Malo aj vaše dieťa infekčnú mononukleózu?

mirkaolle
27. mar 2014

6 ročný a vraj infekčná mononukleoza ... máte s tým niekto skúsenosť?
čo varíte .. .čo robíte .. aká liečba .... Ďakujem

ivetlo
27. mar 2014

Ahoj. Ja som ju prekonala ked som mala 18rokov. Je to napadnutý imunitný systém. V poslednom štádiu odchádza pecienka. Ja som dostala antibiotiká a potom ešte na podporu imunity a potom dom brala také špeciálne tabletky čo sa brali len 4 v mesiaci. Treba sa u lekára poriadne informovať. Už to bude mať stále v tele a nebude môcť darovať krv.

evkakocka
27. mar 2014

To predtým by som nečítala alebo úplne ignorovala. Je to vírusové ochorenie, asi vieš ako sa prejavuje. Môj 2,5 ročný syn mal opuchnuté mandle a horúčky. Bral len lieky na znižovanie horúčky, sirup na podporu imunty, probiotiká, veľa oddychoval a spal, treba vynachať čokoládu a mastné jedlá (šetriť pečeň). Treba ubrať trochu z pohybu a dávať pozor, aby si nebuchol bruško, nakoľko je zväčšená pečeň a slezina. Vznikne celoživotná imunita na toto ochorenie. My sme mali pečeňové testy dobré, antibiotiká sme hneď vysadili, nakoľko je to vírusové, a je tu aj riziko vzniku alergickej kožnej reakcie na ampicilínové a penicilínové antibiotiká, čo sme aj nakoniec dostali a vyzeralo to dosť nepríjemne.

clari
27. mar 2014

Moj ju mal ako 5 rocny...tiez som sa divila. Mal by mat dietu setrnu k peceni, teda nizkotukovu...Po chorobe sa kontroluju pecenove testy, potom znovu tusim po 3 mesiacoch. Takze vela ovocia, zeleninky, chude masko, nic vysmazane, udene atd. Skore uzdravenie !

mimibb
28. mar 2014

Ja som 5r dozadu mala mononukleozu a dr mi dala len vyzivove tablety na pecen.. a som uplne ok

lipiancanka
28. mar 2014

Nas maly ju mal ako dva a pol rocny, prejavilo sa to neskutocne navretou uzlinou pod sankou. Po par dnoch navreli vsetky uzliny na krku, on nemal ziadne ine priznaky, ani nemal anginu, ani horucku....Po dlhych testovaniach sa z krvi potvrdila mononukleoza. pecenove testy mal v poriadku, takze ani dietu sme nemuseli dodrziavat. Akurat nam dr, odporucila nieco na posilnenie imunity. No ku podivu, nasledujuci pol rok bol uplne zdravy skor sa mi zda ze sa mu zlepsila, neochorel ani ked bol v priamom kontakte s chorymi🙂

marllik
28. mar 2014

ja som pre svojho syna nasla takyto jedalnicek http://www.vusch.sk/download/dieta-obmedzenie-t...
polievky som varila zeleninove len vo vode a az ked bolo vsetko uvarene, tak som pridavala maslo, ziadna zaprazka.. masko tiez.. napr telacie uvarene + pridana rozmixovane leco + nakoniec trocha masla, samozrejme dochutit solov -al. kuracie masko uvarene - rozpustit do toho bambinko syr , pridat trochu mlieka.. s cestovinami celkom fajn.. nic nevyprazat.. ani ryzu a tarhonu- len vo vode uvarit a dodatocne trosicka oleja al masla,
varila som pudingy, dukatove buchticky, spagety.. pri mononukleoze sa odporuca tvaroh a banany, jedol detske vyzivy a zo sladkosti len piskoty, bebe lodicky, obcas snehove bielkove pecivo, zele.. nesmie cokoladu 😔 myslim ze ani kakao
u syna sa to prejavilo najprv ako angina a ked atb nezaberali, mal 39 horucky, navreli mu uzliny, hladali sme na nete, ze co ine to moze byt.. na pohotovosti na m potvrdili, ze ucebnicova mononukleoza. Mal trocha zvacsenu pecen a slezinu, nechali si ho tyzden v nemocnici. Atb sa to nelieci ale okrem toho mal i nejakeho bacila, tak predsa bral penicilin, inak priamo na mononukleozu lieky nie su. Taktirez mal mat kludovy rezim, ziadne blaznenie. Kedze je zatial skolkar nechala som ho doma 2 mesiace, nech sa celkom zotavi, ze v skolke nechyti hned nieco, lebo imunita byva oslabena..hoci lekarka uz po 3 tyzdnoch usudila, ze moze ist do kolektivu.. pecenove tsty mal v norme, takze dietu drzal len mesiac.. vraj niekto potrebuje i pol roka, ale neviem ci to nie je u starsich.. v nemocnici nam odporucali aby bral probiotika (vraj je naj Biogaya - al e i fajne draha 😝 ) + b VITAMINY ( syn mal cebion multi) Napriek tomu, ze mal syn taky intenzivny prebeh, nie je chorlavejsi a nema z toho problemy, na kontrolu na pecenove testy nas ani nevolali, kedze uz pri prepustani z nemocnice to mal v norme.. hovori sa ze mononukleoza je choroba z bozkavania.. tak co tie nase detiska v tej skolke robia 😀 ? .. ale budem mu verit, ze sa len napil z kamosovho pohara

mikys1
28. mar 2014

ivetlo : ja som prekonala infekčnú mononukleózu a krv som mohla darovať si si to asi pomýlila s hepatitídou
mirkaolle: Moja dcéra ju prekonala ako malá , a zistili sme to len tým ,že sa jej vyhadzovali akoby petéchie , doobeda ich mala poobede nie až sme skončili na kožnom kde jej robili rôzne testy a tam zistili ,že nedávno prekonala inf. mononukleózu, nebyť tých výražok ani nevieme ,že ju mala , diétu nedržala nakoľko ona ju už mala keďže bola alergická na mlieko a iné potraviny, len sa nesmela namáhať .