Malý nekaká sám. Môže mať problém s črevami?

chavierka
2. okt 2011

Máte aj vy niektrorá skúsenosť, že Vám nekakalo bábätko samé?Dlhšiu dobu.Náš malinký bude mať 2 mesiace a kakáva len za pomoci rektálnej rúrky. Papá Um, najskôr Nutrilon, ten ho veľmi zapekal a preto sme vyskúšali Bebu, stolicu má redšiu a mäkšiu, ale sám sa aj tak nevykaká. doktro povedal, nech mu teda pomáhame rúrkou, viac nič).espumisan, sab simlex, byby calm, feniklový čaj, masáže, cvičenie - to sme absolvovali....Nemôže mať pomotané črievka alebo čo?Ďakujem za rady

traktor
2. okt 2011

rurku pouzivas kazdy den?alebo podla coho sudis, ze je potrebne mu ju dat..

nika251
2. okt 2011

Ahoj. Co to znamena - nekaka sam?? Kolko dni medzi tym ako mu pomozes rektalnou rurkou??

traktor
2. okt 2011

presne..napis o tom viac..pokial fakt nikdy nekakal sam, lebo len podla tvojho usudku mu trebalo a si mu pomohla vzdy rurkou, nie je to dobre..dietatko si na to navykne a akoby ti *zlenivie* a nebude ti inak kakat..a ani to nie je zdrave..dieta nemusi kakat kazdy den,..cize ja by som rektalnu odlozila bokom..s dietatkom pocvicila, pomasirovala mu brusko + to co sama pises a pockala si, kedy sa sam vykaka..bez tvojej pomoci..ved sama pises, ze ma redsiu stolicu, tak nema problem s tym, ze ju nevie vytlacit..

akika722
2. okt 2011

aj mna zaujima či tu rurku mu davaš každy deň 😒 a ak ano prečo?čo ju tak vynechať a počkať čo sa bude diať?

sisaha
2. okt 2011

@chavierka urcite by som rurku nepouzivala kazdy den, ale napr. obden, ak sa nevie. Tento isty problem som mala so svojou starsou dcerou takmer do 3 mesiacov. Potom mi doktorka odporucila kamilkovy caj a stolica sa upravila a dcera sa rozkakala sama..A samozrejme ako radia baby, robiť masaze bruska v smere hodinovych ruciciek, cvicenie s rukami - nohami. Pritiahnut pravu ruku a pokrcit lavu nohu smerom k brusku a naopak..staci zopar pohybov, vzdy pri prebaleni..

kaja73
2. okt 2011

@chavierka my sme mali podobny problem-kakal 2m len na rektalku a potom som ho jedneho dna podržala v klbku nad veckom a slo to ako po masle
Odvtedy kakal len do vecka, v tom klbku. A vdaka tomu sa mi zacal sam pytat od 10m kakat 😉 Dovtedy som to ja vždy vystriehla a po zacpve už nebola ani stopa. 😉

julianka777
2. okt 2011

ahoj,my sme mali problem s Bebou...to sa asi mesiac nemohla sama vykakat...tiez iba cez rurku...potom sme vymenili mliecko za Sunar a odvtedy v pohode 🙂

tanika5
2. okt 2011

my sme boli v dvoch mesiacocho tiež len na rúrke asi mesiac, malý sa nevykakal absolutne. Bio gaja, espumisan a pod. aboslutne nezabralo, potom som šla k doktorke a dala nám Duphalac každe rano som mu do mliečka dala 2,5 mlg a odvtedy kakal krásne sám dvakrat za deň 🙂 davala som mu to tak mesiac a potom som to vypustila, odvtedy žiadny problem 🙂

tereza123123
3. okt 2011

Nas maly ma tiez strasne zapchy ale pritom ma stolicu taku riedku.Mali sme na dokrmovanie AR mliecka tak to som aj ja kazdy den rurkovala a potom som ho nechala potrapit len sme cvicili a taky rachot 😀 od vtedy nez prebalim cvicime.Maly sa rehoce a prdka, aspon raz zaden sa vykaka 😀

