Máme naozaj koliku?

uzanka16
6. feb 2016

Dobrý deň, mám takýto problém. Mám mesačnú dcérku a ako sme prišli z nemocnice po narodení máme problém pri papaní a po papaní. Je kŕmená UM, najprv sme mali Nutrilon ten jej extrémne robil zle čo až dávila prúdom tak sme prešli na Hipp combiotic HA v podstate jej robí dobre nedávi prúdom. Problém ale je v tom, že cez jedenie sa mi spiera, pučí, silno tlači akokeby kakať chcela aj veľakrát počuť, že sa pokaká alebo je to taký silný prd a je celá červená pritom a potom sa nám stane z toho tlačenia ak tlačí silnejšie, že mliečko jej začne vytekať z úst a máme po jedení a vie aj plakať čo ju to hnevá, že sa jej to deje .A toto sa deje aj po nakŕmení a trvá to tak do 1 hodiny a potom to prestane a zaspí alebo keď je hore si kopká je všetko ok, nevracia mi nič. Lekárke v poradni zakaždým vravím o tomto čo sa nám deje, ale ona tvrdí, že má koliku, ale ako môže mať koliku keď pravidelne kaká nie je to tuhé, že by zapečená, prdká si, nafúknutá nie je lebo lekárka i ja sme skúšali rektálnu trubičku a nič nešlo. Tak v čom je problém čo je vlastne maličkej. Doktorka ju nikam neposiela na žiadne vyšetrenie, keďže tvrdí, že kolika. Známe, že či nemá reflux ale keby mala dávi prúdom ale nie, že vyteká mlieko z úst tým že tlačí extrémne. Ja už neviem čo robiť a ako zistiť čo jej v skutočnosti je. Poradte mi niekto, nestalo sa vám to pri vašich detičkách?

candii
6. feb 2016

Mozno ze prdiky.. skuste espumisan.. je to na prirodnej baze tak sa nemusite bat..

uzanka16
autor
6. feb 2016

@candii aj to som skusala nepomohlo, deje sa to stale.

laura0107
6. feb 2016

Koliky sa prejavuju v roznych formach, ja som kojila,ale znama davala um,a vystriedali asi 5-6 znaciek az kym nasli to co sadlo babatku,,nakoniec im gastroenterolog zistil intoleranciu na laktozu..

cecil36
6. feb 2016

@uzanka16 alergia na bkm, intolerancia laktozy... dieta treba vysetrit a nie strielat do vetra co pomoze. Trvaj na vysetreni.

eryykah
6. feb 2016

Ja som dlho napchavAla malú kvapkami na koliku kým jej nezistil alergiu na bkm

cecil36
6. feb 2016

@eryykah u nas detto a maly mal vrodenu intoleranciu laktozy...

maslenka47
6. feb 2016

@uzanka16 toto, co opisujes, ma zial hodne daleko od toho, ze by jej to mlieko "robilo dobre". To dieta sa ti pri piti brani preto, lebo jej pri tom "kruti crevom" az ju to asi boli. Po hodie "stravi" a uz je crevom nekruti, tak je kludna.

Reflux neznamena, ze davi prudom. Pri refluxe nemusi davit vobec! Moze sa jej mlieko vratit do krku/pusy a hned ho znova prehltne. Reflux mozes mat aj ty, ked si tak poriadne grgnes z nejakeho smaku, ze ta az v pazeraku pali.

Povedala by som, ze je to mlieko ale absolutne vobec nesadlo, akurat inym sposobom.

Doktorka ta nikam neposiela, pretoze takemuto malemu dietatu NEMAJU CO ZISTIT. Ciastocna intolerancia laktozy a problemy s travenim su v tomto veku "standardne". A ano, kolika sa to vola preto, lebo nikto poriadne nevie blizsie, co to je a obvykle to same prejde tym, jak dozrieva traviaca sustava a meni sa strava dietata postupne z mlieka na "normalnu" lyzickovu vyzivu.

