Málo mliečka, ako zvýšiť laktáciu?

mirkaknm
5. okt 2018

Mamicky,prosim poradte cim mozem zvysit produkciu miecka? Uzivam benedikt a senovku uz 8.tyzden a mam pocit ze som uz zavisla. Ani neviem ci by som bez toho mala aspon dake mliecko. Ide to velmi do penazi, uzivam 2-3tabletky 3x denne.
Tiez ricinus communis homeopatika 5x denne.
Caj na kojenie,aj feniklovy.
Matysaka.
Malinka je velmi nespokojna po napapani, moc toho e nevypije,len tak cca 5 min a uz nechce,mozno nevie tahat ked oslabne tok mliecka ;(

Co este robit,pit,jest?

zuj
5. okt 2018

v prvom rade sa musis ako cerstva mamicka ukludnit, mliecko je otazkou dopytu a ponuky preto sa nestresuj ze nemas dost mlieka, ak prikladas dostatocne casto a mala pribera tak tam problem nebude (moja prostredna pila vzdy len cca 5min a priberala ukazkovo)...samozrejme ze sa treba kvalitne najest a pit vela vody al. caju pocas dna, ved ked nemas ty energiu z coho sa ti ma tvorit mlieko, treba odlozit domace prace na neurcito kym sa vam ustali rezim a s babatkom, byt aj viac krat do dna telo na telo, aj to je spustac mlieka. To, ze je nespokojna nemusi byt priznak toho ze je hladna, kazde z mojich deti (3) malo obdobie ze bolo neposkojne po papani ale to moze mat vela roznych dovodov...no a ked spominas to spanie, taketo male babatko by malo prespat vacsinu dna cize skor v tom by som videla tu nespokojnost, ak ju nevies uspat doma, treba ju dat do kocika a vozit hoci aj 3-4 hodiny (ak ti to teda okolnosti dovolia), spanok je teraz okrem papania najdolezitejsi, ja odporucam caj na kojenie od zn. Weleda z lekarne, len nemaju ho vsade - treba hladat, drzim palce, chce to vela trpezlivosti

mirkaknm
autor
5. okt 2018

@ninarich Caro som zacala dnes. V polospanku no len ju do takeho stavu dostat ;)

mirkaknm
autor
5. okt 2018

@margaretka_ Nosic mam skusim v nom aby zaspala?

dominika7990
5. okt 2018

Ja som si robievala vajíčkovou polievku ešte 🙂 inak to že máš malo mliečka zistíš tak že ti nebude priberať. Ja som si tiež myslela že mám malo na prsníkoch bola krátko a nakoniec podľa priberania ho mala habadej 🙂

dominika7990
5. okt 2018

A prosím tá nenechaj sa prehovoriť na um pokial priberá. Moja malá mala silne koliky 6h a hovorili že to z môjho mliečka. Tak som vyskúšala um na dva dni a viac sa neprisala 😢 plus koliky pokračovali ďalej 😢 a vy teraz akurát máte obdobie kedy už koliky môžu byť 😢 pri druhom už takú chybu nespravím. Skus poprípade dať do perinky na spánok a ruky tiež do nej moja tak najlepšie spala. Alebo ten nosič. Poprípade keď mala koliky u nás super na spánok fungovala fit lopta

margaretka_
5. okt 2018

@mirkaknm ja som tak robila, ze uz ked bol pridriemnuty, tak som mj ponukla prsnik, nech ešte cosi vytaha.

alobalka
5. okt 2018

@mirkaknm malá priberá krásne. Ja by som povedala, že si obe potrebujete oddýchnuť a vyspať sa. Ak chce byť v kočíku, choďte vonku, teraz ako je chladnejšie, skôr zaspí. Doma miesto neustáleho prisavania by som si ju ponosila (ruky, šatka) a potom v častých intervaloch prikladala. Zároveň tebe veľa tekutín a skús sa skludnit, pozitívne myslieť. Základ je, že priberá. Toto ostatné sa môže upraviť. Tiež mame dni, keď sa len zabavame kojenim a potom sú aj dni kedy veľa prespi a oproti tým 'kojacim' dňom papá malinko. Držím palce.

ivi175
5. okt 2018

@mirkaknm Dobry den, aj ja som mala presne tento problem. Nech som jedla a pila cokolvek stale mi islo mlieko prvych 5 minut a potom nic. Mala sice tahala o dusu, ale ja v prsnikoch ani kvapka. Vsetci ma presviedcali, ze ho mam urcite dostatok, ale ja ako mama som vedela a videla najlepsie, ze ho jednoducho nemam dost. Zacala som ju dokrmovat cievkou a asi po 3 mesiacoch od porodu som mala mlieka na rozdavanie. Skuste este caste striedanie prsnikov, zatial co ine zeny davaju na jedno dojcenie stale len jeden, ja som striedala aj kazdych 5 minut a takto mala vypila viac. Dodnes pijeme na striedacku, lebo mala si na to jednoducho zvykla a uz ma skoro 2 roky. Za mna odporucam, klud, spanok, vela sacharidov v strave, cajiky na mlieko a dokrmenie na cievku. Este mam doma jednu, dve tusim. Ak chcete, tak vam ich poslem. Skor ako v utorok ich asi mat nebudete, ale aj v lekarni by vam ich len objednali.

