Máte niekto dieťa operované na ploché nôžky?

addaa
11. jan 2010

Ahojte,

hoci je na nete popísané o plochých nohách množstvo informácii, predsa som len začala túto tému. Chcem sa spýtať, či má z Vás niekto dieťatko, ktoré bolo operované na ploché nôžky.

Náš 22 mesačný synček má ploché nôžky. Dnes mi už druhá rehabilitačná lekárka potvrdila, že operácia bude nutná a čím skôr tým lepšie (prvý ortopéd mi povedal, že v troch rokoch malého budú musieť operovať). Ešte chceme zájsť na ďalšiu ortopedickú pediatriu a počuť názor tretieho odborníka.

Chcem sa spýtať, operovali niekomu také malé dieťa na ploché nôžky? Viem, že zotavovanie je zdlhavé, no chcela by som vedieť čo všetko obnáša. prosím aj ip. ďakujem.

janulik270
14. sep 2020

@noelosopius ja som kupila original koberec v zdravotnyckych na prekrvenie a ploche nohy.Taky isty maju aj na rehabilitacii kde nam ukazuku cviky,mame doma aj bslancnu podlozku,lano atd ;)

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunshine85
17. sep 2020

@koniarova aha, foto zo včera. To cvičenie ma zmysel. Ako nema to takto ako na fotke, ale vie sa tak postaviť...snad poctivým cvičením si to takto zafixuje.

koniarova
17. sep 2020

@sunshine85 super. 👍👍👍

ajja1
1. okt 2020

@janulik270 prosim, mohla by sibdatvfoto toho koberca a vyrobcu?

ajja1
1. okt 2020

Prosim, mate niekto skusenosti s ortopedickym puzzle na podlahu? Ma to podla Vas nejaky efekt? Ak ano, odkial ste kupovali?

janulik270
1. okt 2020

@ajja1 https://unizdrav.sk/tovar/2869/akupresurny-chod...
Mame taky isty doma.Kupovali sme priamov Po zdravotnicke potreby a name ten dlhy ako na foto

ajja1
1. okt 2020

@janulik270 vyzera to super. Prosim a tie vystupky su plastove, ci aky material? Nie je to prilis tvrde?

janulik270
1. okt 2020

@ajja1 chodime s dcerkou cvicit na rehabilitaciu a maju ten isty len kratky,Vystupky su plastove davaju par ks aj do rezervy,Je to take zo zaciatku neprijemne ale ak casto po tom chodi zvykne si.Moja v pohode 20krat po tom.prejde ma 6r ;)

ajja1
2. okt 2020

@janulik270 supper, dakijem. Pokdem na to pozriet.

stejja9
5. okt 2020

@janulik270 chodíte cvičiť na Capajevovu? A k akému ortopedovi chodíte?

janulik270
5. okt 2020

@stejja9 chodili sme na Sekcov doktorka Pastircakova Sekcov

katecameron
16. okt 2020

Myslite na nás jedna poondiata skrutka a 6rokov trápenia Ďalšia operácia .Aj takto môžete dopadnúť 3krat rezana tá istá noha.Dakujeme Kramáre a zničený život dcerky

katharinka1
16. okt 2020

@katecameron držim palec 🍀

sunshine85
16. okt 2020

@katecameron nech to dopadne najlepšie ako sa da 🙏 kde to dávate robiť?

katecameron
16. okt 2020

@sunshine85 spackanu operáciu BA opravujú teraz Košice

koniarova
16. okt 2020

Držím palce. Ozvi sa, ako ste dopadli.👍👍

katecameron
17. okt 2020

@koniarova strašná noc obrovské bolesti . Plakala chudatko prečo takto musí trpieť už roky .Strašne ako sa DA znehodnotiť život spackanou operáciou .

katka33
17. okt 2020

@katecameron och, až mi je do plaču. Deti by nikdy nemali trpieť, ani jedno si toto nezaslúži. Ona mala s tým problém hneď po operácii, či sa to začalo prejavovať neskôr?

koniarova
17. okt 2020

@katecameron to mi je ľúto. Verím, že už bude len lepšie.

katecameron
18. okt 2020

@katka33 hneď po operácii takmer zomrela infekcia otrava krvi .A odvtedy už žije len v bolestiach .Kramáre milá pani doktorka to odignorovala keď uvidela MRko.skrutka sa v kĺbe rozpadla tie zvyšky vydali kĺb spôsobili ťažkú artrozu kĺbu s infekciou abejakou fustulou vo vnútri kosti.
To potom museli vyvrtat vyčistiť dať step z pistali do vyvrtanej kosti a spevniť kĺb titánovou sroubou.Nakolko srouba jej spôsobovala problémy teraz to museli prezmenu zas vybrať .
Ortopédi vravia že operácie kde zasahuje do kostí sú najhoršie najviac bolestivé.
Áno moje dieťa už nikdy nebude mať život ako predtým a nedá sa s tým zmieriť ani naučiť žiť .Stále bolesti bojím sa že naveky .Ich po*ebane skrutky .Koľkým z vás povedali o takomto RIZIKU.?Mám to pred operáciou NIKTO nepovedal a pochybujem že o našom prípade hovoria, keďže sa dištancovali od toho a Dr.da ani neozvala.

sunshine85
18. okt 2020

@katecameron to je strašné 😢😢😢

katecameron
19. okt 2020

@sunshine85 áno je to strašné ale najviac trpí moja dcéra

koniarova
3. máj 2021

Baby, čo máte nové? Ako sa majú detičky?

simonkaa5
3. máj 2021

@koniarova
@katecameron baby my máme ísť v septembri na konzultáciu do BA ale keď To tu čítam... Neviem ako ďalej.. 😢😓

katka33
3. máj 2021

@koniarova my sme nakoniec boli na konzultácii u Radlera vo Viedni, presný opak ako v BA, vraj keby mu voperovali šróby, tak teprve potom by dostal bolesti a začali problémy 😔

koniarova
3. máj 2021

@katka33 Tak ste to nechali tak? Čo na to váš ortopéd?

simonkaa5
3. máj 2021

@katka33 tak kým nebudú bolesti nejdete riešiť? Ja som tiež názoru, že kým nemá problém nechám tak, len cvičíme obuv vložky.... V septembri ma 12 rokov
Ďakujem za Vaše rady veľmi pomáhajú

butterfly333
4. máj 2021

@katka33 mám operované priečne plochonozie v nohe 4 titanove šroby od operácie je 7r no bolesti každý deň prsty už nezohnem od operácie no podľa dr je všetko v poriadku už nikdy viac a to mi chceli robiť a druhu nohu. Nie ďakujem

katka33
4. máj 2021

@simonkaa5 musíme riešiť, ale jednoznačne nie na Slovensku. Bude musieť byť operovaný, obe nôžky, ale úplne inou metódou.