Zmenit mlieko, mozes skusit pridat probiotika, pripadne laktazu.

petulda333
6. feb 2016

My sme zacinali s beba ha,potom nutrilon ha a vzdy to co aj tvoja..az nakoniec sme zistili alergiu na laktozu.teraz ma nutrilon liw lactose a uz je vsetko super...takze k alergologovi a nech urobi test na alergiu na mlieko a cim skor na vysledky sa caka 3tyzdne tak nech netrpi zbytocne..a skus aj kupit bezlaktozove mlieko a uvidis..my smd tiez skusili a pomohlo a nakoniec nam to potvrdili

petulda333
6. feb 2016

A my davame kazdy den probiotika biogaia

janulik2008
6. feb 2016

neter mala koliku. z nutrilonu tiež prúdom vracala, skúšali sme francúzske ale z toho sa nevedela vykakať. nakoniec sadla BEBA ale kvapky sme dávali stále až kým mama nenašla na nete fľašky dr brown odvtedy kvapky nedávame

uzanka16
autor
6. feb 2016

@maslenka47 ked nam lekarka uz povedala ze nemame menit mlieko ze si ma zvykat a nie stale menit, toto je nase druhe mlieko co sme vymenili, a to hipp co pouzivame ma probiotika v sebe. A ak by mala alergiu na laktozu existuje dake mlieko co by mohla?
@eryykah a potom co vam dali aby mohol papat

uzanka16
autor
6. feb 2016

@petulda333 dakujem velmi ste mi pomohli, a preco potom lekari automaticky davaju babatkam ked ma niekto v rodine alergiu ja mam napr. pel,seno, travy mlieka HA ked robia v podstate zle, v pondelok hned volam lekarke.

cecil36
6. feb 2016

@uzanka16 tie mlieka nerobia zle, ale su na nieco ine urcene teda na alergiu na bkm. Aôergia na alktozu neexistuje, je intolerancia laktozy a to je uplne nieco ine, tam treba bezlaktozove mliecka.

cecil36
6. feb 2016

@petulda333 predpokladam, ze tvoje dieta ma intolerancou laktozy

petulda333
6. feb 2016

@cecil36 my sme boli u alergologa,videla flaky na malom a ked som jej opisala ako mu je povedala ze to vyzera na alergiu na kravske mlieko..kupili sme bezlaktozove mlieko aj to co je ked mas alergiu na bielkovinu km..pretoze normalny nutrilon uz nepil tak sme necakali vysledky a skusili to takto...ano ma intoleranciu ale ja to volam ze alergiu 🙂
@uzanka16 no mlieka ha su hypoalergenne a znizuju riziko vzniku alergie u deti..aj moj take mal lebo ja som alergicka tak ze maly mal predpoklad na vznik alergie

sandey
6. feb 2016

@uzanka16 to akokeby som citala o mojom synovi... do 3 tyzdna nemal taketo problemy, lebo mal zltacku a bol velmi spavy, ale teraz 3 tyzdne to bolo hrozne... tlacil stale, cez den, v noci, pocas spanku, pocas jedla... ja mu davam materske mliecko a 1-2x denne ma umele, zacali sme nutrilonom HA, teraz sme presli na anti-kolikovy nutrilon, skusala som espumisan, ale teraz davam sab simplex kvapky, tie su asi ucinnejsie, tiez probiotika davame a mam pocit, ze sa to teraz po 3 tyzdnoch zlepsilo, konecne aj v noci cosi pospi... ono to moze byt naozaj len ta kolika, ale moze to byt aj reflux, intolerancia laktozy, alebo ta alergia na bmk... inac je dost bezne, ze deti prave pocas papania zacnu tlacit a kakat, lebo sa im to tam v crievkach pohybuje a to vytekanie mliecka je pri tomto normalne, akonahle tlaci, tak neprehlta a preto mu to logicky vytecie z pusinky, to mame tiez take ako vy... 🙂

cecil36
6. feb 2016

@petulda333 hej ty to volaj ako chces, ale mozes tym mamicku zavadzat, lebo alergia to nie je. Intolerancie funguju na inom principe a zvycajne sa riesia na gastro.

