Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mastocytóza. Podeľte sa so skúsenosťami

katarinagk
9. sep 2009

Maminky, prosim, mate niektora skusenosti s takouto diagnozou? Akym sposobom Vam ju diagnostikovali? Ako sa prejavuje? Je pravidlom, ze dieta sa dostane vplyvom zvyseneho histaminu do soku, sfialovie.... ???? Prosim, ak niektora mate skusenosti, podelte sa s nimi................Za odpovede dakujem

babenka1984
7. apr 2021

Zdravim, ako zvladli vase 5rocne deticky ockovanie mmr? mastocytoza sa prejavila nejaka alebo nie

mia456
8. apr 2021

@babenka1984 My sme boli v januari a nemal reakciu. Teda len beznu - bolest v mieste vpichu pretoze mal napnutu ruku a pohol s nou ked ho ockovali. Ale co sa tyka masto, tak tam nic.

maricenkamari
13. apr 2021

Zdravim, chcem sa opýtať dávali ste deti normálne do školky keď dovŕšili tretí rok ? Mne pani doktorka vraj neodporúča. Ma 17 fľakov z toho tri aktívne možno tak päť krát za rok . Chorý býva sezónne aj to len kašeľ sople žiadne teploty.

mirka2010
13. apr 2021

@maricenkamari nas maly nechodi vobec do skolky.(teraz ma 4.5r) Flakov vyse 20,z toho polovica aktivnych,ma prechod do buloznej formy,taketo flaky sa mu liecia aj cca 10dni. Ma caste infekty aj ked nebol v kolektive,takze nam vobec neodporucili nastup do skolky.

mia456
13. apr 2021

@maricenkamari nas maly isiel normalne, s tym ze boli upozorneni na dietu i pripadnu reakciu. Klop klop klop, uplne bez problemov. Jeho skolkarska chorobnost pomerne nizka, kiahne absolvoval, inak nic extra. Uz je "druhak" v skolke.

erin123
14. apr 2021

@babenka1984 Bez reakcie, ale 2 týždne pred očkovaním sme užívali Fenistil kvapky.

erin123
14. apr 2021

@maricenkamari My máme asi viac fľakov, ale reakciu som u malého videla asi tak 2x za 6 rokov. Do škôlky chodí normálne od 3 rokov a nikdy tam nedostal reakciu, ani nebýva nejako viac chorý. Takže ja by som ho určite dala do škôlky.

suriella
15. apr 2021

Ahojte mamicky, u syna som si vsimla male pupaciky, ako po ustipnuti komarom, ale nemyznu, vcera po kupeli okolie zacervenalo (prvy krat som si to vsimla). Zacala som googlit (ci to vobec riesit s lekarom) a okrem ineho som sa dostala k mastocytoze. Pupaciky su naozaj ako od komara, na trenie nereaguju scervenanim, rekacia na jedlo ziadna, ani po ockovani, v strede maju malilinku bodku (jednu som aj skusala tlacit, ci to nie je len chlpok 🤦‍♀️), ale to scervenanie po kupeli ma trochu drzi v neistote, ci nejde o toto ochorenie. Viete mi prosim napisat svoj nazor? (okrem toho, ze to ma vidiet lekar, to viem 🙂 , len ma zaujima vas nazor podla toho co pozorujete u svojich deticiek). Dakujem

mia456
15. apr 2021

@suriella podla mna to nevyzera ako masto.

mirka2010
15. apr 2021

@suriella za mna to tiez nevyzera na mastocytozu a aj tak je najlepsie dat dietatko pozriet pani doktorkou na koznom, nech to ona zhodnoti! drzim palce.

erin123
16. apr 2021

@suriella To nie je mastocytóza. Tie fliačiky pri masto vyzerajú ako kožné znamienka bledokávovej farby. Vyskúšať to môžete jednoducho - keď ich budete dlhšie silno trieť, navrú a budú vyzerať ako otlaky - ako naliate vodou. Ale to určite nie je ono.

samanta36
22. apr 2021

Zdravím dali ste vašim dcérkam prepichnut uši? Nemali reakciu?

misenka242
23. apr 2021

@samanta36 ahoj ja som nedala

misenka242
23. apr 2021

@maricenkamari ahoj mne povedala doktorka v Blave že nevidí problém aby nastúpila do škôlky...teraz je už dcérka prváčka a nebol žiadny problém..učiteľky som na všetko upozornila, a vypísala potraviny ktoré nemôže, na ktoré má reakciu

katkari
5. jún 2021

@misenka242 ahoj, aku ma prosim ta tvoja dcera reakciu na potraviny pri mastocytoze? ako sa ta reakcia prejavuje? dakujem

katarinagk
autor
5. júl 2021

Mamicky - Kosice- k akemu lekarovi chodite ? My uz 12 rokov k Mudr.Martinaskovej do Presova, nie je v Kosiciach niekto kto sa taktiez zaobera touto diagnozou?

samanta36
18. júl 2021

@katarinagk odporučila vám pani doktorka Martinaskova bezlepkovú stravu ?

katarinagk
autor
19. júl 2021

@samanta36 to nie. Vyhybame sa rybam, bananom