela svoje ale teraz to uz vravim aj ja 🙂 drzim palce

nika_13
23. jún 2016

@mazecek niektorým sa dobre darí tak rastu🙂, my sme z KE.....ale naozaj neboj sa, a nestresuj sa (aj ked viem čo prežívaš, nie je to rodičom jedno), dnes už existuje liečba - bezpečná ! takže len čím skor zacnite a sama uvidíš už po mesiaci zmenu 🙂, držím palce.

mazecek
24. jún 2016

nika_13 a ddelfinn dakujem Vam za podporu ja som zo Spisskej novej vsi. Ved uvidim co povie kozna na to ked to videla pred mesiacom a teraz...lebo ze ked to bude rapidne rast pojdeme do PO na detske.

nika_13
24. jún 2016

@mazecek Skus sa pýtat rovno do KE na onko hematologiu primárka Oravkinová, poznám mamičku ktorá tu chodila z Rožnavy. Nechodí sa casto, to by ste aj zo SNV zvládli ;), držím palce a prajem vsetko dobré.

mazecek
27. jún 2016

nika_13 a ddelfinn takze kozna ked to zbadala nevahala a hned nam povedala ze nas vypise do PO a mame sa spojit s primarkou detskej kliniky...takze sme objednany na 19.7. na konzultaciu takze uvidime ako dopadneme.

nika_13
27. jún 2016

@mazecek Tak aspon sa to pohlo, dufam ,že ta nebudu oni zas niekam posielat , lebo sa vam to zbytočne predlžuje ;). Držím velmi palce.

ddelfinn
28. jún 2016

@mazecek drzim palce, tieto cakacie doby su priserne, si pamatam kolko sme sa my nacakali na vsetky terminy.

olinko66
29. jún 2016

Ahojte mamičky ja sa s vami chcem tiež poradiť môj drobček má tiež hemangiom na ľavej ruke takmer celej na lopatke pod pazuchou a na ľavom prsníku je e dosť veľký má ho od narodenia je plochy nerastie ani sa nijako nemení naša dr nám vravela že je neškodný a že časom zmizne tak som bola pokojná a neriešili sme to moja mamka sa však rozprávala s dr galoovou a tá nás zjazdila či sme normálny že to neriešime že sa to môže zvrhnúť atď no kvalitné má vystrašila teraz v piatok sme k nej objednaný som strašne vystrašená bojím sa toho čo mi povie máte s tým takéto skúsenosti ?? Stalo sa vám žeby sa hemangiom niejako zmenil ?? Poprípade máte skúsenosti a touto pani doktorkou ?? Ďakujem za odpoveď

nika_13
29. jún 2016

@olinko66 Ahoj, myslíš doktorku z KE z onkohematologie? Ak áno tak ona je milá s nou sa dá rozprávat, narozdiel od MUDr Deáka :(. Neboj, hlavne sa zbytocne netráp a nestresuj, ona ti poradí. vy máte iný typ ako my, nám rástol a bol vypuklý, berieme BB - propranolol a už nám splasol a verím že aj uplne zbledne 🙂.

olinko66
29. jún 2016

@nika_13 áno ju myslím ja v to tiež dúfam ale vystrašila má pretože mamina jej povedala o aký typ ide a aj tak reagovala že to musíme okamžite riešiť no uvidím čo mi povie ale bojím sa

nika_13
29. jún 2016

@olinko66 Neboj, vysetria vás, poslu na USG, kardio a nasadia možno liečbu aku mame my. bude dobre 🙂

mrkvicka36
29. jún 2016

My sme mali hemangion na nose, ktory sa zväčšoval do roka,bol tmavočervený, teraz máme 9 rokov a je bledý a sme radi,že sme nedali na rady chirurgov,ktorí tvrdili rezať, rezať.

ddelfinn
30. jún 2016

@olinko66 my mameten tip co vy, len nasa mala to ma na dlani a chrbte ruky, chodime na onkohematologiu, chceli nam sat BB ale odmietli sme, a hemangiom pomaly bledne, mala ma 7 mesiacov. nenechaj sa vystrasit a vystresovat 🙂

olinko66
30. jún 2016

Dakujem vám veľmi pekne dosť ste ma upokojili zajtra sa máme stretnúť s pani doktorkou tak uvidíme čo nám povie 😊 potom dám vedieť ☺

mazecek
18. júl 2016

Ahojte baby mi ideme zajtra do toho PO na konzultaciu tak som zvedava...a aby ste mali predstavu ako to vyzera tak posielam foto...mala ma 2,5 mesiaca a je to uz take velke...mam pocit ze za chvilu ne bude pocut lebo jej to zakryva dierku v usku.

nika_13
18. júl 2016

Ahoj, držím vam velmi palce....ak stojís o moj názor, tak ja by som určite už ani chvilku necakala a začala brat propranolol.Cím je babo menšie tým lepsie a rýchlejsie sú výsledky. No a potom by som zvažovala operáciu u Dr.Babalu v BA, pretože aspon podla foto, to máte asi aj vo vnutri nie len nad kožou. Viem, že jedna mamička tu dávala aj foto aj komentár svojej dcérky, ktorej tiež za uskom vyberali taký hem,ktorý bol pod kožou a su v poriadku 🙂. Ale najprv, kedže na operáciu je este malinká, pýtaj si určite medikamentóznu liečbu . Neboj sa, malinká to vsetko zvládne a bude OK ! držím vám velmi palce 🙂

mazecek
19. júl 2016

Tak hned si nas nechali v PO ze ma to velke...a ze na co sme cakali a ja ved vsade sa objednava...a doktorka primarka z PO dermatologie hovori ved vsetci maju na mna cislo...tak nakoniec to bola chyba nasej koznej ze nevolala...ze sa to malo hned liecit.Tak od dnes vecer zahajujeme liecbu ...som zvedava ako to zvladneme.

nika_13
19. júl 2016

@mazecek Vyborne ! 🙂 Super že nečakali, neboj sa určite to zvládnete, nemáš sa čoho bát, my ho užívame už 8mesiacov. Držím vám velmi palce.

ddelfinn
19. júl 2016

super, drzim palce, neboj urcite to zvladnete 🙂

mazecek
22. júl 2016

Ahojte baby...sme stale v PO a vsetci doktori su vypleskany z toho hemangiomu akoby to prvy krat videli...ze je to velmi nebezpecne ale len skrz toho ze sa jej tam robia chrasticky samovolne...takze nas este caka neuro a ocne...normalne nervy...chudatko moje.

mazecek
22. júl 2016

@nika_13 a ake beriete

nikky81
22. júl 2016

@nika_13 ahoj, moja dcerka bola operovana Mudr. Babalom, mala hemangiom pod kozou a za pravym uskom, uz je to odvtedy rok aj pol.
@mazecek tvojej malickej to naozaj velmi rychlo narastlo. Moja to mala pod kozou, nie takto von. Uvidis co ti povedia v nemocnici, ale ja by som tiez skusila este názor Mudr. Babalu, kludne mu staci poslat mail, fotky a nejake zakladne info. Mozno usúdi, ze to nebude mozne operovat, ale mozno navrhne nejake riesenie.