petulda333
6. feb 2016

@cecil36 jezisi kriste.neprehanaj...ved ak pojde k dr a povie ze alergia na laktozu tak ju usmernia...a ano riesi sa tam ale nam testy teda krv brala alergologicka a ona zistovala ci ma intoleranciu laktozy alebo bkm

uzanka16
autor
6. feb 2016

@cecil36
@petulda333 nevadte sa prosim vas 🙂 samozrejme dakujem kazdej z vas za poradenie

cecil36
6. feb 2016

@petulda333 neprehanam davam iba fakty, nie vzdy totiz lekari usmernia

petulda333
6. feb 2016

@uzanka16 my sa nehadame 🙂
@cecil36 ja som mala stastie ze vzdy mi dr vsetko vysvetlila a usmernila..ale ano nie vzdy to tak je..smutne

lauricka
6. feb 2016

@uzanka16 Reflux moze byt aj skryty. Teda, ze babatku nejde mlieko az von, ale to neznamena, ze ho urcite nema. Podla popisu by aj mohlo mat reflux. Davajte do zvysenej polohy pri krmeni, aj po krmeni. Skuste dietatko nosic v satke alebo ergonosici (nie klokanke). Musi spracuvat umele mlieko, na ktore nie je stvorene, tak mu to skuste dako ulahcit. Drzim palce. A je pravda, ze ak by sa vam to nezdalo, moze, teoreticky mat aj daku intoleranciu alebo alergiu, ci uz na bielkovinu alebo laktozu, ale to uz musi posudit lekar na gastre. Nasa mala bola pri jedeni a po tiez taka nervozna a casom to preslo. Tipovala som to vtedy tiez na reflux.

lauricka
6. feb 2016

Ozaj, napr. Bukovsky odporuca HA formulu pre vsetky babatka na zaciatku. Je to asi lepsie stravitelne pre ne.

salome51
6. feb 2016

@uzanka16 neskúsite Nutrilon AR? Je to UM používané pri refluxe. Problém ktorý popisujete mi pripimína môjho Alexejka. Nakoniec nemal koliky ale reflux. Po vyšetreniach na gastre a zmene UM sa to zlepšilo. Držím palce 😉

eldane
6. feb 2016

@uzanka16
Poznam take to trapenie sa s babom. Nam diagnostikovali reflux a vraj aj koliky mal... mne doktor vysvetlil tak, ze koliky su v podstate nedefinovatelna pricina placu ci nepokoja babatka... ked mi vsetci pri mojom vraveli, ze musim vydrzat, ze on z toho vyrastie, tak som ich mala za blaznov... skusala som mlieka... kvapky, homeopatika... googlila som, pytala sa na vysetrenia na gastro, neurologiu, robili rozbory krvy... plakala som... a malemu to aj tak nepomohlo... 3 mesiace minimalne trva babu kym jeho crevka zacnu normalne fungovat. U nas to trvalo asi 4 mesiace. Vsetko pomaly ale iste jedneho dna preslo. Kakal iba na rektalnu rurku... prdiky z neho isli tak, ze rurka az sycala. A to popritom prdel aj normalne. Masirovali sme brusko... na chvilku sa mu ulavilo, ale bol to boj...
Podla mna tvojmu babu nie je nic (teda, asi nema nejaky zdravotny problem) musi z toho iba vyrast (radim ti to co radili mne a ja som odmietla tuto vetu akceptovat)... V kazdom pripade, zelam vela pokojnych dni a noci a nech je cim skor vsetko ok. (Samozrejme nechcem to nijako zlahcovat, ak mas pocit, ze po vysetreniach budes kludnejsia, tak sa pytaj doktorky, nech ta poposiela).

cecil36
6. feb 2016

@eldane ano presne tieto rady o tom ako z toho babo musi vyrast, som pocuvala ja ja pri malom,kym sa mu nezauzlili crievka a neskoncili sme na urgente... Radsej skontrolovat zbytocne, ako neskoro...

eldane
6. feb 2016

@cecil36 u nas to platilo, chvalabohu nic zle sa nestalo, len ozaj musel dorast. Asi je to na pocite kazdej mamicky, ja som tiez bojovala za vsetky vysetrenia, chvalabohu sa to ukazalo ako zbytocne. U niekoho sa to zase moze ukazat ako nadmieru dobre a predvidave. Iba som napisala svoju skusenost, ze aj takto to moze byt.