Máte skúsenosť s preplachovaním slzných kanálikov u dojčiat?

sofinkina_maminka
22. apr 2015

Dcérka (3mes) má od narodenia zapálené obe očká, dene jej vytečie aj deci hnisu. Včera sme boli na preplachu slzných kanálikov, kde lekárka zistila, že ich má extrémne zdurené a nepriechodné. Po zákroku sa jej jedno očko upravilo prakticky hneď, druhé ešte celý deň mierne krvácalo a na druhý deň sa opäť vrátilo do pôvodného stavu, tj stále tečie, hnisá a vznikajú karpinky. Zaujíma ma, či má s tým niekto skúsenosť, či sa jej to jedno očko ešte časom upraví, alebo budeme musieť preplach opakovat, resp. či sa dá tomuto "javu" nejak predchádzať v budúcnosti...
Pekne ďakujem za reakcie, už som zúfalá.

janinah
22. apr 2015

škoda,že si to dala ako otázku..predpokladám,že atb máte a že robíš masáže.....kedy máte ísť na kontrolu? zavolaj dotyčnej lekárke a popíš to neupravené oko,preplach treba opakovať príp. riešiť to inak,zistiť či vôbec sú tam slzné cesty prechodné....je tu o tom celá téma na MK,popozeraj

sharmana
22. apr 2015

Nepoteším ťa. Musíte ísť znova k očnej. Bud nebol preplach dostatočný, nespravili ho dobre, alebo je tam nejaký silný zápal ešte k tomu. Každopádne upchatie kanálikov sa občas u detí opakuje, aj u mojej dcéry to tak bolo, ale nie že na druhý den, ale postupne každým dnom sa to znovu zhoršovalo a do dvoch týždnov som musela ísť na opakovaný preplach. Predchádzať sa tomu velmi nedá, je to proste náhoda, že sa to niektorým deťom upchá.

0604katka
22. apr 2015

priklanam sa k sharmana .......nasmu malemu robili 5x +mal antibioticke kvapky,masaze atd.....mali sme taky silny zapal....upravilo sa to casom,ten preplach sa robi aj koli tomu aby ten hnis nevyvijal tlak na oko...sietnicu....a neposkodil zrak,aspon nam to tak bolo vysvetlene...upravilo sa to samo raz som malemu zatlacila a nieco akokeby puklo vysiel hnis a odvtedy bol pokoj....

aristka
23. apr 2015

Mojmu malemu bol prepach robený dvakrat,nepolepšilo sa ,aj napriiek mazážam a atb mastiam,tak som sa po mesiaci od posledného preplachu rozhodla všeko vysadiť,kedze dlho sa do ocka kvapkalo a po dvoch týždnoch sa očko znormalizovalo ...

safranca15
23. apr 2015

Mojej to robili ako 3,5-4mes a prvy raz som plakala s nou ale druhy raz jej to iba pozreli ci to nema upchate a asi tyzden sme kvapkali opthalmoseptonex