Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Málo železa u dieťaťa. Poradíte mi?

dorota00
24. jan 2013

moze my niekto poradit.

zuzanakosmelova
24. jan 2013

ano, bola som vcera so syncekom na kontrolu, uz sa nam to lepsi...

dai
24. jan 2013

moja dcera ma malo zeleza - skusala som zvysit jej prijem maesa , zial chodi uz do skolky takze to nemam moc pod kontrolou... teraz berieme maltofer ale moja pediatricka mi hlada aj nejake prirodne prostriedky - po kontrole by som rada presla nato...

ela13
24. jan 2013

Skuste melasu, je to trstinovy cukor, takze sladke, ale ma to svoju zvlastnu chut. Dostat v bioobchodoch🙂. Zakladom vsak je, ze sa musi brat s c vitaminom, cize citron, alebo c vitamin v prasku z dm🙂. Obsahuje neskutocne vela zelea, vapnika....
Mam odskusane pocas tehotenstva a zabralo to na jednotku. Mozu to papat aj male deti🙂.
Staci 2 cajove lyzicky denne🙂

brnka
24. jan 2013

aj my mame malo zeleza aj hemoglobinu - berieme maltofer, kys.listovu a mali sme aj pyridoxin, ale ten sme vysadili, lebo maly bol z neho dost nervozny a podrazdeny.

anickad77
24. jan 2013

@dorota00 my sme brali maltofer do 9 mesiacov, potom sa to upravilo.

sorciera24
24. jan 2013

v ziadnom pripade maltofer (vid. pribalovy letak)....staci mu dat dviklu (lyzicu surovej astavy denne), pridaj vlocky, telacie a stravu, co obsahuju zelezo, ale hlavne tu cviklu....a nie chemia v maltoferi 😠

baklik
24. jan 2013

hmm, by ma zaujimalo ako sa na to prislo, ze vase babatka maju malo Fe. nas maly je tiez bledy, ale dr. to zatial nenapadlo pripisovat nedostatku Fe....

mykeila
24. jan 2013

maltofer uživaju ho aj predčasne narodene deti,určite zabera najlepšie.

zuzume
24. jan 2013

melasa, narosan cucoriedkovy..

tadaminka
24. jan 2013

moju doktorku tiez nenapadlo pripisovat synovu bledost nedostatku Fe az kym mu celkom nahodou pocas virozy neprisli na to za mal taku silnu anemiu ze musel okazmzite dostat transfuziu krvi. maltofer je priamo zelezo tazke jasne ze zabera ale je moznost ovplyvnit to aj stravou ako pisu baby vyssie, telacie maso, cvikla, melasa, cucoriedky atd. my sme davali aj Ferr Fos biochemicku sol.

kukucka1979
24. jan 2013

ak je dietatko okolo jedneho roka, ze uz papa vsetko, odporucam cucoriedkovy narosan od firmy just. odporucam....

daol
24. jan 2013

aj my sme mali malo železa tesne pod hranicou a keďže maly bol len dojčeny tak doktorka kázala brať železo mnej a tak ho mal v mliečku nam sa to upravilo

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobcek26l
24. jan 2013

My sme brali tiež maltofer a upravilo sa to po 2 mesiacoch a koľko má tvoje dieťa rôčkov alebo mesiačkov???

lilla83
24. jan 2013

No, aj mna by zaujimalo ako sa na to pride. To babatku beru krv? A kedy sa to robi? Ci to sa "netestuju" vsetky deti???

snopkulka
24. jan 2013

náš bral tiež Maltofer, pyridoxín, vitamín C a veľmi sa to zlepšilo - dokonca sa mu zlepšila chuť do jedla, teraz je ako žrút 😀 ale súhlasím s názormi, že radšej inou cestou ako sú lieky, tiež teraz fičíme na hovädzom mäsku, pečienke, zeleninke, cviklu nezje ani keby som mu na krk stúpila, čo je škoda, lebo obsahuje veľmi veľa železa a chystám sa vyskúšať melasu, ako píše kočka v prvom príspevku 😵

nadula01
24. jan 2013

tiez sme brali narosan cucoriedkovy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli