Máte skúsenosti s Downovým syndrómom?

henikav
20. okt 2008

Ahojte, mate nejake skusenosti s DS?

henikav
autor
22. okt 2008

vies lulu, ked sa to stane jednoducho nemas na vyber, je to tak a nikto to nevie zmenit
Je to taka bolest, pri ktorej si myslis, ze toto nemozes prezit, ze o chvilku umries, ale zivot je hnusny, pokracuje dalej, akoby sa nic nestalo
Priala by som si, aby nieco podobne uz nikdy nikto nezazil

lulu19
22. okt 2008

jaj baby ja nemozem ja placem ked viem ze take male deticky umieraju ale preco ved oni za nic nemozu ved to je nespravodlive ta baba co nechce dieta tak ho ma alebo ide na potrat a ta co by chcela nemoze mat alebo ma vynimocne dietatko alebo jej umrie ja vazne neviem preco je to tak nespravodlive ja by som aj chcla babatko ale nejak sa nedari a najviac ma dorazilo isla som na ultr.a bola tam tehot. baba vo takom veku ako ja 21 a bola tehu a ona to tieta nechce a isla na potrat a ja ze kedy som ja mohla mat dieta tak by som ho nedala za nic a ona ho takto zabila ja nemozem placem ze az nevidim prepacte zesom sa rozpisala ale potrebujem sa vyroz. mna velmi drzi a pomaha mi moj piatel

henikav
autor
22. okt 2008

len kludne pis lulu, ved preto sme tu, kazdu z nas nieco tazi. Aj mne to velmi pomaha, ked si mozem pisat s niekym, co vie pochopit moju bolest. Moj syncek je este malicky, ale raz mi s placom zahlasil, este skor ako som bola tehotna, ked pocul v spravach, ze nasli babatko pohodene v smetiaku, ze preco ho niekto vyhodil a my by sme ho tak lubili. Snazili sme sa o babatko uz dlhsiu dobu, mozno aj preto sa ma tak dotklo ze nam to nevyslo. No uz sme stary, musime pocitat s kazdou moznostou.
Lulu, ty by si nemala mysliet negativne, ked sa snazite o babatko, len pozitivne.
My sa uz musime sami nejako vyrovnat s nasou bolestou, ale ty sa zbytocne netrap, aby sa to neprenieslo na tvoje babatko

kotenko
22. okt 2008

lulu, kludne sa vyrozpravaj, ved nato sme tu... mozno ta baba mala nato dovod, mozno nemaju peniazky a dietatko bolo neplanovane.. ja som otehotnela pocas strednej skoly, maturovala som z bruskom a na dietatko sme sa velmi tesili, chceli sme si zalozit rodinu rok po maturite, ale zadarilo sa skor a tak sme sa tomu nebranili, teraz mam 20 rokov a za sebou to, ze som z Liliankou nebola 9 mesiacov (kym ona bola v nemocnici, ja som nemohla byt s nou).... zvladla som vychovu postihnuteho dietatka, zaroven aj jeho pohreb... baby v mojom veku este chodia na diskoteky a s prepacenim sa "kur.ia". nie, ze by ma to trapilo, alebo mi to chybalo, ale proste zivot je v tomto nespravodlivy a nic s tym nespravime.. a podla mna... je to aj paradox, co sa tyka toho veku, napr...

lulu19
22. okt 2008

vie ja babo este necakam ale bojim sa ze nebudem mat bao nikdy mala som cysty a stale mambolesti a bojime sa je to jedna tuzba nasa mat babatko dufame ze nam hpo bocian donesia navianoce a nezamrzne po ceste 🙂 vie zrovna dnes nam koleg.oznamilaze caka babo a ze on ho nechce ale porodi ho a potom uvidi az som mala chut jej nieco povedat a radcej som bola tichoi zavidela jej a plakal ze preco ona anie ja

henikav
autor
22. okt 2008

neboj lulu hlavu hore, prekonala som tiez par tazkych chorob, takmer som umrela, ked som mala 19 rokov. Prisla som o vajecnik, uz mam len jeden a potom som este mala dieta, sice do 30tky sa mi nepodarilo, az potom, ale som rada, ze mam aspon jedno dieta, je to dar, aj ked by som si z neho certika maleho obcas trhala vlasy, milujem ho nadovsetko. Teraz ako narastol uz menej vyvadza a je cim dalej tym rozumnejsi

lulu19
22. okt 2008

ved to ona bolaaspon tak co mi hovorila tam ze ona to dieta nechce lebo ona si chce uzivat aj ja mam 21 a dietatko by sme velmi chceli preto aj odchadzam z vrabel a idem byvat do lv aby sme zmenili prostredie aj pracu mozno potom sa nam zadari dufam ze nam bociam doniestie babatko na vianoce preco si nemohla byt s dcerkou

kotenko
22. okt 2008

lulu, neobvinuj sa, ved ty za nic nemozes, tak ako ani my... ked budes negativne mysliet, tak babatko nepride.. a este jedna vec, babatko vie kedy ma prist a aj odist, len my stale nevieme preco.............

