Mám 16 rokov a mám akné

29. okt 2020

Dobrý večer mám 16 rokov
Mám problém s mojou pleťou
Keď sú dve ročné obdobie ( jar leto) pleť je bez jedinej vyrážky krásna svieža fakt som snou spokojná..
Ak náhle pride jeseň a zima zrazu moja tvar je plná vyrážok začervenana bolestivé vyrážky ale niesu hnisave
Každé ráno večer si dôkladne čistim pleť
Samozrejme po akné mi vždy ostanú jazvy keďže si to vytlačam som zúfalála :( nejake rady? Mal niekto s tymto problem?
Stravou to nebude papám dostatočne ovocie a davam si pozor čo jem keďže som si myslela že to mam stoho ale očividne nie😥

limetka69
29. okt 2020

Skus brat vitamin D. Myslim, ze slnko ti robi dobre na plet.

lenka8p
29. okt 2020

Ja sa s týmto trápim do teraz, a bojujem ako teenegearka presne pol roka. Výrazne mi zlepšila pleť dermatologička antibiotickou vodičkou ERYFLUID , a Differin gélom. A však ak ti viem poradiť mne dosť pomohla Bioderma. Pri nej si je ale potrebne uvedomiť, že bioderma na cca 2 mesiace pleť zhorší, keďže sa akné čistí. Skúšaj veľa vody, vitamíny, probiotiká.. a hlavne nevytláčaj, aspoň teraz kým sme doma. 🙂 Pleť nie je všetko, aj keď ja sama viem, aké to je ťažké. Nie si v tom sama. Ak by si sa chcela s niečím poradiť , prípadne porozprávať o akné a všeobecne o tom ako prijať seba aj s týmto neduhom.. tak ti sem dávam IG: filipovahenrieta

autor
30. okt 2020

@lenka8p už som celkom zo sebou spokojná pred 3 rokmi to bolo cez zimu fakt hrozne take nizke sebavedomie som mala ale prijala som samu seba aka som ....ale keďže chcem svoju pleť zlepšiť chcem najst dôvod prečo sa vyhadzujem alergiu nemám...skúsim začať brať vitamíny a zajidem aj kožnej ...ďakujem za rady velmi si to vážim

kika52621
30. okt 2020

Ja mam ted viacej rokov ako ty a tiež stále bojujem s akne.... Mne veľmi pomáha chemický pealing. Robí sa teraz v zime skus sa spýtať kozmeticky ale zisti si s akou kozmetikou pracuje lebo ak s nekvalitnouba a lacnou výsledky nebudeš vydiet. Ja vzdy musím absolvovať 6 sedeni aby som mala vyditelny výsledok. Akné zmizne pleť sa zjednotí. Cena jedného sedenia je individuálna od 20 do 40e. Ak sú rodičia ochotní ti to zaplatiť tak by som do toho určite sla.