Novorodenecká zápcha - kolika

ema230
16. dec 2022

Dobry vecer, mamicky chcela som sa spytat moja dcerka bude mat v pondelok 2 tyzdne a nevie sa vykakať. Bola som s nou aj u lekarky ta jej zmenila sunar na Nutrilon pouzivame aj kvapky esspumisan aj bio gaya a stale nic 😔 som zufala mala sa mi pučí pouzivame aj rektalnu rurku ale stolica nie je tvrda. Prosim o radu ak mali aj vasi anielikovia taky problem tak ako dlho to trvalo ? dakujem pekne za odpoved 🙂

ropucha6
16. dec 2022

@ema230 kolko nekaka? U nasej to tiez nie je idealne, ale rurku by som casto nepouzivala, to aj nasa Dr vravela. Skus este masirovat brucho, nech si trochu pokope nohami. Ja som teraz aj vymenila D vitamin, uvidim, ci to pomoze.

syslik81
16. dec 2022

zohrej olej detsky alebo levandulovy .. a natieraj /masiruj brusko jemne .. a cvic nozickami-bicykluj .. ziadnu rurku som v zivote nepouzila kojila som a po rascovej zaprazenej polievke prdkala jak stary chlap

ema230
autor
16. dec 2022

@ropucha6 tak naposledy vcera rano ale to mozno 1 guličku a od vtedy nič 😔

ema230
autor
16. dec 2022

@syslik81 toto bicyklovanie robime aj na brusko ju davam lahnut no zatial nic

syslik81
16. dec 2022

dieta nemusi kakat aj tyzden a je v poriadku ..

ema230
autor
16. dec 2022

@syslik81 aj ked sa puči ? a vidim ze tlaci a nevie sa vykakat ?

zuzkaa1991
16. dec 2022

@ema230 to u nas sa zacalo tiez na 14dni den najprv zapcha este predtým tvrda stolica.....mali sme nutrion potom zapcha koliky silne striedala som mlieka potom bebu po 2 3 týždňoch babylove bolo trosku lepšie v 3m hippko sme jej dala.a uz postupne ustupovali koliky ale hrooza tie 3 mes.

zuzahajdulka
16. dec 2022

@ema230 treba ju po kojeni stocit do klbka a dat kakat nad serblik/zachod. Cize daj dole plienku, malu si opri jej chrbatikom o seba, podchyt ju pod kolienkami a kolienka jej podvihni k jej hrudnicku (nie nasilu, iba jemne). Prdelka smeruje dole, cize kakaniu pomoze aj gravitacia. Treba troska pockat, najprv sa mozno uvolnia len vetry, neskor mozno aj stolica. Ked si takto zvyknete, uz to bude mat zautomatizovane. Inak dobre je to vysvetlene a popisane v Bezplienkovej komunikačnej metóde.

pukina
16. dec 2022

nasmu na kakanie pomohli masaze - kruzenie okolo pupku v smere hodinovych ruciciek, nasledne jemne klepkanie okolo pupku a potom prechadzat dlanou od hrudnej kosti smerom dolu - nehladkat, masirovat, ale zaroven nie velmi silno. Robila som ju 3x denne, teraz uz iba vecer pred spanim a travenie sa rozbehlo.

ema230
autor
17. dec 2022

@zuzahajdulka neska sa nam stolica pohla ale trapia nas "naťahovačky" v spanku sa strasne natahuje a potom sa prebudza hoci je stale unavena neviete mi poriadit ako jej pomoct ? 😔

zuzahajdulka
17. dec 2022

@ema230 natahovacky v zmysle prehybania chrbta do luku? To je myslim klasicky priznak koliky.

ema230
autor
18. dec 2022

@zuzahajdulka nie pri spinkani sa mi často preťahuje a to jej ruši spanok. Neviem ako by som jej pomohla

kacenka2610
18. dec 2022

@ema230 My sme mali tiež také problémy a pomohli kvapky posielam foto a na stolicu zabral kamilkovy čaj detský do neho som zarábala sunar.Pediater poradil a malý sa pekne vykakal sem tam sme mu pomohli rektalnou.Espumisan nám nezaberal.

ema230
autor
19. dec 2022

@kacenka2610 tie Baby D kvapky vam pomohli zlepsit spanok ? Lebo ja uz som naozaj zufala

kacenka2610
19. dec 2022

@ema230 z týchto kvapiek neboli bruško vigantol nám robil zle...tie kvapky Sab simplex pomahali a ešte probiotiká som davala ....

tiika
19. dec 2022

@ema230 skús polohu na tigríka, je dobrá i na prdkanie, kakanie… ja by som nosila aspoň 30 min, uvidis, dieťatko môže i mierne plakať, ak sa mu budú uvoľňovať kŕče, prdy.. všetko však s rozumom.. nám osobne pomohla, ako aj nosič.. lebo babo je inak ako ležiaci pacient, cez deň leží na gauči, v hniezde, kočíku, v noci v postieľke a to nie je dobre, čreva nemajú pohyb, nepracujú

https://najmama.aktuality.sk/clanok/245804/akti...