Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máme ignorovať zelené soplíky?

kakaovyrez
28. apr 2015

Uz bolo vela popisane o tom, ako sa z toho dostat, ale chcela som sa opytat, ci su tu nejake maminy, ktore sa na to jednoducho vykaslali, ignorovali a preslo to. Lebo uz som z toho zufala, od decembra sa trapime, mala chodi prvy rok do skolky, tak asi toto bude najvacsi dovod. Prvykrat boli hrozne teploty, zvysne 4 razy to uz je bez teplot. Mame za sebou 3x antibiotika, uz druhykrat sa snazim iba robit vyplach nosa a olynth/nasivin, aby boli dutiny otvorene, chcem sa antibiotikam vyhnut. Na alergologii nezistili ziadnu alergiu, v hrdle zlaty stafylokok, ktory sa nelieci, lebo to uz je bezna ludska flora a na antibiotika nereaguje, podla vysledkov z krvi prekonala aj chlamydie, mandla zvacsena nie je.
Je mozne, ze tym musi iba prejst a telo si na vsetky tieto bakterie / virusy zvykne. Ake mate skusenosti? Myslim po nejakom case - ustali sa to?

dankaa78
28. apr 2015

Pozname to🙂Nam velmi pomohol Pamycon do nosa..a dcera ked chodila do skolky tiez bola casto chora.Vela mamiciek aj kvoli tomu zmenili skolku pokial to bolo mozne..v skolkach su tzv "nosici" a o to tazsie je dieta udrzat zdrave..drzte sa🙂

dankaa78
28. apr 2015

Teda urcite by som zelene sopliky neignorovala🙂

rakywanda
28. apr 2015

tiež som to zažila, keď som mala maláčku. absolvovali sme výter z nosa, preliečenie ATB, kontrolný výter z nosa, všetko v poriadku a po troch dňoch v škôlke znova zelené sople. učiteľka ma dokonca obvinila, že malá nebola doliečená. no neviem, ako ju bolo treba doliečovať, keď všetky vyšetrenia boli už v poriadku. s plačom som odchádzala, cítila som sa ako najhoršia matka. následne som volala našej detskej lekárke a tá mi povedala, že v škôlkach to tak jednoducho je. vraj by museli ísť všetky deti na výter, preliečiť sa, znova na kontrolný výter....tak som si povedala, že prečo by mala moja stále brať ATB, pokiaľ nemala iné príznaky ako napr. horúčka, tak som to nešiešila.

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

Nemyslim uplne ignorovat - ved cistime nos ako sa len da, skor to myslim tak, ze "vyhnut sa antibiotikam", nasa dr. navyse vzdy posiela na rtg, tento rok behom dvoch mesiacov sme to absolvovali 5x, co sa mi zda dost zbytocne, ked vie, ze ma zelene sople, stacil by pamycon, ale ona vzdy potrebuje snimku ☹ Preliecime a o mesiac sme na tom istom.

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

@rakywanda Tiez si hovorim, ze ked nema teplotu, antibiotika su zbytocne, kedze o mesiac (a mozno aj skor) sme na tom istom ☹ A dostala sa z toho tvoja mala? Uz sa jej to neopakuje?

