Máme ignorovať zelené soplíky?

kakaovyrez
28. apr 2015

Uz bolo vela popisane o tom, ako sa z toho dostat, ale chcela som sa opytat, ci su tu nejake maminy, ktore sa na to jednoducho vykaslali, ignorovali a preslo to. Lebo uz som z toho zufala, od decembra sa trapime, mala chodi prvy rok do skolky, tak asi toto bude najvacsi dovod. Prvykrat boli hrozne teploty, zvysne 4 razy to uz je bez teplot. Mame za sebou 3x antibiotika, uz druhykrat sa snazim iba robit vyplach nosa a olynth/nasivin, aby boli dutiny otvorene, chcem sa antibiotikam vyhnut. Na alergologii nezistili ziadnu alergiu, v hrdle zlaty stafylokok, ktory sa nelieci, lebo to uz je bezna ludska flora a na antibiotika nereaguje, podla vysledkov z krvi prekonala aj chlamydie, mandla zvacsena nie je.
Je mozne, ze tym musi iba prejst a telo si na vsetky tieto bakterie / virusy zvykne. Ake mate skusenosti? Myslim po nejakom case - ustali sa to?

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

@alexanotbad Ja som zacala robit aj vyplach nosa (myslim, ze to je podla nejakych joginov 🙂 ). Naklonime hlavu nabok, do jednej dierky lejeme fyziologicky roztok, z druhej vyteka, vysmrkat a potom z druhej strany. Prve dni idu neskutocne kopy soplov a potom postupne menej. Dokonca som raz precistila najprv sterimarom, vysmrkali sme, nos sa zdal byt cisty, nedalo mi to a skusila som este ten preplach fyziologickym roztokom a vyslo este kopec soplov. Pomaha to, ked som to nerobievala, nos bol upchaty aj 4-5 dni, teraz je vyrazne zlepsenie po 1-2 dnoch. O koloidnom striebre som tiez pocula vela chval, vyskusame.

pikino
28. apr 2015

čo sa týka pamyconu je to pekné svinstvo ja som ho brávala dlho dlho, aj ako tehotná. Jeho vedlajším učinkom aspon u mňa bola totálna strata chute a čuchu aj na niekolko týždnov. A mojej malej z neho večne krvácalo z nosa. Teraz ju už dokážem liečiť aj bez lekárky chodíme k nej max. raz za rok na preventívku. teraz sme mali prvé ATB po troch rokoch kvoli hnisavej angine, ktoré sme brali aj tak zbytočne lebo ich dostala už ked hrdlo mala v poriadku. Akurát nám spustili atopák.

alexanotbad
28. apr 2015

@kakaovyrez ano presne, je to od joginov 🙂 . ide o to, aby si jej to robila aj vtedy, ked nema sopliky - ako prevenciu. ked je nostek cisty, tak vyrazne znizujes riziko toho, ze sa jej tam usadia nejake bacile. my sme to robili celu jesen - zimu a skoro nebol syn chory. 😉

meluela
28. apr 2015

@kakaovyrez neviem ake mas moznosti, ale nasa imunologicka odporuca pre casto chore dieta je najlepsie zostat mimo kolektivu nez cpat liekmi a ist z jednej choroby do druhej ... imunita nedozrieva u vsetkych deti v rovnakom veku, niektore potrebuju viac casu ... permanentne zelene sople nie su riesenie aj ked asi vela rodicov je k tomu donutenych davat aj take dieta do skolky 😒
Okrem toho, presne tymto sposobom (caste infekcie) sa zvacsuje nosna mandla, ktora moze potom robit sarapatu (problemy s usami atd.) ... a namiesto prevencie sa potom radsej dieta hodi do celkovej narkozy a mandla sa vybera ked uz sa neda inak pomoct (a castokrat aj na take diagnozy kde to nepomoze).

kakaovyrez
autor
29. apr 2015

@alexanotbad A ako casto im to robievas a kedy? Napr. vecer pred spanim? Alebo aj rano? Asi to skusim aj ja ako prevenciu...

kakaovyrez
autor
29. apr 2015

@meluela Aj nasa dr vzdy odporuca nedavat do skolky, ale podla mna to riesenie nie je. Imunita sa predsa vytvara aj tym, ze choroby prekonava a problem by sa oddialil. Navyse krvne testy ukazali, ze imunitu ma v poriadku. Chodim do prace, ale nastastie mame babku, takze nie som nutena davat ju choru do skolky, vzdy ostane doma az do uplneho vyliecenia, takze od decembra toho vela nenachodila ☹ Dufam, ze buduci rok bude lepsi...

alexanotbad
29. apr 2015

@kakaovyrez ja som to robila 2x denne, rano a vecer pred spanim. uvidis ako to bude dcerka zvladat, zo zaciatku mozes skusit raz denne a ked si zvykne, tak kludne 2x.

mirkapal
29. apr 2015

@kakaovyrez Ano, mne tiez toto povedala nasa dr, ze nema vyznam brat ju z kolektivu, pokial nema fakt nejake vaznejsie problemy. Akurat ze treba vzdy kazde sopliky, resp. infekciu doliecit a nedavat este choru do skolky.

meluela
29. apr 2015

@kakaovyrez no aj moja dr ocenuje ze je dieta doma a aj imunologicka ... a potvrdila mi, ze imunita dozrieva samotnym vekom, takze netreba aby bolo dieta permanentne chore (btw. aj tak toho nachyta dost v mhd a pod. .. ale my mame horsiu imunitu). Vsetci laici tvrdia presne toto ze to musi prekonavat, ale som rada ze odbornicka ma na to opacny nazor.
Ked mas k dispozicii babicku, mozno by som skusila dat na pol dna ... ze by bolo dieta menej exponovane bacilmi (hlavne ked spinkaju vedla seba namackani)