bahara
3. okt 2011

@chavierka ahoj mi budeme mať onedlho 4 mesiace a malá sa mi sama vykaká cca raz dva krát za týždeň od narodenia s tým má problém.....tiež mi lekárka povedala,že to chce len čas a preto fungujeme tiež rúrkou..teraz som začala už z príkrmom tak hádam sa jej to už dá na poriadok..asi pomotané črievka nie...to by asi vôbec nekakal hm...ináč stále kojím tak som zvedavá..máme teraz popri tom tri mini dávky denne ..že riedku kašičku zo zeleniny.. 😀

bahara
3. okt 2011

@bahara a ešte ma napadlo nám sem tam zabralo,keď som jej dala teplú prevarené vodu miesto čajíka.. 😀

violoncielka
3. okt 2011

Ahoj ja mam tento problem ...nam pediatricka povedala, ze cakat dokial prejdu 4 dni a potom dat rurku. No nas maly si uz na to "zvykol" takze fungujeme takto a cakam ked zacneme papat prikrmy, ze sa to zmeni. Uz fungujeme takto 3 mesiace a pediatricka vravi, ze to je normalne. nejedna sa o to zeby mali zapchu (mne nepomohol tiez ani espumisan ani biogaia ani harmancekovy caj), ale nevedia pouzivat zvierac.....
Inac @kaja73 vyskusam ho podrzat nad WC...to sa mi paci. Ako dlho si ho takto drzala?

kaja73
3. okt 2011

@violoncielka Nie dlho,najskor sme si trochu pocvičili nozkami a ked som videla, že by už aj niečo slo,tak som ho chytila a za max 2 min bol vykakany.
Potom od 5-6m to slo už ako po malse ,vždy po jedle rano som ho chytila a vačšinou sa hned vykakal,ak nie tak som ho znovu chytila po dalsom jedle.
Normalne sa z toho stal navyk a super nam to fungovalo.
Od 10m sa zacal pytat kakat-povedal eeee a vtedy aj zacal cielene curat vždy, ked som držal nad veckom.
Myslim, že aj vdaka tomuto sme sa odplienkovali v 16 a pol mesiaci-sam sa odvtedy pyta aj cikat.

aliza
3. okt 2011

@violoncielka nevedia pouzivat zvierac, kedze sa im k tomu neda priestor. Pokial im stale pomahate rurkou, tak sa ani necudujem, ze to inak nejde. Tu u nas je rurka zakazana, vraj moze zvierac poskodit. Viem, ze na SK je to normalne, aj ja som to robila dcere, a dakujem bohu, ze je v poriadku, mam z toho teraz akurat vycitky. A vedia deti pouzivat zvierac, to je blbost, ze nevedia, ved priroda to urcite nezariadila tak, ze sa babo narodi a nevie bez rurky kakat, sorry, ale to je kravina. Moj syn s kakanim problemy nikdy nemal, ani desiatky deti, co poznam, cize mi to nejak nedava zmysel, ze niektore deti vedia pouzivat zvierac a niektore nie. Prilis vela sa do vsetkeho zasahuje, to je moj nazor. kazde dieta ma ine travenie a pokial ma makku stolicu, tak nejde o zapchu. Niektore deti naozaj kakaju raz za par dni. A velku rolu moze hrat aj mlieko, niektore babatka klasicke UM proste zapeka.

violoncielka
3. okt 2011

@aliza ja nezijem na SK a malemu davam iba moje mliecko. Ja osobne neviem co mam robit, davam malemu cas aby sa vykakal sam. Robime masaze bruska, cvicime,ale kedze to inac nejde co mam robit?
Rurku pouzivame iba obcas, ja mu vlastne davam microclisma -asi nieco ako cipok- rurku som napisala,lebo sa mi nechcelo vysvetlovat, co to je microclisma. Ale vravim ti ze suseda mala opresne toto iste smalou, tiez jej davala kazdy 4 den microclisma a ked nastupili prikrmy tak sa to polepsilo a mala je teraz uplne fit.