mirkapal
28. apr 2015

@kakaovyrez Starsia dcerka bola po nastupe do skolky velmi casto chora, ale, nastastie, mavala len obycajne nefarebne virusove sopliky a kasel. Prvy skolkovy rok bola chora kazde dva tyzdne. Dalsi skolsky rok to uz bolo ovela lepsie a tento treti bola chora velmi malicko (zatial). No s mladsou dcerkou to bolo horsie (teraz ma 20 mesiacov), odvtedy, ako som s nou zacala chodit do skolky pre starsiu dcerku a uz nebola vo vajicku, vecne mavala zelene sopliky - zrejme v tej skolke nieco pochytala, poolizovala a hned mala zelene sopliky. Od oktobra do cca konca marca mala zelene sopliky skoro nonstop, tzn. medzi jednotlivymi soplikymi mala tri dni az tyzden prestavku. Hroza. Dr nam na ne davala pamycon, vzdy zabral, sopliky vyliecil, ale do troch dni az tyzdna ich mala naspat. Takze vlastne ani neviem, ci az tak zabral. Tiez tie prve razy mala so zelenacmi aj teploty, neskor uz vobec, dokonca ani kasel nie, len sopliky, ale poriadne zelene. Skusala som ich aj ignorovat, liecit len morskou vodou a nasivin tie prve dni pred spanim, ked boli sopliky najhorsie. Mne sa to neosvedcilo, vracali sa rovnako a tusim v decembri sa jej to naakumulovalo, bola dost chora, dr jej dala sirup podobny antibiotikam. Nakoniec v marci sme sa dohodli na celkovych antibiotikach a ako ich vyuzivala, od soplikov mame pokoj, teraz je bez soplikov uz viac ako mesiac a aj do skolky stale pre starsiu dcerku chodime a zatial nic. Este som jej asi pred dvomi mesiacmi zacala davat pravidelne kazdy den vitamin D, podporuje imunitu.

mirkapal
28. apr 2015

@kakaovyrez Kvoli zelenym soplikom vas posiela dr na rtg? To som este teda nepocula... Inak, tiez si myslim, ze pokial pamycon pekne dcerke sopliky prelieci, urcite by som nedavala celkove antibiotika, ak teda nema teploty a kaslisko. Ale na rtg by som take male dieta tak casto nevodila 😔

s_mt
28. apr 2015

@kakaovyrez to co je za Dr,ked koli soplom posiela na rtg? Treba ju zmenit,vsak to je somarina. Nas maly ma tiez casto zelene sople zo skolky a vacsinou pomoze pamycon..A po prelieceni este aspon 1-2 tyzdne pouzivame morsku sol,niekedy aj dlhsie..

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

@mirkapal Veru posiela ☹ A potom este aj na kontrolne rtg ☹ Davam aj D-vitamin od jesene, aj C, rybi olej, momentalne skusam rakytnikovy olej. Teraz sa nam to po troch dnoch vcelku dobre zastabilizovalo, ale zeleny sem-tam vybehne, chce to este par dni, dufam, ze sa to nezhorsi...

bubelko
28. apr 2015

@kakaovyrez zijem v zahranici, moj pediater doteraz nikdy sople u deti neriesil. a po pravde ani ja. nemali sme ziadnu odsavacku (a nadchy mali), ani kvapky do nosa (len ked boli mali a leteli lietadlom)... vystacili sme si doteraz vzdy s teplou vanou ci sprchou (dobre sa naparili a sople vytiahlo), plus zvlhcovanim izby...
starsi syn bral doteraz atb 2x - raz kvoli bronchitide (chytil ju v lete na prazdninach) a raz kvoli zapalenej rane.
mladsi este nebral...

enka81
28. apr 2015

moja mala ked zacala chodit v 3 rokoch do skolky, tak to bolo o tom, ze 4 dni v skolke, 2 tyzdne doma, ani len tyzden nevyhodila do skolky v kuse, az niekedy pred letom sa nam to podarilo. Vzdy islo o zelene sople, bez teplot, ale do skolky som ju dat nemohla. Nebezala som hned o zaciatku so soplami ku dr., ale mali sme smolu a raz jej to sadlo na uska a problem nastal. Od vtedy sa nam problem opakoval niekolko krat. Takze vzdy radsej zajdem k lekarke pre pamykoin, pripadne to striedame s Unasynom. Lepsie ako celkove ATB. A lepsie , ako nechat to zajst k zapalu stredneho ucha.