lulu19
22. okt 2008

dufam ze budeme mat verim tomu ze sa nam to podari majhorsie je ze ked sa milujeme nemislim na to ako na milovanie ale na to cito ma zmyslel ci sa nam podari a budeme mat babatko mozno prave zatosa nam nedari

lulu19
22. okt 2008

som hlupa ale aj tak nechapen aka to je spravodlivosst

kotenko
22. okt 2008

lulu, Lilianku smem ali 9 mesiacov v nemocnici, lebo jej stale nieco bolo a nemohla som byt s nou... skoro 4 mesiace bola len v inkubatore, 4 mesiace som ju nemala na rukach a neprivinula som si ju... potom dlho na infuziach, cize tiez ziadne mojkanie... potom opat choroby.. 4 zapale pluc, z toho jeden obojstranny... takze tak... potom nam dr vybavovala vyse 2 mesiacov odsavacku, bez ktorej sme nemohli ist domov, to som uz ale bola s nou v nemocnici, aspon ze to... a mali sme ju doma iba 3 mesiace... potom dostala horucky a opat sme sli do nemocnicie a odtial sa uz nevratila 😢

lulu19
22. okt 2008

☹ ☹ ☹ ☹ ty si nemohla byt s nou v nemocnici od zaciatku

kotenko
22. okt 2008

lulu, pocas milovania nato nemysli, uzivaj si blizkosti tvojho partnera a bud stastna.. uvolni sa... vela v snazilkovani robi aj psychika buducej matky... aj uzivas kyselinu listovu? alebo nejake vitaminy podporujuce..? zas ale nedoporucujem denne sa milovat, ale skor obden ....

henikav
autor
22. okt 2008

lulu, ja som na tom podobne v tom zmysle, ze ani my sa uz nemilujeme, uz len plodime dieta. Pritom sa velmi lubime, ale pri milovani myslim len na to, ci sa nam to podari

lulu19
22. okt 2008

BUDME SA SNAZIT NIE ZIADN LIEKY NEUZIVAM

kotenko
22. okt 2008

nie, nemohla som byt.. bola som s nou prve 3 tyzdne, potom ma vykopli z toho dvovodu, ze ste tu nanich, ved ani mlieko nemate, tak naco ste tu..? toto mi prosim pekne povedala prednostka... potom som s nou bola tyzden pred Vianocami a pootm az mesiac pred odchodom z nemocnice... ach jaaaaaaaj

kotenko
22. okt 2008

kup si kyselinu listovu a plus calibrum baby plan, tieto vitaminy su velmi dolezite v prvych mesiacoch tehotenstva, tak si ich zakup.. nic tym nepokazis...

lulu19
22. okt 2008

boze t su taky hnusny ty doktori bol ay som tam aj keby neviem co ale zas ked si nemohla tak to si muselsamat o to tazsie prave prisiel priatel

henikav
autor
22. okt 2008

mas pravdu kotenko, aj ja ich beriem

lulu19
22. okt 2008

no zajtra naklusam do lekarne dakujem za rady

kotenko
22. okt 2008

ja som sa o nich dozvedela - teda o kys. listovej az ked som bola v 12 tt...

kotenko
22. okt 2008

lulu, som rada, ze som mohla aspon takto pomoct...

lulu19
22. okt 2008

dakujem vam pomohli ste mi a velmi drze sa baby idem ja sa venovat priatelovi zajtra vas pridem kuknut ak mozem ak vam nevadi ze som sa vam sem votrela

henikav
autor
22. okt 2008

kotenko, na slovensku su niektory lekari strasne bezcitny, je to systemom. Tu ty rozhodnes, alebo lepsie povedane tvoja penazenka, ci zostanes. Ked bol moj maly v nemocnici, bola som s nim cely cas. Dokonca aj po porode tych 5 dni moze so mnou byt aj manzel

kotenko
22. okt 2008

no to aj u nas, na nadstandardkach... ale je to svinstvo, ze peniaze chybu vsetkym, zdravim, alskou dokonca.. ach jaaaaaj...
lulu, kludne sa sem pridi votriet aj zajtra 😉 aj pozajtra, aj popozajtra 😵

henikav
autor
22. okt 2008

ahoj lulu, pekny vecer

henikav
autor
22. okt 2008

myslim, ze v takych pripadoch, bol ten vas by ste mali mat narok na privatnu izbu, ale o podobnych veciach som uz pocula, preto sa trosku bojim odist na slovensko. Teda pekelne sa bojim, neviem si predstavit ako tam budeme zit

henikav
autor
22. okt 2008

Kotenko, ako sa citis? Pomohla ti ta vychadzka s kamoskou?

kotenko
22. okt 2008

heni a kedy sem planujete ist? co sa tyka lekarov, ja som zas pocula, ze v ANGL. je to hrozne, na vsetko ti daju paracetalom a riesia ta az ked mas vazne problemy, alebo rakovinu a pod.. hm... antibiotika vraj nepoznaju. no ja toto nechapem.
vonku sme nakoniec neboli... pomahaju mi velmi moji rodicia, a moj priatel a pomerne dost aj tento konik... von planujeme ist s kamoskou zajtra, celkom sa tesim a potom behneme sa okupat do bazeniku z nasimi polovickami, tak hadam nam to vyjde...
ty ako travis tieto dni?

cikyta
22. okt 2008

Kotenko-to isté som počula o Anglicku aj ja. (Napr.do 12tt som mala 4 UTZ a to mi Angličanka skoro ani neverila.Neviem,či to len jej,ale ona mala prvý UTZ v 12tt)