Masť na ekzém

adelsa
13. feb 2015

dobry den aka mast je najlepsia na ekzem u malých deti. ma to na liciach.doktorka nam napisala kortikoidnu mast, ono to zmyzlo a stale znova sa objavuje. ale nechcem to davat lebo je to skodlive. tak sa pytam ci nepoznate nico volno predajne.

mawka
13. feb 2015

@adelsa vsetko, co je volnopredajne, tak velmi nepomoze. poznam to z vlastnej skusenosti. neviem ci take male babo moze mast leniens, tu ja pouzivam namiesto kremu bezne. premasti a zmakci pokozku, cize nie je potom sucha a nesvrbi. mne zaberaju vylucne kortikoidne maste. dnes su uz take, ze sa nemusis obavat, ze by uskodili. ja na tom slapem od narodenia a to kedysi boli steroidne este a nijak mi to neublizilo, stale som tu, zdrava a v pohode. tiez de facto od narodenia silny atopicky ekzem. vytrpela som si svoje. mne pomahaju obklady z jarisovej vody /bez receptu cca 2-3 eura za pol litrovu flasu/, potom sa natieram leniens mastou /cca 2 e za 100 g/ a ked uz mi vybehne ekzem, jemne den-dva potieram kortikoidnou mastou - len co sa mi stiahne zapal a svrbenie. celkom sa mi to osvedcilo. skutocne lenienska zjemni pokozku. lebo asi najhorsie co je, ze si to deti skrabu a je to este horsie. no spytaj sa v lekarni, ci leniens a jarisov roztok mozu aj deticky, ale asi ano, mne to davali uz od babatka.

darja20
13. feb 2015

nechtikovy krem od weledy alebo mandlovy olej alebo konopna kozmetika

mawka
13. feb 2015

@adelsa popytaj sa este koznej na mast Protopic 0,1% - nie je to kortikoid a mne na par rokov skutocne pomohol, mala som klud. a aj ked nieco vybehlo, tak to tak strasne nesvrbelo a nebolo to suche tak ako zvycajne. citam, ze od 2 rokov sa uz moze.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/protop...

mawka
13. feb 2015

@darja20 treba skusat, lebo mne napriklad nechtik vyvolal este vacsiu reakciu. ale niekomu zase pomoze. este viem, ze klasicka modra indulona mi pomohla. alebo obycajne kvalitne maslo na premastenie - co je podobne ako leniens kedze ide o mliecnu kyselinu.

bubinkaaa
13. feb 2015

@adelsa kortikoidne maste nedavaj dietatu,a ak si tak urobila predtym,uz to prosim Ta nerob!!!ze neskodi??mne to davali ako malej,a mam problemy dodnes s nadmernym ochlpenim....a figu mi to pomahalo...

Ja odporucam:obyc.modru indulonu na suche miesta....ak nie tuto tak potom :NEUTROGENU-mliecko na citlivu plet,hypoalergenne,je naozaj vyborne

Cena cca 7 eur,v drogerii

adelsa
autor
13. feb 2015

@darja20 a o aku konopnu kozmetiku ide?

darja20
13. feb 2015

@adelsa konopny olej biopurus http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/42-1-Stog... samozrejme u dietatka si musis zvazit, ci to donho das, kedze to je vnutorne uzivanie 🙂

adelsa
autor
13. feb 2015

a myslite ze by pomohol aj holtov krem?

inffinity
13. feb 2015

@adelsa moji dcerce pomohla modra indulona..

inffinity
13. feb 2015

@adelsa a vysadila sem ji cokoladu zmizlo vsechno do tydne..uz nemazeme a neobjevuje se..

prevenar
13. feb 2015

ziadnu viac menej . kortikoidy mu znicia pecen ..a ekzem samozrejme ostane .

- ak treba udrzat vlacnost koze , tak bambucke maslo + vitamin E (priehladna lepkava latka) ..ale to v zasade nic nevyriesi . AE je autoimunne ochorenie , nie ochorenie koze. kremom imunitu nevyriesis.

- co potrebuje je zmena stravy . min .

ziadne obilniny, ryza , kukurica
ziadne mlieko / mliec vyrobky
ziadne rajciny
ziadne vajicka .

toto je taky zaklad k tomu , ako sa toho zbavit .

dollyzv
15. feb 2015

ja som mala po celom tele ekzemy potom co som sa prestahovala do ineho okresu...verdikt: voda,resp. chlor...mala som ho vsade, na rukach,ramenach,tvari nemohla som si oblect ani kratke tricko asi 2 mesiace mi trvalo na to kym som prisla z coho to je kedze stravu som nijak nezmenila, prisla som na to ze chlor ked som po sprchovani mal vsade cervene flaky....vsetko to preslo ked som si kupila sprchovy filter,,asi 16eur stal vydrzi cez pol roka, ale asi najlepsia investicia...namontuje sa medzi hadicu a bateriu a filtruje vodu od chloru asi 90%...do tyzdna mi ekzemy zacali miznut( uz ich chlor nedrazdil) a do dvoch tyzdnov som uz nemala nic,,,a este mi najviac pohol nechtikovy krem(ako indulona) aj 6x denne som sa natierala a hlavne NESKRABAT SI TO! nezotieerat si ten krem ani sa toho nechytat lebo sa tam lahko zanesie infekcia

orlik4
15. feb 2015

@mawka protopic je ale tiez hormonalna mast.
@adelsa ako tu uz bolo pisane, ekzem suvisi so zivotospravou. koza len vyluci, co telu vadi. vacsinou potraviny (alergeny - vajcia, muka, mliecne vyrobky, soja, cokolada..........), ale kludne praci prasok, chlor... nam pomohla kam.zyk, tu fungovala pred casom, teraz ma poradnu na ceskom konikovi. keby si chcela kontakt, napis mi do IP. je to u nej spoplatnene, ale nam maximalne pomohla a rovnako aj mnohym inym maminkam.
prveho syna sme mali atopika a cez 2 roky sme zistovali, co mu vadi. pri malej som sa rovno obratila na kam.zyk a do mesiaca bola z toho vonku. keby som to vedela pri synovi, tak mu nemusim doteraz upravovat stravu, ale by z toho bol vonku...... a ked si vezmes cenu kremov a hlavne navstev lekara a casu, tak sa ti to oplati...

bellamafia
15. feb 2015

No podla clanku asi ma dieta alergiu treba s nim zbehnut na alergologiu...pokial sa to urobi pocas prechadzky ide o tzv teplotnu reakciu...na to je vhodne Lipolitolio ci sko sa to vola...je to vhodne na citlivu pokozku....je vela faktorov,ktore tieto ekzemy mozu sposobovat....najlepsie urobis ak s dietatom zajdes najprv k jeho lekarovi na krvne testy aby sa vylucil zapal v krvnom obehu,potom koznej a nakoniec sup k alergologicke...nechcem ta starasit ale mozes mu s tymi mastami sposobit ovela vacsie problemy ako teraz mate....tak najlepsia rada?zbehni po lekaroch oni su nato skoleny aby vam pomohli a odstranili opakovatelny ekzem.....drzte sa a prajem hooodne zdravicka

adelsa
autor
15. feb 2015

@bellamafia uz som bola kozna mu dala tu kortikoidnu mast. ale to bolo davno co sme tam boli ale sme objednany na alergologiu.tak pockam.

maca283
15. feb 2015

@adelsa Ahoj ja by som ti odporučila sanAktív krem Produkt so soľou z Mŕtveho mora Pozri si www.just.sk A inak krasne aj vonia a možes pouzivat aj na cele telo

elienka69
16. feb 2015

@adelsa tak, ako ti radia aj ostatni, ziadne kortikoidy. to nevyriesi problem dietatka. Urcite zmenit zivotospravu, a ak mas v okoli nejakeho dobreho homeopata, tak by som isla za nim. Ja ti mozem poradit MUDr. Beatu Vahovu.

jessica1996
18. mar 2015

je pravda ze uz starsia tema ale mozno si ju este niekto otvori a precita....takze mne na atopicky ekzem co mam od nejakych 9mesiacov velmi pomaha uplne obycajna lekarska vazelina, s bambuckym maslom a aloe vera. Krasne zvlacnuje a hydratuje pokozku uz po dvoch troch aplikaciach sa koza nevysusuje, aspon nie tak ako pred tym, tlmi svrbenie a aloe vera pomaha na zapalene alebo rozskrabane miesta. Mne sa osvedcila no a samozrejme dietu drzat co ine, zadna cokolada, citrusove plody, olejniny, med, mlieko, vajcia.. pomaly potom skusat po jednom urcite potraviny a ktora to sposobuje a tu nasledne vyradit uplne ...to su tie najvacsie alergeny..

tamaram283
25. mar 2015
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

mne na ekzém pomohol krém erevit sensitive - dá sa kúpiť v lekárni. Je to kombinácia olejov spojená s antibakteriálnymi zložkami. Tak skúste a uvidíte.

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pikka
30. aug 2018

@mawka neviete nahodou kde kupim leniens?

bianka532
30. aug 2018

@bubinkaaa aj ja som chlpata z toho pravda

mawka
31. aug 2018

@pikka v lekárni si vypytaj, je bez receptu

bianka532
31. aug 2018

a skusali ste uz bephanten sensiderm krem? mne to celkom zabralo za 2 dni bolo po

pikka
31. aug 2018

@mawka leniens?

sasa1983
31. aug 2018

Skus kalciovu masť. (Calcium panthotenicum). Volnopredajne v lekarni za pár eur (5-6-7)

mawka
31. aug 2018

@pikka áno leniens masť je volnopredajna

pikka
1. sep 2018

@mawka bola som skoro vsade nemaju ju pretoze to je na vyrobu

mawka
2. sep 2018

@pikka predáva sa vo veľkých vedierkach a oni z toho odoberajú a vážia. A ak aj nemajú, každá dobrá lekáreň má ingrediencie na namiesanie. Veď normálne požiadaj, aby ju pripravili a neskôr si dobehnes. Veľmi zvláštne lekárne tam u vás. Dr. Max ju nemáva, to viem. Ale klasické lekárne niekde pri poliklinike alebo nemocnici určite áno. Je to veľmi bežná a obľúbená masť nielen pri ekzemoch