dskjhfdlkdjhl
5. okt 2018

@mirkaknm ak pribera 200g tyzdenne, tak to je slusne priberanie a je vobec otazka, ci je mlieka malo (tebe sa moze zdat, ale mliekomer nemas, tak to vediet na 100% nemozes). Moze mat reflux a to ju moze znekludnovat, moze ju boliet brusko a proste dovodov moze byt milion, ale a takto pribera, tak by som sa ukludnila (a moze sa stat, ze sa rovno aj ona ukludni) a sledovala, ci napr. sa jej casto necka, ci si dobre odgrgne, ci nezvracia (ale reflux moze byt aj tichy a ten je neprijemny hodne). Ale mozno naozaj postaci, ked to prestanes riesit, skludnis sa a mozno sa tym vyriesi vsetko.

mirkaknm
autor
5. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl Ano po kazdom papani grcka,dnes 2x aj tak refluxovo. Isto ma aj koliky,robime vsetko na polohovanie. Co by som jej okrem bio gaia a baby calm mohla davat?

dskjhfdlkdjhl
5. okt 2018

@mirkaknm to Ti neviem poradit, ale bud Ti tu ine zeny poradia, alebo sa porad s lekarkou-aj ohladom toho, ci to je reflux, isto nieco poradi. Ja uz mam velke deti, nesledujem, co teraz maju v lekarni na reflux, koliky, ale isto niekto poradi.

nika898
5. okt 2018

@mirkaknm ahoj hlavne vela vela pit. Vinea, matysak, nealko pivo ja ked som kazdy den pila radlery od zlateho bazanta mala som prsia tak kamene take boli naliate a to mal drobec uz pol roka. Dalej vela prikladat aj ked nebude pit stimulaciou bradavky sa pusti mliecko a bude sa viacej tvorit a este co mam odsledovane ze sa mi potom robilo viacej mliecka ked som bola odychnuta. Cize ak sa ti tak jeden spanok spinkaj s babatkom trebars aj tak ze bude prilozene na prsniku. Sice riziko ze sa tak nauci spinkat ale odychnete si obaja ☺

nika898
5. okt 2018

@mirkaknm ako citam spatne diskusiu skus vymenit vigantol bud za devit alebo jamieson volnopredajne D-cko. Ja ked som prisla domov s babatkom bolo kludne a spokojne nasadili sme vigantol a uplne ine dieta. Vymenila som a zase som mala doma spokojne babatko. A ak mas podozrenie na reflux spoment dr na poradni ona bude vediet pripadne ta odosle na gastro. Co sa tyka uspavania moj prvy syn miloval fit loptu a druhy zase kocik doteraz v nom cez den spava a este na oboch plati ze ked zaspi ja zaspia aj oni (teda vtedy kedy maju spat). Treba skusat co bude najlepsie

mirkaknm
autor
5. okt 2018

@ivi175 Ako ste to robili s tou cievkou? Ja som cez den sama tak si budem musiet sama poradit.

kredog
5. okt 2018

@mirkaknm das si ju do flase a druhy konic das do pusky pri kojeni malej. Inak velmi dobry je aj olej od weledy na prsniky. Prsia ti prehreje a spusti mlieko, mne pomohol, no siel riadne na odbyt, pretoze som si prsia potierala po kazdom kojeni.

mirkaknm
autor
6. okt 2018

@mirkaknm Tak dnesne zistenie : dali sme mliecko cez cievku,mala som dake zmrazene,vypila cca 70ml a uplne spokojna. Otazka je ako ju naucit to vypit z prsa aby som nemusela pouzit cievku? Prosim poradte. ;)

luba41
6. okt 2018

@mirkaknm nepotrebujete cievku, mlieka máš dost, to že stiahla cez cievku tolko neznamná, že je hladná alebo máš málo a pod....skus tú šatku a nosiť cez den na sebe, a daj skontrolovať prisatie..uzdičky ti pozrú baby aj v tej laktačnej skupine čo som dala odkaz....zamotáš sa do kruhu dokrmovania , budeš len v strese, sledovaní a nakoniec dojčenie može ist do hája..

ivi175
6. okt 2018

@mirkaknm Tak uz ste si nasla ako ju pouzit. Ale pozor neprevarajte ju (cievku), aby ste ju vysterilizovala, ten material stvrdne a malu mozete poranit, po pouziti preplachnut vlaznou vodou a zbytky vyfuknut a nechat volne vyschnut. Pouzivat maximalne 2-3dni. Ja na tuto metodu nedam dopustit. Sice ja som musela dorabat UM, ale stale to za to. Na vasom mieste si skusam odsavat a odkladat. Aspon zistite, ci vam mliecko ide stale. A ked sa vam bude zdat, ze mala sa uz velmi mrvi a je nespokojna, zohrejete to vase na cievku. A uvidite, kolko este dopije, ci bola nespokojna z hladu, alebo fakt nevie len potiahnut slabsi tok. A dbajte na seba. Ako citam vase prispevky, nespoliehajte sa na doplnky vyzivy, ale najedzte sa, napite poriadne. Dajte malu k sebe do kuchyne, do kocika, do vajicka a aspon 20 minut si najdite aj pre svoj zaludok. Robite to vsetko predsa aj tak pre malicku. 😊

mirkaknm
autor
6. okt 2018

@luba41
@luba41 Uzdicku nam uz strihali,vrchna bola ok, tu spodnu ma tuhsiu,nastrihli jej. Lekar odporucil plastiku v 3,4 rokoch. No ja len ze som nikdy nevidela ju tak odkvecnut ked sa tak dobre napapkala.

extempore
6. okt 2018

Homeopatia je úplná kravina, je to len vyťahovanie peňazí. Len placebo efekt. Proste sú ženy, ktoré majú mlieka litre a potom také, ktoré kojiť nemôžu. Netráp sa tým.

luba41
6. okt 2018

@mirkaknm ale také dieta nemá mat ani dlhé spánky cez den..proste dieta má priebežne stále n-krát cucat, n krát "driemať..žiadne že- naštopem sa 100ml a spím..absolutne nesleduj kolko naraz vypije..tipujem že tie uzdičky budú stále príčina aked vám lekár odporučil plastiku..treba ich riešiť znova a poriadne obe..,ak je s nimi problem, dieta potrebuje vela vela kontaktu a velmi časté dojčenie / tak ako ono vyžaduje/..

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@ivi175 Dakujem za podoru.Hovorite ze cievku pouzivat max.2-3dni? Skusam odsavat po kazdom kojeni. Len neviem ako to robit teraz. Dat ju najskor na moj prsnik kolko vypije a potom s cievkou? Ako ste to robili? Dakujem krasne

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@ivi175 Vy ste UM davali tiez cievkou? Ake mliecko ste pouzivali?

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@ivi175 Ona sa hlavne asi musi naucit tahat. ;) Pouzivam ju tak ze jeden koniec do poharika a druhy sa jej snazim dat spolu s bradavkou do pusinky ale ide to velmi tazko. Aj drzat hlavicku,aj prsnik s cievkou a este aj fasticku s mlieckom. Nepoznate lepsi postup? ;)

lula313
7. okt 2018

@mirkaknm z bio gaia bývajú aj krce, my sme na to neskoro prišli, tak keď sa Vám nebude zdat, zmeňte probiotiká.
Inak ja som odsavala asi 2 mesiace a dávala Mm vo flaši a teraz plne kojim, treba byt v pohode, častý kontakt a hrozne veľa pit 3-4 litre denne. Ja som dávala zriedeny jablkový džús a aj ten mal efekt..

ivi175
7. okt 2018

@mirkaknm Tak my sme kupovali najprv Bebu, ale potom ju nejak "vylepsili" a mala z nej mala hrozne problemy, tak sme presli na Nutrilon. Je tazke povedat, ake mlieko by vasej malej robilo dobre, aby mala aj pekne stolicu, aj bola spokojna. Samozrejme, ze naj je to materske, ale ja som nechcela dovolit, aby pre to, ze chcem silno, silno kojit moja Ivanka bola hladna. Najprv som ju nadojcila a ked sa zacala hrozne hnevat a mne po stlaceni prsnika islo len par kvapiek, tak som utekala dorobit umele. Mala som 2 flasky, v jednej som normalne urobila mlieko, pretrepala a preliala do druhej, kde som v cumliku mala vypalenu vacsiu dierku na tu cievku. Takze som flasu zakrutila, strcila cievku a mlieko sa mi nevylialo, aj som ich stale mohla sterilizovat. Pouzivala som Avent flase, su take nizsie, sikovne. Maju rozne velkosti.

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@ivi175 Tomu nerozumiem,najskor si ju nakojila svojim mlieckom z prsnika. Potom urobila UM a dala ho do flasky kde si mala cievku? Potom ako? Tahala len cez cievku? Nemas foto nahodou?

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@ivi175 Neviem si predstavit ako si mala tu cievku v tej flaske ;( lebo kazda flasa ma dierku takze ked to naklonis zacne kvapkat? Ty si spravila dalsiu dierku a zastrcila tam cievku? A potom si jej dala do pusky len tu cievku? ;) rozmyslam nad tym ale neviem si to fakt predstavit. ;) je mozne keby som ju najskor dokrmila cez prsko a potom normalne cez flasku odsatym mlieckom? Bude tak potom aj nadalej pit z prska?

lasskonka
7. okt 2018

@mirkaknm ahoj.ja som pri malej vyskusala vela veci, vsetko co sa povrava, ale najviac mi pomohlo hrozno(strapec za den) to som mala mlieka azaz ale toto nevydrzalo dlho, po case to uz u mna neucinkovalo, no a potom caj na laktaciu od gresika.to mi zabralo najviac.to som pila velmi dlho, az kym som uz nepotrebovala tolko mlieka

mirkaknm
autor
7. okt 2018

@lasskonka Kde sa da kupit tento cajik?