mirkapal
28. apr 2015

@kakaovyrez Ked som vtedy robila pokusy a neliecila ani pamyconom, len tou morskou vodou a quixxom, tiez sa preliecili, aspon to tak vyzeralo, po tyzdni uz zelene nemala, len priesvitne jej vytekali a potom uz ani tie, ale o par dni sa pustili zelene opat. Myslim si, ze ta bakteria tam musela zostat, morska voda ani nasivin ju nezdolaju. Pamycon ano, ten by mal pomoct. No u nas tej mladsej uz asi ani ten nezaberal uplne, mala ho casto. Nastastie zabrali celkove atb. Este som si spomenula - mozes vyskusat Nasodrill, dr mi hovorila, ze ma podobny ucinok ako pamycon, len je to prirodny roztok. Neviem posudit, ale starsej dcerke zabera pekne. Nasa dr si tazku hlavu nerobi zo zelenacov, tiez tvrdi, ze to prejde, dieta si musi zvyknut. Drzim vam palce!

rakywanda
28. apr 2015

@kakaovyrez pretrpeli sme to celú malú triedu, v strednej bola tiež soplavá, ale už len priehľadné sople, vyzistila som, že akonáhle zájde na jeseň slnko až do jari, kým nevylezie. tento rok sme boli u imunologičky, dávala som jej lieky na podporu imunity sliznice, pokiaľ to brala, bolo dobre, žiadne sople, po vysadení nanovo, keďže jar ešte ani nezačala. myslím si, že bude citlivo reagovať na zmenu teploty, resp. na vykurovaciu sezónu

chovancova27
28. apr 2015

@kakaovyrez ja akékoľvek soplíky ignorujem, aj zelené... vždy prešli aj samé, aj ked to dosť dlho trvalo... to by malý nič iné nerobil len bol na liekoch furt 😒 celkovo sa snažím choroby ignorovať, vždy nasadím bylinné čaje s rakytníkovou šťavou namiesto citróna, koloidné striebro, grepový olej a tak...

ajana1
28. apr 2015

tak to iba na Slovensku ti daju antibiotika na sople. Pokial nema horucku a nie je malatna len davaj kvapky do nosa. Ved teraz je v obdobi kedy sa buduje imunita a kazdou prekonanou chorobou sa len posilnuje.

mirkapal
28. apr 2015

@chovancova27 Takze ani pamycon si nedavala? Uplne ziadne umele lieky? A nevracali sa malemu tie zelenace? Lebo nasej sa vracali a neviem si predstavit, ze by to takto bolo, ked bude chodit do skolky...

dankaa78
28. apr 2015

Inak mi kvapky do nosa skoro vobec nedavame..po odporucani jednej pani lekarnicky pred cca 4 rokmi🙂

chovancova27
28. apr 2015

@mirkapal nie, jediné čo mu dám na noc ak má total upchatý nos tak je sprej olynth ten zvhlčujúci, lebo to by sme sa nevyspali, čiže len na uvolnenie nosa. Potom ešte naparujeme nad vincentkou alebo som mu dávala aj soľné zábaly na dutiny - do látkovej vreckovky dáš soľ, nahreješ to nad vriacou vodou a prikladáš nad noštek... tak ked chodí do škôlky tak sem-tam má zelené, vždy ostal stým doma s dedkom tak týžden a bolo dobre... prejde to aj samé

dana90
28. apr 2015

mojej starsej dcere pamycon nezabral ani raz a tak ked ma zelene sople tak jej striekam bioparox ten je od 30mesiacov

brady1
28. apr 2015

@kakaovyrez prejde to. my sme to tiež podobne absolvovali tento rok, vo februari bola naposledy chora s teplotou a s atibiot.. Od vtedy sem tam zeleny soplik ktorý sam prejde, pripadne stači bna to naparovanie a kašlik sem, ale chodime do školky, papa všetko, vesela je takže nieje dovod aby ostala doma aj ine deti chodia so soplikom, už bola tiež dost doma.

chovancova27
28. apr 2015

@chovancova27 my chodíme k dr tak 2x do roka, už ked je moc zle a neviem si sním viac doma rady, ked to zlezie na priedušky a tak...