aliza
3. okt 2011

@violoncielka a ma aj nejake problemy alebo len nekaka? kojene deti nemusia kakat aj vyse tyzdna. Skus mu dat na lyzicke prevarenu vodu.

violoncielka
3. okt 2011

@aliza ja mu davam harmancekovy caj.... no ma nejake bolesti posledny tyzden, len neviem ci su to nie zubky. Inac je to usmievave dietatko a tomu ze sa matetrske mliecko vstreba velmi neverim ved vzdy tolko vela vykaka

violoncielka
3. okt 2011

ja neviem ci neurobim horsie ak ho necham tyzden bez vyprazdnenia. Predsa len tato doktorka je velmi skusena a vyhladavana. Predsa by mi nepovedala nejaku kravinu. Povedala, ze mam cakat,ale maximalne 4 dni, ze potom je to uz vela

aduskatt
3. okt 2011

@violoncielka a nemoze potom microclisma sposobit, ze crevka budu akoby lenive a bez pomoci to uz vobec nepojde?.a kojene deti fakt nemusia kakat aj tyzden

kukujka
3. okt 2011

@chavierka moja lia kakava tak kazdy 4ty alebo 5ty den nikdy jej rurkou nepomaham vzdy si poradi sama

violoncielka
3. okt 2011

no vyskusam ho nechat dlhsie. aj mna to stve. ale nechcem z toho robit problem, lebo kazdy mi hovori ze z toho babatka vyrastu. Prvy mesiac mi kakaval aj 2 krat za den a potom zrazu stop 😒

kaja73
3. okt 2011

@violoncielka Ak len kojis tak si z toho nic nerob. 😉
Moj st.syn bol tiež do 6m len kojeny a za tu dobu kakaval presne raz do tyždna--vždy vo stvrtok-to množstvo by vystrasilo aj chlapa. Stolica bola makka neformovana.
Pri plne kojench detoch sa nejedna o zacpu. 😉
Druhy syn bo od 2m aj dokrmovany a teda som musela riešit ked nekakal-on totiž stolicu mal v zadocku ale nevedel ju vytlacit-boli to hrozne boje.Dala som mu aj kamilku a tu reakciu nan neprajem nikomu-cely bol ako v ohni taku alergicku reakciu dostal.
On mal stolicu ako kamen a proste von nesla,nepomahalo nic,ani probiotika,ani duphalac,prhanadlo by som tak malemu babenu nedala.takže sme kakali 2m na rektalku-musel kakat denne,lebo ak som to zanedbala,tak to už po 2 dnoch nechcelo ist ani na rektalku.Dokonca som raz dolovala stolicu prstami-to ozaj nikomu neprajem 😔 . inak by sme už museli ist do nemocnice. Upravilo sa nam to až ked som ho zacala davat do toho klbka.
Mal tak silnejsi brusny lis a vedel to vytlacit sam.
Mlieko som menit nemohla-lebo mal alergiu na mlieko a tak mohol len jeden druh pit-spec upraveny pre alerg.deti.

aliza
3. okt 2011

@violoncielka vyskusaj ho nechat, kym sa sam nevykaka. Ak je stastne, spokojne babenko, tak by to malo byt v poriadku.

veve39
3. okt 2011

@violoncielka skus vydrzat a nedavaj mu tak rychlo rurku, ale chapem ta, tiez by som sa bala, ci uz potom nebude problem vykakat sa
u nas to bolo podobne - do 2. mesiaca mala kakala ukazkovo - 1az2xdenne, nasledne nastala zmena a nic niekolko dni...bola som z toho nervozna, bala som sa, ze ma zapchu
nemala, vykakala sa bezne na 8.-9.den a stolica bola uplne v pohode, kasovita
tiez som ju predtym na taky 4.den "rurkovala", uplne zbytocne
pediatricka nas na vysetrenie aby sa nic nezanedbalo poslala aj na detsku chirurgiu, tam ma povzbudila Dr. ze skutocne netreba rurkovat po tak malo dnoch, vraj mali "rekordmana" ktory kakal na 21.den - a bez zapchy 🙂 , u kojenych deti je vraj tyzden aj viac bezny jav.....