Malo vaše dieťa šarlach? Čo s tým?

layla06
18. júl 2009

Ahojte, som tu nova a rada by som sa s vami podelila o skusenosti,
mam 3cneho synceka, ktory ma strasne silny kasel taky hlienovy , tazko sa mu dycha v noci myslela som si ze to bude znova laringitida a budeme musiet ist inhalovat do nemocnice ako vzdy.
po vysetreniach vzorky z hrdla mi povedali ze ma streptokoka-bacila a do diagnozy napisali sarlach.
trva to uz 8 dni myslim ten silny kasel a neviem co mam robit?berie antibiotika na 10 dni.
mal niekto uz niaku skusenost so sarlachom?dakujem

zuzinana
16. nov 2014

Ahojte maminky, chcela som vas poprosit, ci by ste sa so svojimi skusenostami nemohli podelit s ostatnymi aj prostrednictvom napisania vlastnej skusenosti priamo pod clanok v nasej wiki - https://www.modrykonik.sk/sarlach/ . Isto to mnohe ocenia... =)

klavdia124
4. dec 2014

dobry den potrebovala by som poradit moja mala ma dva jazyky neviem co to je mozte mi niekto poratit ci stim us mal niekto skusenost? dakujem za odpovede

anulka1000
4. dec 2014

Ahojte maminky, toto co tu popisujete nie je šarlach, ale šarlachova angina a je to infekčnè ochorenie a môžu ho dostat iný členovia rodiny. U nás sme to mali všetci okrem manžela. Synovia aj ja ktora memám mandle ( ja som si myslela že to nemôžem dostať). Nám to pani doktorka zistuje rýchlotestom z hrdla. A treba to preliečit antibiotikami ( penicilin). Starši syn raz dokonca bol mesiac doma a masiac bral antibiotika, a až po tejto dobe bol negativny. A už sme ju mali viackrát a stále sme mali inè príznaky ( raz to bolo ucho, potom bolest hrdla, kašel, soplik). Pani doktorka nasa je dobra a radi nam to stále preliečit, nakoĺko ak sa to neprelieči môže to niekde sadnúť ako ladviny , srdce atd. A väčšinou keď to má jeden syn dostane to aj ten druhý. Ako som písala aj rodičia aj nám robili testy. Proti tejto chorobe sa nedá vybudovat imunita, aspoň tak nám povedala pani doktorka.

matisekc
9. apr 2015

Ahojte, syn prekonal sarl. Anginu a odvtedy ma bolesti brucha, krvne testy ma ok, moc tiez este cakame na sono brucha, berieme probiotika. Mate s niecim podobnym skusenosti?

evina313
15. máj 2015

moj syn ma prave šarlach druhý krat ☹ prvý krát pred 3 rokmi. priebeh skoro rovnaký, len dufam, že liečba nebude taka zdlhava ako prvý krát