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

@mirkapal Mne zatial vychadza z toho to, ze ci preliecim s antibiotikami / pamyconom alebo nie, vysledok je rovnaky. Zatial. Takze skusim len cistenie a uvidim, ci si jej telo zvykne alebo nie. Mam pocit, ze vsetky deti s tym bojuju, tak to je asi normalne... Len som chcela vediet, ako sa k tomu stavaju ostatne maminy. Skusim este ten Nasodrill 🙂

alexanotbad
28. apr 2015

@kakaovyrez 5x rtg? a coho? hrudnika ci dutin? to by som ju normalne zazalovala za toto! ved to nie je sranda. to OL alebo ORL?

zebra41
28. apr 2015

@kakaovyrez ja nedavam pamycon na zelen sopliky. maly mal dvakrat a vzdy preslo po tyzdni ako aj cire

dana90
28. apr 2015

A u mladsej to mame tak ze ked jej ide zubok tak ma zelene sople takze tam to ani neriesime a naopak ked zacne sopliT tak vieme ze ide nejaky zubok

kakaovyrez
autor
28. apr 2015

@alexanotbad 5x dutiny ☹ Bola to detska dr a ked sme prisli so vsetkymi rtg snimkami na orl, tak skoro odpadol, vtedy som si uvedomila, ze to je fakt blbost a snazim sa nasej dr vyhybat, ako sa len da.

rebeka25
28. apr 2015

@kakaovyrez nie neriesim vobec navstevu Dr. koli soplikom ak nema ine priznaky. Ved to by som tam bola v cakarni kazdy tyzden, a este zbierala lepsie virozy od ostatnych,
Priesvitne tecuce neriesim absolutne a teraz uz vobec nie kedze je alergik a ked su sfarbene huste, tak striekam morsku vodu, fukame potom nasivin a davam sinupret.
Ked to trva dlhsie tak nastupuje Pamykon ale predsa aj to je uz atb tak sa tomu snazim vyhnut ak sa da.

alexanotbad
28. apr 2015

@kakaovyrez no to sa tomu orl dr ani necudujem. treba vymenit obvodacku, mozno ina bude schopnejsia. ja by som si kupila rhino horn a skusala malej preplachovat nostek rano a vecer, nieco na podporu imunity a vyskusaj koloidne striebro striekat do nosteka, ma silne antibakterialne ucinky. toto by vam mohlo zabrat. drzim palce!

mirkapal
28. apr 2015

@kakaovyrez Pre mna je tvoja otazka uzitocna, lebo tiez som si s nimi nevedela rady a skusala som. Podla mna sa pausalizovat neda, treba sa riadit konkretnou situaciou, ale urcite netreba hned davat atb, naprv skusit bez nich. A ano, myslim, ze sa tieto soplikove problemy tykaju velkej vacsiny deti. Mne pojde mladsia dcerka na jesen do skolky, tak som zvedava, ako to bude po tomto kolotoci. Drzte sa!

pikino
28. apr 2015

zelené soplíky neignoruj ale rozhodne na ne nepotrebuješ žiadne ATB stačí obyčajná prevencia. Denne čistiť nos. Mne sa osvedčil physiomer žltý kids ráno aj večer čistíme dutiny, sol zabíja 90% choroboplodných zárodkov. A ak už zelené sople dostane započnem fazu dva. Vystriekavam jej nos niekolkokrát denne tzv šímovými výplachmi je to kombinácia prasličky a anizu. Vyzabíja všetko svinstvo v nose. A ked sopel zateká tak podporím šalviovým čajom s medom, tvoja je malá takže riedeným. ďalej odporučam podávať denne vitamín D malým deťom chýba. Dobré su kvapky babyD od jamiesonu. A možeš pridať aj cečko. A otužovať. Nebabušiť. napríklad je super otužovať aj hrdlo napríklad v sezone letnej zmrzlinou. Ak šalvia nezaberá tak je super tintktura z kapucinky je to prírodné ATB ktoré zabíja aj streptokokov, stafylokokov a iných potvorákov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli