Mám ísť s dcérkou znovu na pohotovosť?

10. júl 2023

Ahojte , chcem sa poradiť … s malou som bola v nedeľu na pohotovosti , zapal priedušiek .. od soboty ma teploty , aj v noci , sople stále , nechce jesť ani piť , nasilu jej všetko dávam len aby niečo prejedla ked ma antibiotiká .. piť vypije možno pól litra , ani liter caju za cely deň , to je malo nie ? Od horúčky mi tabletku nezje , jedine sirup a ten mi v noci tiež nechce .. čo mám robiť ? Ist znova na pohotovosť ? Dnes hovorila večer že ju na hrudníku boli .. bojím sa o ňu normálne

autor
11. júl 2023

@pimpa12 chcel jej dať amoksiklav len z neho sa vysipala , dr jej do karty napísala že ma naňho alergiu .. na penicilín ktorý ten sirup obsahuje .. potom jej chcel dať summamed ale vravel že ten sa nedá zohnať .. strašne veľa liekov že ma výpadky , nemajú v lekárňach .. dúfam že antibiotiká jej záberu a už konečne bude dobre ..

ibrunova
11. júl 2023

ak si si nie istá, choďte k svojej lekárke cez deň.

judit47
11. júl 2023

Chodte k zastupujucej dr a pytaj crp a popocuvat..

Na pohotovosti jej kukol do hrdla a povedl zapal priedusiek?snad ju popocuval a tam to pocul nie? Na nos davate co?

Ako baby radia v noci nech spi ak vypije liter to je ok a chod k s nou k pedine pre istotu.

katarinka89
11. júl 2023

Nechcem ta strašiť, ale ak sa tebe niečo mepozdava- kontaktj lekára. Moja dcéra takto skončila v nemocnici so zápalom pluc- teploty sa síce zraziť dali, ale znovu vystúpili, zvracanie, sem tam zaksslala, papať jej nechutilo, píla menej ako inokedy.....toto trvalo 2 dní a na 3ti som tlačila na pediatra aby mi ju pozrel, lebo sa mi to nepáči....ako to dopadlo už vieš...

livuska124
11. júl 2023

Do nosa jej treba dať aj olynth alebo nasivin (či niečo podobné) na odpuchnutie sliznice, aby vedela dýchať. Uniflox sú dobré kvapky, ale je to antibiotikum, takže jej nos neuvoľní. Čiže najprv dať riadne kvapky (sprej), počkať kým má voľný nos a potom uniflox.

autor
11. júl 2023

@judit47 nepopocuval len jej do hrdla pozrel a povedal že nález na prieduskach , využíva antibiotiká pôjdeme k zastupujúcej na kontrolu …

autor
11. júl 2023

@livuska124 dávame olinth od šesť rokov

autor
11. júl 2023

Ale už dnes viac pojedla , aj caju viac popila len horúčku zas mala 38.9 , už sa aj pohrala , dúfam že už bude dobre