Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosť so žlčníkovými kameňmi u malých detí?

zuzka83
20. jan 2013

Ahojte, môjmu synčekovi zistili žlčníkový kameň v septembri 2011 keď mal 2 roky, pri sono vyšetrení bruška na gastre, pretože mi začal odmietať jesť normálnu varenú stravu. Predtým jedol celkom pekne, aj polievky, aj mäso, ryžu, chlebík so šunkou, jogurty, zeleninu, ovocie .. V auguste 2011 akoby seklo a po jednodňovom zvrackaní prestal jesť úplne, stále chcel len piť mlieko. Trvá to doteraz, je už rok a pol živý len na Hami mlieku, rožkoch a tak raz za týždeň doňho dostanem kúsok jablka, občas krupicovú kašu, ale nič varené, nič výdatné a zdravé nechce. Obehali sme už všetkých možných doktorov vráaane detskej psychologičky a záver - vydržať, kým ho to prejde. Teraz na kontrole mu už ale zistili druhý kameň, ten prvý má 8x4 mm a tento druhý zatiaľ 4 mm. Nemáte niekto podobné skúsenosti prosím? Nezabrali vám nejaké lieky, alebo bylinky? Doktori kážu len čakať, a keď začne mať záchvaty tak dať žlčník von. Ale to ja nechcem, len tak čakať. Ďakujem

evelin325
20. jan 2013

ja by som ti radila minerálne soli, mojej známej to pomohlo

kimo
21. jan 2013

som velmi prekvapena, ze tak male dieta ma zlcnikovy kamen. A to hlavne z toho dovodu, ze ja som zacala mat zlcnikove zachvaty ako tehotna a 2 mesiace po porode ma aj operovali, laparoskopicky zlcnik odstranili. Ked som sa mojej doktorky pytala, ci nemoze mat syn tak isto problem so zlcnikom (casto sa stazoval na bolest bruska) bolo mi povedane, ze je to velmi nepravdepodobne, ba priam vylucene. dr. sa tym dalej nezaoberala. v nasej rodine maju vsetky zeny v priamej linii problem so zlcnikom, prababka bola tiez operovana, babka a mama zatial trpia obcasne zlcnikove koliky.. ale z vlastnej skusenosti viem, ze ak uz pride zachvat co i len jeden, inej cesty ako operacie niet. je to len otazka casu. a je ista spojitost kamenov z nechutenstvom? nemoze mat iny problem, celiakia, intolerancia laktozy a podobne... lebo pokial nema zachvaty, nemal by mat problem s tymi kamenmi, iba snad ak by boli vacsie a tlacili napr. na pankreas...
a inak existuju aj norm.lieky (asi viac info na gastre) na rozpustanie kamenov. podla mojho gastroent. nieco sa tym da zmiernit, ale kto raz uz ma bolavy zlcnik operacii neujde, inak netusim ci vobec tieto lieky budu vhodne pre tak male dieta.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli